.snovo & čierne na čiernom

Snívam. Niekedy ráno, inokedy večer. So zatvorenými či otvorenými očami, vo veľkom aj v malom. O dnešku, zajtrajšku, aj o budúcnosti. Mesiac čo mesiac sa moje sny obmieňajú či zmenšujú a zväčšujú ako žuvačková bublina. Niekedy sa plnia samé, inokedy potrebujú pomôcť a stáva sa aj to, že na nich úplne zabudnem. Čas od času sú príliš ružové a nereálne, no stáva sa aj to, že sa mi plnia také, o ktorých by som pár rokov dozadu povedala, že sú nemožné!

Tak napríklad, vo februári to bude už osem rokov, čo sa vám týmito (a inými) riadkami prihováram! Úprimne, nikdy by som neverila, že ma celý tento kolotoč bude držať tak dlho. A že stále budem mať energiu a chuť posúvať ho iným smerom…

Snovo

Pamätám si, keď som bola prváčka, na prvouke sme mali nakresliť svoje vysnívané povolanie. Na jednej strane som nakreslila seba ako pani učiteľku a na strane druhej seba ako Miss 200X. (To X malo slúžiť na neskoršie doplnenie toho správneho roku.) V tej dobe som ešte nevedela, že byť kráľovnou krásy nie je povolanie a že to do roku 200X nemôžem stihnúť. Na všetkých obrázkoch som si nakreslila vlasy po členky a dlhé ružové šaty. Na nohy, samozrejme, podpätky, respektíve „klopkačky“, ako som ich v tom veku volala.

Dnes študujem žurnalistiku, na kariéru učiteľky som už po tej prvouke asi nikdy nepomyslela a pri slovku „Miss“ sa len pousmejem. Fascinuje ma, ako sa dokáže všetko zmeniť – sny, ľudia, pohľad na život. Áno, od mojej prvej triedy základnej školy sa zmenilo veľa, to je fakt a nad tým sa až tak nepozastavujem. Skôr ma baví pohľad štyri či päť rokov dozadu a rekapitulácia všetkého, čo sa za ten čas stalo. Starnem, učím sa, musím byť čoraz zodpovednejšia.

Dnes snívam o mnohých veciach. Niektoré sú malicherné, povrchné a materialistické, iné predstavujú hodnoty, ktorých by som sa rada držala a do budúcna si nimi rada obohacovala život. Teraz už len zapracovať na tom, aby sa mi splnili! (: Čo tie Vaše?

i8

Jedným z mojich materialistických snov bolo šoférovať „pretekárske“ auto. Keď mi prišla z BMW ponuka jedno také si na celý týždeň požičať, skákala som od radosti. Elegantné, rýchle, v matnom čiernom prevedení a s hybridným motorom – i8 je pútač pozornosti. Kamkoľvek som s ním smerovala, hlavy sa otáčali. Vyzerá, akoby som ho ukradla Batmanovi a pri nízkej rýchlosti pradie vďaka elektromotoru ako mačička.

Sotva som pridala plyn, vyrazilo ako šíp a zvuk, ktorý šiel spod kapoty, mi postavil všetky chlpy na rukách – bez srandy! Neskutočne som si toto auto užila a vždy, keď si spomeniem na zážitky, ktoré sa mi s ním za ten krátky čas nazbierali, mám úsmev na tvári – keď sme s Petrom stáli na pumpe, aby sme si kúpili pitie, okolo auta sa na parkovisku zozbierala skupinka ľudí a s otvorenými ústami pri ňom stáli až do momentu, kým sme neodišli. Bolo to milé, vtipné a divné zároveň. Ale nečudujem sa, aj ja som na to auto v prvých momentoch pozerala ako na zlaté teľa…

Čierne na čiernom

Dnes pomerne netradične, celá v čiernom! Síce ma kombinácia „all black“ baví a najviac ma dokážu nadchnúť jej elegantné verzie, v mojej ležérnej kombinácií som mala predsa len chuť na pár farebných akcentov. Rozhodla som sa ju preto ozvláštniť práve kvetinovým detailom na šatách a kamienkami na pančuškách. Pod tylové šaty som si obliekla kratšou spodničku, na vrch prehodila koženkovú bundu a na nohy tenisky s flitrovanými detailmi.

Inak, tieto šaty zbožňujem! Sú na toto obdobie úplne ideálne a veľmi dobre vyzerajú aj v kombinácii s džínsami. Mám ich už však viac ako rok a bohužiaľ sa medzičasom vypredali, takže ich na stránke teraz nenájdete. Ak by sa však opäť objavili, určite Vám dám vedieť!

Prajem krásny deň!

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Tenisky: Gioseppo // Office Shoes, Šaty: Romwe, Silónky: Calzedonia (minuloročná kolekcia), Bunda: Forever 21, Kabelka: New Look, Okuliare: Miu Miu, Hodinky: Daniel Wellington

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.