Lime Dress & Salmon Shoes. New York.

2014_07_19_5558-horz

 

Príjemný štvrtok prajem, milé čitateľky a pár čitateľov!

Dúfam, že sa na Slovensku máte spokojne a (podľa možností) užívate leto. (: Ja som sa pred niekoľkými minútami vrátila z Mani&Pedi a mám zážitok na celý život! Na mojom Instagrame môžete nájsť fotku zo salónu a výber lakov, ktorý tam mali a rada by som Vám opísala, ako to prebiehalo.

Kto už nejaký ten raz v Amerike bol, určite si všimol, že služby sú tu diametrálne odlišné od tých, ktoré nájdete u nás. Mohli ste si prečítať i v minulých článkoch, aký prístup majú k zákazníkom v obchodoch a rovnako je to aj v oblasti služieb, kde sa o Vás postarajú. Na každom kroku tu nájdete kaderníctva, pánske holičstvá, kde neraz upravujú brady a fúzy, „obočince“ (ja som si ich tak zo srandy nazvala a dobre sa na tom s Petrom bavíme (: ide o salóny, kde vám upravia či zafarbia obočie), kozmetiku, nechtové štúdiá či salóny, kde ponúkajú depiláciu a odstránenie chĺpkov voskom. Niektoré salóny sú špecializované na jeden druh služieb, iné ponúkajú širokú škálu, kde neraz zo salónu odchádzate ako nový človek. Niektoré sú menšie a súkromnejšie, iné veľké a luxusné, či už na objednávku alebo walk-in. Ceny sa pohybujú v rozličných hodnotách (závisí od lokality a lukratívnosti danej klientely), no muž sa tu dokáže kvalitne ostrihať už za $15 (niekde sa cena šplhá až na $35!) či kompletnú manikúru&pedikúru máte za $30. Možno sa vám to zdá priveľa a pritiahnuté za vlasy, porovnávajúc ceny so Slovenskom, kde mužský účes stojí dajmetomu 5€, no pozor, služby nie sú rovnaké! Kým na Slovensku vás holička oholí strojčekom, opráši vám opadané vlasy z ramien, cvrkne trošku gélu a pošle kade ľahšie, tu sa o Vás starajú. Prácu robia precízne, vystriedajú nožnice, strojček, žiletky, oholia krk, upravia bokombrady či miesta za ušami. Druhá vec je, že minimálna mzda je tu cca. $8 za hodinu, no v priemere sa pohybuje okolo $12-13, teda si mesačne môžete celkom slušne zarobiť, ak nemíňate na blbosti a nie ste leniví si občas navariť. To, čo zarobíte na part-time job za 5 dní tu, by Vám u nás trvalo celý mesiac, pričom by ste sa „zodrali“. Táto zárobková stránka New Yorku je naozaj super. Ak máte povolenie pracovať, nemáte problém zohnať robotu kdekoľvek. Na dverách či pri vstupoch stále nájdete inzerát typu: „Now hiring!“ a dokonca sa Vám môže stať, že Vás v obchode nečakane osloví pracovník s ponukou na job (čo sa mi stalo pri návšteve Hollister obchodu). Obchody, reštaurácie, stavebné firmy, upratovací servis, home maintenance či au pair, môžete robiť čokoľvek, či už skúsenosti máte alebo nie, či hľadáte brigádu alebo full-time job.

Ale späť k službám. Dnes som si teda vyskúšala, aké to je, keď sa Vám niekto stará o ruky a nožičky. Priznám sa, na Slovensku som ešte na pedikúre nebola, lebo som na to nemala čas, no nechty mi robievala najšikovnejšia nechtárka v okrese, Nikolka , a bola som veľmi spokojná. Keďže však išlo o gélové nechtíky, nebudem a ani nechcem porovnávať jej prácu s tým, čo som zažila dnes. (: Prišli sme do obrovského a krásneho salónu, kde to nádherne voňalo. Salón bol rozdelený do niekoľkých častí: masážne kreslá s vaničkami, kde robia pedikúru, stoly na manikúru, pult so sušičmi lakov na ruky a nechty, v zadnej časti bolo kaderníctvo. 10 či viac žienok a dvaja chlapci, ktorí v salóne robia, sa na nás už od začiatku usmievali a pekne nás privítali. Najprv sme si sadli do masážnych kresiel, vyložili nohy na vaničky a užívali si. Šikmooké žienky (Prosím, nechápte to niekto ako urážku! Len neviem presne povedať, či boli pôvodom z Číny, Thajska alebo Japonska.) si robili svoju prácu najlepšie, ako vedia. Moje nôžky sú hladučké, uvoľnené, oddýchnuté, s krásnymi a upravenými nechtami v svetlo fialkovej farbe a najmä, delikátne vymasírované! Počas sedenia som si zapla i masážne kreslo, teda mám kvalitne vymasírovaný i celý krk a chrbát. Potom sme sa presunuli ku stolom, kde robia manikúru a už to išlo. (: Nechty mám bez záderov a trhlín, ošetrené nespočetným množstvom krémov, gélikov a vodičiek, ruky vymasírované a jemné. Nakoniec sme sa „usušili“ pri stoloch a odišli spokojné a vyrovnané. (Bola som s Vierkou, ktorá tu v Amerike už niekoľko rokov žije, no pôvodom je z VT.)

Páči sa mi, že si tu ľudia nestrihajú/nefarbia vlasy doma, netrhajú obočie (a dokresľujú fixkou, napríklad :D), neholia brady/fúzy/ochlpenie doma, ale nechajú to na ľudí, ktorí sa tomu denne venujú, majú rozličné kurzy a certifikáty a vedia, čo robiť, aby ste nevyzerali ako strašidlo. Viem si predstaviť, že by som raz mala u nás „doma“ salón krásy, odkiaľ by ste odchádzali ako noví ľudia. (: Taká prácička by ma bavila, či už líčiť, robiť kozmetiku alebo nechty.

Je to taký môj malý sen, mať v budúcnosti niečo vlastné, čo by robilo ľudí šťastnými. Či už palacinkáreň s kaviarničkou a pekárňou, Cake World alebo štúdio, z ktorého by ste odchádzali krásni a spokojní. One never knows, všakže. (: Možno sa mi to niekedy v živote splní.

Toľko k dnešnému zážitku, majte pekný zvyšok dňa!

Fotografie vznikli v Central Parku a veľmi pekne za ne ďakujem Mikulášovi, ktorého môžete nájsť i na Instagrame!

2014_07_19_5554-horz 2014_07_19_5561 2014_07_19_5582-horz 2014_07_19_5577 2014_07_19_5594-horz 2014_07_19_5595 2014_07_19_5586 2014_07_19_5562

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Mikuláš Vislocký

Topánky: Necessaryclothing.com, Šaty: Mango, Kabelka: Second-hand, Kimono: H&M, Náhrdelník: Čačky.sk, Hodinky: Mojehodinky.sk, Náušnice: Gate, Okuliare: Letnyhit.sk

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.