.je to vážne & dbramante1928

Elite Bloggers – Content Marketing

Nikdy nezabudnem, ako sa ma pár rokov dozadu opýtal ujo Ďoďo otázku: „Ivanka, je to vážne?“ Iba som pokrčila plecami a odvetila, že asi áno. Bolo to tuším niekedy v čase Vianoc. Ak si dobre pamätám, boli to druhé, ktoré sme trávili spoločne. Mojím „asi“ som však uja Ďoďa veľmi neuspokojila, takže nasledovala druhá otázka: „Takto sa ťa opýtam. Prdíte pred sebou?“ A v tej chvíli mi bolo viac než jasné, že to vážne naozaj je…

Je to vážne

Netvrdím, že prďošenie je ukazovateľom vážnosti vzťahu, no obaja vieme, že tento „tabu“ zvuk búra posledné bariéry a dovolím si tvrdiť, že je ešte intímnejší ako nahota. Najmä pre nás, ženy. Ty si v tom mal jasno asi hneď od začiatku – bez hanby si mi ukázal svoje pravé ja už v prvých mesiacoch našej lásky, no mne to trochu trvalo. Pamätáš si, ako som sa pri chúlostivých záležitostiach vždy červenala? Dnes už je to iné. Poznáme sa do posledného konca vlasov, presne vieš, kedy ti chcem niečo povedať, ale neviem, ako na to a ja zase presne viem, kedy ťa niečo trápi.

Zmenili sme sa. Neviem, kedy nastal ten zlom. Kedy sme dospeli k názoru, že sme dospelí. Prišlo to nejako samo, nie? Ty si prestal dvíhať obočie, ja som sa prestala brať tak vážne a začala sa viac smiať. Síce nám to fungovalo už od začiatku, mám pocit, že čím sme starší, tým je to všetko krajšie. Čím viac času spolu trávime, tým väčšmi sa dokážeme rešpektovať a odhadnúť, čo ten druhý potrebuje. Sme (s)pokojnejší a navzájom si vzácnejší.

O tebe a o mne

Vieš, že o láske píšem rada. Najmä o tej našej. Tento rok to budú naše piate Vianoce a ja sa neviem rozhodnúť, či je to veľa alebo málo. Mám totiž pocit, že sa poznáme minimálne 50 rokov a keby som mala spísať všetky naše spoločné zážitky, bol by z toho pekne dlhý román. Keď si však predstavím, že by sme spolu mohli byť do konca života, potom je tých päť rokov len malinká smietka…

A ak mám byť úprimná, veľmi si prajem, aby to tak bolo. Aby tých päť Vianoc bolo len zlomkom všetkého, čo nás spolu čaká. Keby mi niekto kedysi povedal, že v živote stretnem muža, ktorý bude môj prvý a posledný, asi by som sa len pousmiala a zaťukala mu na čelo – takáto láska predsa existuje len vo filme. Zatiaľ to však vyzerá, že som tohto filmu hlavnou hrdinkou, tak snáď to neskončí ako dráma. Človek predsa nikdy nevie. 🙂

(Ne)dokonalé fotenie

Keď už som pri tej dráme, tak práve fotenie týchto spoločných fotiek ňou sčasti bolo. Aspoň v úvode, kedy som zistila, že nám chýba ložisko od statívu, čím bol môj pôvodný plán o krásnych spoločných fotkách maximálne narušený. Petrík síce navrhol, že poň skočíme domov, no ja som vedela, že by to bola strata času a kvôli posunu svetla by sme museli hľadať na fotenie opäť iné miesto. Začala sa teda improvizácia a naše najdlhšie fotenie vôbec. 😀 Väčšinou zvládame s Petríkom nafotiť všetko potrebné do 20 minút, v tomto prípade sme však s omrznutými rukami a občasne nefungujúcou samospúšťou strávili pred objektívom takmer hodinu a pol. Keď sa však pozerám na tie fotky, ako sú krásne zaliate tatranskými slnečnými lúčmi a všetko do seba farebne zapadá, hádam, že za to ten čas aj stál!

dbramante1928

Dnešné fotky a príspevok vznikol v spolupráci s dánskou značkou dbramante1928, ktorá vyrába kožené tašky a doplnky pre notebooky či smartfóny. Ruksaky, cestovné tašky, kabelky, obaly na notebooky či telefóny – všetko šité ručne v remeselných dielňach z indickej kože. Peťko si vybral hnedú Rosenborg tašku na veľký noťas, ja zase obal z kolekcie Paris na môj malý notebook, ktorý so sebou zvyknem nosiť deň čo deň. Síce sú výrobky primárne určené pre „jablko“, spoľahlivo sedia aj na iné značky, takže som nemala problém dopasovať obal aj pre môj Asus.

Musím uznať, že oba produkty sú naozaj veľmi kvalitné a obľúbili sme si ich od prvej chvíle. Peťko síce svoju tašku nosí zatiaľ iba príležitostne, lebo je vraj taká krásna, že si ju chce šetriť, no ja môj obal používam stále a je to spoľahlivý „parťák“. Okrem kvality a spoľahlivosti vyzerajú výborne aj čo sa týka dizajnu – sú elegantné, nadčasové a variabilné. Dnes sme ich zladili do našich outfitov, ktorých podrobný popis nájdete na konci článku. Za mňa len toľko, že ružová ostáva aj naďalej môj absolútny favorit a v kombinácii s tmavomodrou sa mi páči čoraz viac!

Prajem vám krásny týždeň 

Outfit 

Ja

Topánky: Baťa, Kabát: Shein (kupovaný v minulej sezóne), Vesta: Lull Loungewear (online k dispozícii tu), Šaty: Shein (kupované dve sezóny vzad) , Kožušinový šál: Primark, Čiapka: F&F, Obal na notebook: dbramante 1928 (model Paris, online k dispozícii tu), Kabelka: LOOSA (online k dispozícii tu)

Petrík

Topánky: Guess, Nohavice: Zara (aktuálna kolekcia), Kabát: H&M (kupovaný v minulej sezóne), Svetrík: H&M (aktuálna kolekcia), Okuliare: Polaroid, Taška na notebook: dbramante 1928 (model Rosenborg, online k dispozícii tu)

Ak sa na dbramante1928 zaregistrujete k odberu noviniek, máte na prvý nákup 10% zľavu.

Love, peace and fashion Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.