red & magenta.

0 Flares 0 Flares ×

mix

Jednou z vecí a výhod, ktoré mi láska k oblečeniu priniesla, je bez pochýb blog. Na jednej strane povrchná spleť slov, fotiek a handier, ktorá niekoho poburuje a iného inšpiruje, na strane druhej moja veľká láska a miesto, kde sa môžem bez zábran realizovať a plniť si sny. Keď som pred 6 rokmi začínala (predposledný februárový deň mal blog výročie, no „blogoninový“ článok som sa rozhodla spojiť s mojím narodeninovým, ktorý sa na blogu objaví už čoskoro), ani by mi nenapadlo, že ma to bude držať a baviť tak dlho, že sa to „rozbehne“ a z voľnočasovej aktivity sa stane full-time akcia na mailoch, udalostiach, sociálnych kanáloch a najmä tu, na webe. Každý deň mi na osobnom FB profile vybehnú spomienky spred niekoľkých rokov a ja neverím vlastným očiam, čo som stvárala 4 či 5 rokov dozadu za kreácie. 😀 Najkrajšie na tom je, že už v tom čase ma mnoho ľudí podporovalo a verilo vo mňa. Ani si neviete predstaviť, čo všetko to pre mňa znamená. Sama sa čudujem, že ma v niektorých outfitoch pustila mamina vôbec z domu a dnes už plne chápem ocinove slová v chodbe pred odchodom do školy, ktoré zazneli nielen raz: „Ideš do školy či na karneval?“ V tom čase som bola urazená po celý deň a presvedčená o tom, že môj outfit je super. Nuž, nebol, ale práve to, že ma nechali rásť a realizovať sa tak, ako to chcem a cítim, mi pomohlo vnímať svet zo všetkých strán a vybudovať si vlastný názor. Deti a mládež sú všelijaké, povedia, čo si myslia, závidia si a chcú byť stále prvé. Najmä, ak majú dobré zázemie a pochádzajú z bohatých rodín. Samozrejme, nie je to pravidlo, ale zažila som si to. Chodila som do školy, kde sa „smotánka“ držala pokope a tak bolo zreteľne vidieť, kto má a kto nemá. Decká, čo sa vozili na strednej  v „medveďovi“, decká, ktoré boli vo veľkom dotované rodičmi, decká, ktoré sa proste a skrátka „mali“. A práve tie dokázali najviac ohŕňať nosom nad všetkým, čo nebolo podľa ich predstáv.  Jémine, čo som si ja na chodbe vypočula, koľkokrát som sa červenala, hanbila, mala chuť prepadnúť sa pod zem. Aj keď som bola o svojom štýle presvedčená, tá „potupa“, keď sa celá „crew“ hlavného (zazobaného) školského baviča začala smiať na môj účet, bola bolestivá. Ale nedala som sa! Moje leopard-ružová-zelená kombinácie som si hrdo nosila ďalej. 😀 Dnes sme už všetci zostarli a dovolím si tvrdiť, že vo veľkej miere aj vyspeli, najmä emočne. Všetci robíme chyby, všakže? Čo tým chcem však povedať, je to, že ak máte menej rokov a nad niečím podobným sa trápite (minule mi písala slečna, že sa jej v dedine smejú, že nosí klobúk! -_-), nemáte sa prečo. Verte tomu, čo robíte, nech je to čokoľvek, a pokiaľ to budete robiť s láskou, časom to prinesie svoje ovocie. A ak máte deti, ktoré niečo podobné prežívajú, nenechajte ich v tom samé :). Ak budú cítiť Vašu podporu a dôveru, veľmi im to pomôže.

A áno, konečne je tu ten čas! Čas farieb, slnka, slnečných (ružových) sklách na nose a beztrestne holých členkov. Ja už si ho užívam plnými dúškami, vo veľkom vyberám farby zo šatníka a striedam lodičky. Dnešný outfit sme spolu so Simonkou fotili ešte minulý týždeň (aj s dlhými vlasmi) a kombináciu červenej a magenta ružovej by som snáď mohla nosiť stále! Keďže nebolo ešte úplne teplo, červený asymetrický top som doplnila kožúškom (bohužiaľ je už vypredaný), ktorý nosím už druhú sezónu a patrí medzi moje najobľúbenejšie. Moja bývalá „kamka“ Stanka mi síce povedala, že som v outfite tlusťoch (teda, nie úplne, haha), ale hovorím si, nech aj! Pravda, top pôsobí mohutnejšie, ale zamilovala som si ho od prvého momentu a cítim sa v ňom dobre, takže ma ten fakt až tak veľmi neznepokojuje.

Prajem pekný deň!

4C5A16324C5A1620

14C5A1586 2 web top3

web14C5A1589

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Simona Hulmanová // Shinevision

Topánky: Buffalo Shoes, Nohavice: Margo Fashion Poprad, Kabelka: Shein, Kabátik: odtiaľto, Náhrdelník: Matilda Makes, Klobúk: House, Top: odtiaľto, Hodinky: Daniel Wellington

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.