ranné slnko a staré mesto.

Predstavujem vám najvyššie topánky v mojom šatníku. Ako tak na ne pozerám, rozmýšľam, či mám ešte právo nazývať ich topánkami, pretože mi príde príznačnejšie pomenovanie slovo „kopytá“, no čert to ber. Keď som si ich v zime objednávala zo stránky New Look, boli na výber z dvoch farieb -vínovej a ťavej, so zlatým podpätkom. Na obrázku vyzerali perfektne. Nie príliš vysoké, nie príliš nízke, so skvelou platformou, ktorá výšku podpätku kvalitne zmierni. Oboje boli za rovnakú cenu a rovnako výhodné. Rozmýšľala som, že vezmem oboje, no keď som prehodnotila farebnú škálu, ktorú môj šatník pre obdobie jar/leto ponúka, vyhrali tieto. Predstavovala som si, ako sa budú ku všetkému hodiť, ako ich budem môcť kombinovať s čímkoľvek, na čo si len zmyslím, ako ich budem stále nosiť. Keď mi však prišiel balíček, moje predstavy a ilúzie veľmi rýchlo spľasli. (: 
Sú krásne, páčili sa mi na prvý pohľad, len sú nesmierne vysoké! Čakala som, že ten podpätok bude kvalitne vysoký, ale že to bude až taká „kvalita“, s tým som nerátala. Tak ich nosiť stále teda nebudem. Takýto typ topánok je dobrý na GNO, keď celý večer presedíte s kamoškami pri drinku a vaša chôdza sa bude skladať dokopy z 20 krokov (10 do baru a 10 von z baru, na záchod by vám už počet krokov nevyšiel). Tiež sú dobré na fotenie, kde chcete ukazovať nohy a túžite ich mať až do neba. Potom by som si ich mohla obliecť ešte do kina, čo však opäť znamená celovečerné sedenie a tiež je tu jeden problém- ak by ste si chceli vyložiť nohy na sedadlo pred vami, ten, kto by sedel po blízku, by mohol utrpieť nepríjemný šok a pocit, že ho tými topánkami chcete zabiť. Apropo, tiež sú dobré na sebaobranu. Určite by ste nimi nemali problém niekomu vyškriabať oči. (Otázne je, či ešte stále hovoríme o sebaobrane.)
Ale aby som v nich chodila celý deň, zabehla High Heels Run či šoférovala, to asi veľmi nie. 
Nedajú sa kombinovať s čímkoľvek. Štýlovo spadajú do kategórie „pipka“, „zlatokopka“ a bohužiaľ i „cundra“, preto musím byť obozretná a neskombinovať ich s niečím, čo je príliš provokatívne. Tiež nechcem vyzerať ako slečna, ktorej chýba už len striptérska tyč, preto radšej niečo elegantnejšie či casual.
Tento raz som zvolila jednoduchú bielu sukňu a peplum top, ktoré vcelku vyzerajú ako šaty. Oba kúsky sú z príjemného materiálu a veľmi príjemne sa nosia. 
Ak si kladiete otázku, či sako nosievam cez ramená aj normálne, tak áno, nosím. Je to praktickejšie, ako si ho pri nastupovaní a vystupovaní z auta stále obliekať a vyzliekať, pokiaľ je teplejšie, no sem-tam zafúka vetrík, zbytočne ma „neofúkne“ a núti ma k správnemu držaniu tela, pretože musím dávať pozor, aby mi z ramien nespadlo. Vďaka tomu však chodím pekne vystretá a zbytočne pri chôdzi  „nemávam“ rukami.
Inak, ten spomínaný High Heels Run sa bude konať 1.júna v Bratislave na promenáde pri Eurovea. Chystáte sa? Ja rozmýšľam, že by som sa na to aj dala. Myslím, že to bude veľká zábava a ak začnem trénovať už dnes (a možno aj v týchto topánkach), tak sa aj niečo podarí. 🙂

Love, peace and fashion Ivanka
Foto: Martin Krystynek
Topánky: New Look, Sukňa: Reserved, Taška: Primark, Top: Reserved, Okuliare: H&M, Náhrdelník: Vintage, Sako: Reserved, Náramky: Vintage, Prsteň, Náušnice: Darček od priateľa

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.