I am Blogger & SS Team.

_DSC0679-horz

 

Život je ilúzia, sen, bublina, prežívanie, nádej, boj alebo zázrak. Aký si ho spravíme, taký ho aj budeme mať. Každý si žijeme ten svoj, máme v ňom tajomstvá a sny, priateľov a milovaných, dobré či zlé dni. Robíme v ňom to, čo nás baví a často sa tomu snažíme čo najviac oddať. Jednou z vecí, ktorej sa v posledných rokoch oddávam ja, je tento blog.

Priznám sa, je to zvláštna kapitola života. Záľuba, ktorá pohltila časť môjho voľného času a stala sa súčasťou môjho životného štýlu. Nemám na čele napísané: „Som Bloggerka“! a ani sa tým neskúšam v spoločnosti prezentovať, no ak sa ma niekto náhodou opýta na moje záľuby, hrdo v „zozname“ figuruje aj blog. Síce je to na jednej strane „iba bublina“, ktorá existuje vo virtuálnom svete, milujem ju! Blog je všetko a zároveň nič. Je to možnosť prezentovať svoje vášne a záľuby, možnosť spoznať nespočetné množstvo ľudí, možnosť navštíviť špeciálne semináre a vzdelávacie programy pre bloggerov, možnosť spolupracovať s úžasnými ľuďmi, možnosť naučiť sa nové veci a nadobudnúť skúsenosti, možnosť „vypísať sa“, možnosť vidieť novinky v oblasti produktov ešte predtým, než sa dostanú na trh, možnosť inšpirovať sa inými bloggermi, možnosť získať nové kamarátstva a najmä, možnosť nabrať odvahu, nadobudnúť sebavedomie a nájsť svoju krvnú skupinu. Každá minca má dve strany a je jasné, že blog prináša so sebou i mnoho mínusov. Keďže sa blogy na slovenskej scéne stávajú čoraz populárnejšie a sledovanejšie, je logické, že o vás vie čoraz viac a viac ľudí. Môže sa stať, že vás na ulici zastaví niekto neznámy s otázkou, či náhodou nie ste Ivanka a nemáte blog (o.k., nie každý z vás bude asi Ivanka s blogom, ale možno ste Zuzka či Lenka s blogom, rozumiete (: ). Môže sa stať, že vám niekto povie, že je mu vaša tvár známa a opýta sa, či ste náhodou neboli v článkoch na Refresher.sk. Môže sa stať, že vás na diskotéke stopne neznáma slečna a dá sa s vami do reči o tom, ako veľmi miluje módu a len tak, okrajovo, spomenie, že ste pre ňu obrovský zdroj inšpirácie. No potom sú tu ľudia, ktorí nedokážu prežiť niekoho „úspech“ (alebo len jednoducho fakt, že sa niekto iný venuje niečomu, čo miluje a je v tom pomerne úspešný) a sem-tam si prečítate „štipľavý“ komentár či email, ktorý vás zamrzí a uloží sa do podvedomia a aj napriek tomu, že nič neznamená, bude vás trápiť ešte veľmi dlho. Okrem toho, blog ako taký často skresľuje názor na daného človeka. Často veci, texty, slová vyznejú úplne inak, než boli myslené. Často sú veci, činy, pocity bohužiaľ odprezentované inak, než boli mienené a ľudia si o vás vytvoria názor pred tým, než vás osobne spoznajú. Je to ďalšia vec, z ktorej vám bude ľúto, no ako sa hovorí, čo bolí, to prebolí, všakže (: . Určite má blogovanie, ako také, viac plusov než mínusov a dokáže vás obohatiť najmä duševne.

 Keď som s blogovaním začínala, mala som 15 rokov. V čase, kedy som sa, pre mňa v tom čase, do nepreskúmaných vôd internetu vrhla, prežívalo Slovensko prvý väčší bloggerský BOOM. Blogovala Becca, Majka, Foly, Rebeka, Evka Schon (ktorá dnes už však blog nemá, no verím tomu, že nie len môj život obohatila o obrovské množstvo inšpirácie), Timea či Bronka. Tak som blogovala aj ja! Prešlo pár rokov, niekto si dal pauzu, niekto „odišiel“ na dobu neurčitú, no takmer všetky blogerky, ktoré „so mnou začínali“, sú dnes tu. (: Staršie, skúsenejšie, s pomerne vyspelejším štýlom, ucelenejšími predstavami a dovolím si tvrdiť, viac než úspešnými blogmi, ktoré denne prinášajú inšpirácie. Ja sama si na blogy dievčat takmer denne klikám a sledujem, čo majú nové a čím by som sa mohla inšpirovať. Zdá sa mi, že slovenská (fashion-beauty-lifestyle) blogová scéna zažíva druhú vlnu. Denne pribúda množstvo blogov a ja vám všetkým prajem veľa šťastia a pevné nervy (lebo aj tie treba! :)).

Blogujem viac než 4 roky a myslím, že za ten čas som videla, prečítala či napísala všeličo. Sú dobré dni a zlé dni, výborná a mizerná nálada, farebný alebo čiernobiely deň. Možno by som sa za svoje „prastaré“ príspevky mala/mohla hanbiť. Ale nebudem to robiť, nebudem to tak cítiť. Sú súčasťou môjho ja a najmä vďaka nim môžem vidieť, ako veľmi človek dokáže v určitých smeroch vyzrieť a dospieť. Som vďačná za to, že keď som si to v mojom pubertálnom veku vymyslela, rodina či vy, mnohí dlhoroční čitatelia, ste to akceptovali a podporovali ma. Aj napriek tomu, že prvé roky boli skôr smiešne než obdivuhodné či inšpiratívne, našlo sa nemálo ľudí, ktorí blog už v tom čase sledovali. Pre mňa je to nesmierna dávka energie do ďalších dní a práce, ktorú by som v tejto blogovej sfére mala ambíciu urobiť. Ďakujem Vám všetkým! Srdečne a úprimne.

V roku 2011 som napísala článok v znení:

„Blogová scéna je ako lúka plná kvetov. Každý má inú farbu, kvitne v inú dobu a opeľujú ho iné včielky. Niektoré sú tu len počas určitého obdobia a druhé sú tu natrvalo. Samozrejme, sú tu aj stromy. Tie každým východom slnka mocnejú a rastú. Budú tu dlho. Veľmi dlho. Pokiaľ nepríde víchor a nezničí ich, ostanú stáť, aby ich mohli obdivovať nové a nové generácie.“

Dnes to stále vidím rovnako. I keď by som to už napísala o čosi inak, stojím si za tým. Internet je ako vesmír. Nekonečný priestor s miliónom možností a diverzitou. Každý si môže nájsť „to svoje“, pre každého je tu dostatok miesta, preto buďme k sebe navzájom tolerantní a podporujme sa!
Pre mňa osobne sú obrovskou inšpiráciou poľské a švédske bloggerky, ktoré majú vo svojich krajinách nevídanú podporu (či už zo strany fanúšikov alebo médií/časopisov/sponzorov) a držia pri sebe. Často organizujú „zrazy“, kde si (aspoň z pohľadu čitateľa) užijú kopec srandy a vymenia skúsenosti. Páči sa mi, že blog, ako taký, povýšili na určitú úroveň, ktorá je okrem bezduchých fotiek a selfies zdrojom informácií a inšpirácie. Ja osobne si rada kliknem na blogy, ktoré mi aj niečo „dajú“. Pri ich čítaní strávim nejaký čas, „strácam“ sekundy/minúty/hodiny svojho života, preto vždy ocením, ak na blogu nájdem „niečo viac“. Tipy, ako kombinovať určité farby, rady, ktoré mestá/miesta navštíviť, odkazy na rôzne akcie či knihy.
Impulz na článok som dostala vďaka giveaway u Soničky Skoncovej. Bola som jednou z bloggeriek, ktoré sa do súťaže zapojili a tou šťastnou, ktorá sa ocitla medzi 13 vybranými do druhého kola giveaway, teda kreatívnej časti, v ktorej sme mali za úlohu vytvoriť príspevok, v ktorom bude zahrnuté tričko z giveaway. Keďže som do NY nebrala celú skriňu a výber oblečenia, ktorý tu mám, nie je až taký flexibilný, rozhodla som sa vytvoriť outfit, ktorý ma charakterizuje. Respektíve, sú v ňom zahrnuté všetky kúsky, ktoré sú mojimi poznávacími znameniami a už z diaľky dokážete odhadnúť, že po ulici ide Sweet Lady Lollipop. Výrazný rúž je jednou z vecí, ktorú milujem a nedokázala by som sa jej vzdať. Červený, ružový či oranžový, vždy dodá celkovému stylingu šmrnc alebo „záverečnú bodku“ a v mojej kozmetickej taštičke nesmie nikdy chýbať! Okuliare v tvare „pilotiek“ sú moje najobľúbenejšie a nosím ich viac než často. Mám ich v troch farbách a ešte sa mi nestalo, že by mi k nejakému outfitu nepasovali. Čo sa týka comba náramok od T.S. + hodinky zo Swatch, to je klasika, ktorú „z ruky pustím“ iba vtedy, keď mám doplnky v zlatej farbe. Tutu suknička je kategória sama o sebe. Niekomu príde ako kvalitný gýč, no ja ako jeho správny fanúšik sa sukní toho typu nehodlám vzdať a budem ich nosiť s hrdosťou i naďalej. Je krásne dievčenská a cítim sa v nej ako princezná. A tenisky? Je pravda, že ma na blogu vidíte častejšie v podpätkoch než v teniskách, no ak by som mala zvoliť svoju obľúbenú obuv, boli by to určite Coversky.

 

_DSC0725 _DSC0720-horz _DSC0715 _DSC0696-horz _DSC0677 _DSC0652-horz _DSC0671 (2) _DSC0629-horz _DSC0676 _DSC0628 (2)-horz _DSC0663 _DSC0642

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Tenisky: Converse, Kabelka: H&M, Náramok: Thomas Sabo, Hodinky: Swatch, Okuliare: športový shop v Rakúsku, Tričko: Giveaway u Sonaskoncova.sk

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.