späť v čase.

Viete, čo ma na móde a oblečení baví najviac? Toto
Že je každý deň iný. Inak farebný, inak ladený, inak strávený. Raz elegantne, inokedy detinsky, koncom týždňa športovo. Raz s teniskami, potom v lodičkách, niekedy v papučiach. Sukne, tepláky a šaty, mašle vo vlasoch, náramky na rukách či batoh na chrbte. Jeden deň ako lady, druhý deň ako chlapčisko. Nemám rada škatuľky (iba tie, čo predávajú v IKEA na topánky a na šperky): „Ale veď toto nie je tvoj štýl.“. Kto povedal, há? Môžme byť tým, kým chceme my, predsa! A či budete dnes Barbie a zajtra Rihanna, to je snáď Vaša vec a nik Vám do toho nemá právo „kecať“.
Tá štýlová rôznorodosť je jedna z najväčších výhod nášho storočia. Nosí sa všetko (i keď často v upravenej verzii, než to bolo pôvodne) a nik veľmi nerieši (predstavme si, že nebývame tu, ale v New Yorku či Londýne), prečo máte dnes na sebe „deväťdesiatky“, pričom včera ste vyzerali ako Marilyn.
Potom sú tu ďalšie výhody. Nákupy cez internet, obrovský výber módnych časopisov, blogy ako inšpirácia či množstvo obchodov a značiek.
Všimli ste si príval krátkych tričiek, disco legín, lacláčov a „skortov“ (to slovo radím do kategórie hnusných slov ako pazucha či vložka)? Nie som si celkom istá, či všetky tieto kúsky boli výsostne záležitosťou 90-tych rokov, no mne sa s týmto obdobím spájajú, aspoň z toho, čo si pamätám. Krátke tričká mi pripomínajú Britney Spears, disco legíny zase Spice Girls, lacláče film Step by Step a Olsenky, no a skort, v tom čase mnou nenávidené, šortky so sukňou. Ak by ste mi o týchto kúskoch povedali v roku 2010 ta by som sa veľmi smiala. Dnes však mám na ne trochu iný názor. Páčia sa mi čoraz viac a viac a pripomínajú mi „staré dobré časy“. 
Čo vy a 90-te roky? Akú máte na ne spomienku, čo sa týka módy?

Love, peace and fashion Ivanka
Foto: Martin Krystynek
Šortky: Persunmall.com, Bralet: Elle Mode, Bunda: kedysimaminkina, Kabelka: H&M, Tenisky: Pimkie, Náušnice: Kik, Náramok: Thomas Sabo, Hodinky: Swatch, Náhrdelník: Budstylova.sk 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.