.späť do školy & nové začiatky

0 Flares 0 Flares ×

V živote každého z nás sú chvíle, kedy premýšľame nad tým, ako sa veci budú vyvíjať. Také tie zlomové momenty, kedy prehodnocujeme, vyhodnocujeme a snažíme sa usporiadať si priority do poradia, ktoré nám najviac vyhovuje. Zväčša majú ľudia zvyk štartovať svoj život prvý januárový deň. Pre mňa je však novým začiatkom september. Práve úvod školy pre mňa už dlhé roky predstavuje nový štart a tak, ako si ľudia zvyknú dávať na Nový rok predsavzatia, snažím sa vytýčiť si ciele v priebehu septembra aj ja. Áno, možno si práve hovoríte, že už je predsa október, no verte mi, ani som ten september nestačila poriadne zaregistrovať a už bol fuč!

Nové začiatky

Odkedy mi škola nezačína druhým septembrovým dňom, moje nové začiatky sa presúvajú na prelom jesenných mesiacov. Práve minulý týždeň som rozmýšľala nad tým, že je čas zhodnotiť situáciu a aspoň zbežne si „naplánovať život“ na nasledujúci rok. Klasické „radosti“ ako škola a práca sú samozrejmosť. Zvyknem však premýšľať aj nad tým, čo by som chcela počas roka vidieť, kam by som rada cestovala, čo by som sa rada naučila. Priznám sa, nie vždy je to jednoduché – kým na jednej strane by som chcela vyskúšať a zvládnuť úplne všetko, na strane druhej zisťujem, že deň má stále len dvadsaťštyri hodín a pokiaľ niečo zo starých záľub neobetujem, získavanie nových zážitkov či skúseností sa nekoná.

Tento rok som si naplánovala pár odvážnych maličkostí, tak dúfam, že sa mi ich podarí všetky zrealizovať. Ako sa však poznám, počas roka sa bude môj „TO DO LIST“ obmieňať a obohacovať, takže zatiaľ nie je nič finálne. Čo by som však určite chcela „začať odznova“, je blog. Obsahovo veľké zmeny neplánujem, veď viete, že ho robím predovšetkým intuitívne a od srdca, no dizajn a identita už potrebujú oživiť. Predsa, v stave, v akom ich vidíte, ich mám už príliš dlho a myslím, že teraz je ten pravý čas pozmeniť ich.

Späť do školy

Je to však pomerne paradox, že som sa rozhodla pre zmeny práve teraz, keď mi začala škola. Už teraz vidím, ako nebudem poriadne vedieť, kde mi hlava stojí. Takéto výzvy sú však pre mňa! A keď už som pri tej škole, aj dnešný outfit, ktorý by som Vám rada ukázala, je v „školskom“ štýle! Tieto šaty mi z veľkej časti pripomínajú školskú uniformu a keby som mohla, pokojne by som ich nosila aj každý deň. Aj napriek tomu, že sú pomerne jednoduché, či už farebne alebo štýlovo, sú veľmi zaujímavé ako na prvý, tak aj na stý pohľad. Možno to robí strih, možno detail v podobe mačiek, sú naozaj neprehliadnuteľné. Sú nadčasové a dajú sa kombinovať do rôznych štýlov. Ja som si dnes zvolila eleganciu a šaty skombinovala so zlatými doplnkami.

X4

V čase, keď sme sa v lete chystali na dovolenku, sa mi ozvali z BMWčka. Vraj, či nepotrebujem zapožičať nejaký stroj, ktorý by nám robil na cestách spoľahlivého partnera. Neváhala som ani minútu – okrem toho, že som si bola istá, že tak budeme mať omnoho príjemnejšiu cestu, nevedela som sa dočkať, aký model vyskúšame. Veď viete, mňa tie autá naozaj veľmi bavia a vždy, keď mám možnosť pošoférovať si nejaké nové, som z toho nadšená. Tento raz sme „vyfasovali“ X4, ktorá je pre mňa po odskúšaní dokonalým rodinným autom.

Komfortné, svižné a priestranné – takto by som ho charakterizovala troma slovami. Ak však chcete vedieť viac, za mňa poviem, že dizajnovo je veľmi nápadité a motoricky nadmieru spoľahlivé. Skosený kufor pripomína ikonickú X6, veľkostne je však omnoho menšie a šikovnejšie. Síce pôsobí mohutne, pri šoférovaní či parkovaní to vôbec nie je poznať. Poskytuje dostatok miesta vo všetkých častiach auta a ako som už písala, je pre rodinu ako stvorené. Je celkom možné, že ak budem mať o pár rokov detičky, práve tento model budem reálne zvažovať ako rodinné auto – vzadu je dostatok miesta pre detské sedačky a kožený interiér je nesmierne pohodlný aj na dlhé trasy.

Čo sa jazdy a dynamiky týka, je cítiť, že má omnoho športovejší ráz ako napr. X3 (ktorú sme už tiež mali možnosť otestovať). 8-stupňová prevodovka je celkom zážitok a vďaka štvorkolesovému pohonu lemuje všetky zákruty úplne ukážkovo. Mimochodom, jedným z mojich cieľov v tomto roku je aj aktívne sa vzdelávať v oblasti áut a termínov, ktoré sa s nimi spájajú! Tak mi držte palce, nech mi toto odhodlanie drží viac ako týždeň. 😀

Toľko dnešné motoristické okienko, čoskoro sa ozvem opäť s nejakou tou módou!

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Mango, Šaty: Weekend Max Mara, Kabelka: Weekend Max Mara, Šperky: Freywille, Okuliare: Miu Miu // Eyerim

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.