White sweater in sporty look.

20140422-0318-horz

Dnes sa outfit nesie v znamení lenivých (alebo aj pracovných, dajme tomu) dní. Keď si potrebujem „odbehnúť“ do ateliéru, prípadne niečo rýchlo a efektívne v meste vybaviť, je zbytočné, aby som sa fintila, vyťahovala podpätky a riešila, či sa mi sukňa po vystúpení z auta nevyhrnie či nepokrčí. Preto dávam prednosť teniskám a veciam, v ktorých sa cítim pohodlne. Určite medzi tieto kúsky patrí tento sveter zo Zary.  Ešte niekedy dávnejšie som si takéto jednoduché svetre všimla v časopisoch a na rôznych zahraničných blogoch, v kombinácii s obyčajnými riflami a vkusnými lodičkami. Hneď ma zaujali a prišla som na to, že jeden podobný sveter v skrini mám. Našla som ho v sekáči a už vtedy patril medzi moje najobľúbenejšie kusy odevu. Avšak nebolo to „ono“.  Sveter bol príliš tenký, krátky a v kombinácii s lodičkami a riflovinou vyzeral smiešne. Keď som trávila letné prázdniny u tety v Nemecku, sem-tam sme prebrázdili i pár obchodov (tak dobre, počas osemhodinovej „tour de shop“ v Mníchove ich bolo asi viac než pár), pričom sme sa stavili i v Zare. Mali tam v tom čase skvelé zľavy a veruže aj bolo z čoho vyberať.

A tak som si tam teda ten správny sveter vybrala. Stál menej než málo a vyhovoval mi všetkými „desiatimi“. Ani príliš hrubý, ani príliš tenký, ani dlhý, ani krátky, akurátne biely ( ak viete, na čo narážam), jednoduchý, mierne áčkového strihu so zipsom v hornej časti chrbta. Pasuje k športovým i elegantným veciam, k dievčenským sukničkám aj obyčajným „casual“ look-om. Dnes som ho síce neskombinovala s džínsami a lodičkami (niekedy inokedy), no snáď sa nik neurazí.

Ráno to pri vyberaní vecí zo skrine vyhrali nové sukňošortky z Persunmall. Ospravedlňujem sa, no odmietam používať výraz „skort“, pretože je to podľa môjho názoru najškaredšie slovo, ktoré som za poslednú dobu počula. Vôbec sa mi toto slovo k tomuto milému odevu, spájajúcemu sa mi s mojím nádherným detstvom, nehodí. (Mini príbeh o deväťdesiatkach ste si mohli prečítať tu.) Takže pre dnešok (a aj zajtrajšok) sukňošortky. Tento odev je v tejto sezóne už druhým kúskom tohoto typu v mojom šatníku. Mám ich aj v bielej farbe, avšak o niečo iného strihu, čo sa prednej časti týka a tiež vyzerajú elegantnejšie. Oboje mám z Persun, kde som doteraz videla asi najširšiu ponuku týchto sukní/šortiek. Momentálne ich majú v ponuke 14 a ja osobne by som si z nich ešte určite vedela vybrať (tie ružové!). Páči sa mi, že sú z každej strany iné a môžem ich nosiť kedykoľvek, keď mám chuť. Dokonca i na nejakú športovú udalosť a pritom nemať strach, že mi kde/tu niečo vykukne.

Máte nejaké sukňošortky? Resp. mali ste nejaké, keď ste boli malí drobci? Čo na ne hovoríte?

20140422-0262

20140422-0266-horz

20140422-0271-horz

20140422-0260

20140422-0280-horz

20140422-0304

20140422-0293-horz20140422-0307-horz

20140422-0315-horz

Foto: Martin Krystynek

Love, peace and fashion Ivanka

Tenisky: Pimkie, Šortky: Persunmall.com, Sveter: Zara, Kabelka: Cache Cache, Náhrdelník: House, Okuliare: Športový obchod v Rakúsku

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.