Red, White & Flowers. New York.

0 Flares 0 Flares ×

_DSC0850-horz

 

Príjemný (v New Yorku opäť slnečný) utorok prajem!

V prvom rade by som sa Vám rada poďakovala za spätnú väzbu v príspevkoch, či už tu na blogu alebo na fanpage na FB. Som veľmi rada, že si tie moje (zvyčajne) dlhé-predlhé články zvládate prečítať a že sa Vám tak páčia, až by ste ich chceli viac! Veľmi rada by som pridávala častejšie, no časovo mi to veľmi nevychádza, keďže s Petrom pracujeme „naopak“. Keď pracuje on, ja som doma, keď pracujem ja, je doma on, teda to nemáme s fotkami ako vymyslieť. (: Dúfam však, že po odlete z NY na Key West sa to zmení a ja Vás budem môcť „zásobovať“ príspevkami častejšie. Síce už v nich bude iná atmosféra, ako táto v NY, no nemôžem sa dočkať, keď budeme fotiť prvé fotky na pláži ako je napríklad táto!

Ako ste v komentároch pod minulým príspevkom spomenuli, New York je ako mesto skvelým objektom na fotografie. Či už fotíte architektúru, ulice, ľudí alebo nejaké fashion fotky, vždy to má svoje čaro, atmosféru a feeling, ktorý inde nenájdete. Môžete sa postaviť do stredu ulice, môžete sa oprieť o stenu či sadnúť si na schody, stále to bude „ono“. Je tu nespočetné množstvo stien, ktoré sú ozdobené graffitmi, pričom každá a jedna je originálna, premyslená a dotiahnutá k dokonalosti. Nejde len o bezduché čarbanice typu: „Aha, volám sa Mvnjsdhvowecowl a tu som sa podpísal prvým sprejom, ktorý som v obchode Farby-Laky našiel.“ Každý a jeden obraz má dušu a myšlienku, vidieť v ňom kusisko kvalitnej práce a najmä, dá sa naozaj nazvať pomenovaním „streetart“, pretože umením určite je. Pri jednom takom umeleckom diele sme tentokrát fotili aj my. Jedná sa o krídla od @Kelseymontagueart (jej prácu nájdete na Instagrame a je prekrásna!). Fotila sa pri nich pred niekoľkými dňami aj Taylor Swift a medzi okoloidúcimi sú veľmi populárne. Nedokážete ich obísť bez toho, aby ste sa pri nich „necvakli“! (: Našiel ich môj drahý, keď išiel okolo, zapísal si adresu a o pár dní tam išiel so mnou, aby ma tam mohol odfotiť. ♡

Okrem týchto krídel je tu však mnoho iných, dych berúcich kresieb, do ktorých by ste sa určite zamilovali! Pár z nich som odfotila, tak Vám ich niekedy ukážem. (: Dnešné fotky vznikli v jednej (pre mňa) z najzaujímavejších častí New Yorku, v Little Italy. Táto časť hraničí s China Town a Soho, nachádzajú sa tu malé reštaurácie a bary, predávajú tu taliansku zmrzlinu a keksíky (teda, aspoň sa tak taliansky tvária (: ) a nájdete tu aj trhy s ovocím, zeleninou a rybami (ktoré kvalitne páchnu a ak Vám nie je pri takom smrade/vôni najlepšie, neodporúčam sa v tejto štvrti pohybovať :D), ktoré sa ťahajú až k China Town, kde je stále neutíchajúcu ruch, čínske obchody so suvenírmi a predajcovia „fejkov“ na každom rohu. (Chcete Rolex, Ray Ban alebo Pradu? Všetko majú!) Keď som však už načrtla tie trhy, musím podotknúť, že sa na nich naozaj oplatí nakupovať. Ovocie a zeleninu kupujeme už iba tam, keďže je oveľa chutnejšia ako zo supermarketu a čo mňa osobne prekvapilo, aj omnoho lacnejšia! Včera som kupovala ryby a krevety, ktoré sme si robili na večeru a boli vynikajúce. Síce som si musela trošku zvyknúť na smrad, ktorý na trhoch bol, stála ta námaha za to. Ryby nám očistili a umyli, takže keď sme prišli domov, stačilo nám ich nakoreniť a opiecť, pričom nás celá (zdravá a chutná) večera pre dvoch ľudí vyšla na $8. Radosť nakupovať! (: Dnes sa tam asi vrátim opäť a nakúpim suroviny na nejakú tú dnešnú „čínu“ a zajtrajšieho lososa. (:

Čo sa týka nášho letu do NY, o ktorom ste chceli vedieť, vyberala som ho spolu s maminou cez Nadosah.sk. Snažili sme sa nájsť čo najlacnejšie letenky z Krakowa (keďže toto letisko je k nám najbližšie), pričom doba letu nebude 20+ hodín. Vzhľadom na to, že sme ich začali zháňať pomerne neskoro, nevedeli sme si „ustrážiť“, v ktorý deň sú letenky najlacnejšie a koľko dní pred odletom sa nám ich oplatí kúpiť. Prezreli sme asi 25 webstránok rôznych leteckých spoločností a agentúr, no práve na tejto stránke sme v tom čase našli letenky za najlepšie ceny. Spiatočné letenky pre dvoch nás v tom čase vyšli na cca. 900€, no verím, že sa niekomu podarí nájsť i lacnejšie (najmä tomu, kto nepotrebuje letenku na fixný dátum a jeho dátumy odletu/príletu sú flexibilné). My sme však boli zatiaľ veľmi spokojní. Z Krakowa sme leteli do Warszawy, pričom let trval 55 minút. Tu sme asi hodinku a pol strávili čakaním na prestup (vypili sme kávu, vycikali sa a už sme aj nastupovali do lietadla) a odtiaľ rovno do NY na letisko JFK. Tento let trval cca. 8 hodín, bol bezproblémový (až na jednu malú komplikáciu, kedy nám nedovolil dispečing odletieť, pretože sa na palube nachádzal jeden pán zo Slovenska, ktorý nemal platné víza a musel si vystúpiť) a dokonca sa nám podarilo dostať miesta na sedenie v strednej časti lietadla, kde sú tri sedadlá a práve to jedno vedľa mňa bolo prázdne, tak sme sa mohli roztiahnuť cez celú „trojku“. Leteli sme s poľskou spoločnosťou LOT a bolo to na „jedničku“! Letušky boli veľmi milé, krásne upravené a celý čas sa o nás príkladne starali. Lietadlo bolo veľké a priestranné, mohli sme pozerať filmy (ja som počas letu stihla Water for Elephants, jeden diel Bones a posledný diel Gossip Girl), počúvať hudbu (Demi Lovato, Beyonce, Bruno Mars, Daft Punk, Maroon 5, Birdy, …) či hrať hry (sudoku rules!) a čo sa týka lietadlovej stravy, tak mňamka! Aj som si jeden z chodov odfotila, tak ho niekedy pridám, že sa pobavíte. 😀 Dostali sme aj deky, vankúšik (na letisku som panikárila, že na čom budem spať, keď som si svoj vankúš zabudla, tak to vyriešili za mňa :)) a slúchadlá. Boli veľmi spokojný a určite môžem odporúčiť.

Zatiaľ sa majte pekne!

 

_DSC0833-horz _DSC0758 _DSC0826-horz _DSC0770 _DSC0824-horz _DSC0788 _DSC0814-horz _DSC0782

 

Ozaj, rada by som Vás pozvala na PARTY Leta! Organizujú ju dievčatá z Čačky.sk a uskutoční sa už túto sobotu na Wake Lake na Zlatých Pieskoch v Bratislave. Budete si môcť vychutnať nie len skvelú fashion show, ale aj výbornú hudbu a samozrejme, nezabudnuteľnú atmošku! Práve teraz ma trošku mrzí fakt, že sa tejto skvelej akcie nebudem môcť zúčastniť, keďže prídu okrem Danky&Stanky (Čačky Manažeris) aj babule z Twiins a kolekcia šiat od Sugarbird, no dúfam, že vy tam zavítate a napíšete mi, ako super bolo. 😉 🙂 Spomínam si, ako som bola na prijímacích skúškach v Bratislave a stretla som sa s dievčatami. Spomínali, že by radi urobili nejakú Čačky narodeninovú oslavu, takú pohodičku pri vode, príde Patty, ja, pod pazuchu vezmem Maťa s Paťkou, bude paráda. A teraz? Ja síce prísť nemôžem (aj keď by som veľmi chcela!), no Čačky nerobia „opekačku“ ani piknik pri vode, ale mega párty a už teraz viem povedať, že to bude kvalitka!

Cacky.sk

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Necessaryclothing.com, Šaty: Second-hand, Čelenka: Diy, Náhrdelník: vintage, Kabelka: obchodík v Nemecku, Okuliare: Letnyhit.sk

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.