.jeseň vo farbách & ružový poklad od Mon Art Bags

Priznávam sa – tento článok chcel byť na blogu už v stredu, no čas mi so všetkými školskými a pracovnými povinnosťami ušiel tak rýchlo, že som sa ani nenazdala a je sobota. Neviem, čím to presne bolo, ale „viním“ aj to krásne tohto týždňové počasie. Vnútorne som mala pocit, že stihnem všetko na svete, no zrazu bol večer, ja unavená a zničená a nechcela som vidieť nič iné, než moju milovanú posteľ. Veru, tento týždeň by sa mi hodilo, ak by mal deň 40 hodín!

Udialo sa toho veľa. Posledné tri dni som strávila (okrem iného) v spoločnosti Fashion Live!, stihla som si prefarbiť vlasy na červeno (presne tak, ako som to mala 4 roky dozadu!), obzrieť „otváračku“ obchodu Palmers v Avione či mierne sa zostresovať v priestoroch školy. Myslela som, že štvrtý ročník bude pohoda a do tuhého pôjde až v „piataku“, mám však pocit, že je toho aktuálne zo všetkých tých rokov štúdia úplne najviac.

Mimochodom, keď už som spomínala tie vlasy, snáď nespôsobím chaos. 🙂 Mám totiž na blog pripravených ešte niekoľko outfitových príspevkov, kde mám vlasy blond. Na mojom Instagrame však už môžete vidieť fotky s mojou ohnivou hlavou, takže je možné, že jeden deň budem ryšavka a ten druhý zase blondína. Snáď mi tento časový (a farebný) posun odpustíte.

Jeseň vo farbách

Len čo sa leto blíži ku koncu, začínam sa uchyľovať k typicky jesenným odtieňom – oranžová, červená, hnedá či zelená. Dopĺňam ich staro-ružovou alebo modrou v tmavších odtieňoch. Napokon, veď ani ponuka v obchodoch sa farebne od tohto jesenného štandardu veľmi nelíši, takže často nemám ani inú možnosť. Ale nesťažujem sa! Jesenná paleta mi vyhovuje a po bielej, ktorú nosievam posledné roky v lete najčastejšie, je to príjemné oživenie. Samozrejme, ostávam naďalej verná aj mojej najobľúbenejšej kombinácií v podobe sivá + ružová, ale to snáď už ani nikoho neprekvapí.

Čas od času však dostanem chuť na zmenu a vniesť si do jesenného dňa trochu farebnej rebélie. Napríklad takto, v podobe žltej a ružovej! Síce toto combo dýcha už na prvý pohľad jarou, v kontraste s nádherným počasím babieho leta a farebným lístím, ktoré už vo veľkom opadáva, je skvelou voľbou na rozžiarenie jesenných dní.

Outfit

Keď som prvýkrát zaregistrovala trend „monochromatic“, a teda oblečenie od hlavy po päty v jednej farbe, bola som z neho nadšená. Zmenil moje vnímanie pri kombinovaní farieb a potešila som sa, že sa zladenie do jednej farby už neberie ako „pyžamo“. Tento trend je elegantný, nadčasový a vhodný pre akúkoľvek vekovú kategóriu. Chcela som ho čo najskôr vyskúšať a vyraziť si von celá v červenej alebo žltej!

Moje nadšenie však mierne opadlo po tom, čo som zistila, aké ťažké je skombinovať celý outfit v rovnakých či podobných odtieňoch! Totiž, zistila som, že aj keď mám doma šaty a kabát v rovnakej farbe, lodičky či kabelku k nim v mojom šatníku nenájdem. Vždy, keď vidím na ulici ženu v jednofarebnom outfite (s výnimkou čiernej), poteším sa a zároveň môjmu vnútornému ja poviem, aká je šikovná a ako ju obdivujem. Ja očividne nie som schopná kúpiť si kúsky v rovnakých či podobných odtieňoch. 😀

Síce bol pôvodný plán zladiť tento outfit do odtieňov žltej, napokon som si povedala, že to nebudem zbytočne siliť a radšej pridám ešte jednu farbu.

Ružový poklad od Mon Art Bags

Tak som teda pridala ružovú! Skvelo mi do outfitu zapadla nádherná ružová kabelka od Mon Art Bags a tiež doplnky Freywille z kolekcie Hommage à Gustav Klimt, konkrétne The Ultimate Kiss. Mimochodom, majú nový typ prívesku! Musím povedať, že práve tvar „Helena“ je mojím favoritom, pretože pôsobí sviežo a mladistvo a v kombinácii s krátkou retiazkou vyzerá na krku naozaj krásne!

Keď už som spomenula Mon Art, rada by som Vám túto slovensko-chorvátsku značku trošku priblížila. Keď som vám na Instagrame kabelku ukázala, písali ste mi nadšené správy a veru sa ani nečudujem! Je naozaj krásna a originálna. V tejto ružovej hotový pútač pozornosti. Okrem toho, je dostatočne veľká a pevná, takže sa v nej dajú nosiť aj väčšie poklady. 🙂 Samotný koncept značky vznikol v Chorvátsku, kde sa nadizajnované produkty tvoria. Ich dizajn však pochádza zo Slovenska, kde sa mu venuje šikovná dizajnérka Natálka. Vyberá vhodný materiál a jednotlivé prvky ako interiéru, tak aj exteriéru kabelky. Šikovné to dievčence, čo poviete? 😉

Prajem Vám krásnu sobotu, zajtra som späť s ďalším článkom!

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Buffalo, Silónky: Gatta, Šaty: Shein (online k dispozícii tu), Kabátik: Zara, Šál: Freywille, Kabelka: MonArt Bags (model Ellie), Šperky: Freywille

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.