hračky. (pre dievčatá & ženy, vol. VI) ASUS Transformer Book.

ASUS1

 

Keď som bola menšia, milovala som hrať sa.  S bábikami, na schovávačku, aka-fuka-funda-luka. Tie časy sú však dnes už preč, pretože aj keď v sebe skrývam večné dieťa, „na povrch“ sa dostane len z času na čas, keď je vhodná príležitosť. Dnes sa skôr hrám s ohňom, mojím kozmetickým kufríkom a farbami v šatníku. A vždy, keď je príležitosť, sa rada pohrám s technickou hračkou. Či už s bielou alebo čiernou technikou, vymoženosti dnešnej doby ma vedia zabaviť na dlhú dobu.

Najnovšie som si vyskúšala Transformer Book od Asusu. „ASUS Transformer Book Flip TP200 je synonymom čistoty a krásy.“ A ja nemôžem nič iné, len súhlasiť. Je to viac než šikovný fešák do každej kabelky. Notebook a tablet v jednom, ktorý dokáže byť plnohodnotným spoločníkom po celý deň. Mne robil spoločnosť takmer dva týždne a rozumeli sme si viac než dobre. Je elegantný, praktický a veľmi ľahučký. Váži len 1,2 kg, veľmi dobre sa s nim pracuje a jeho obrazovka sa dá otáčať ako len chcem! Môžem ho používať ako notebook alebo tablet, hrať sa s jeho tvarom, spraviť z neho „stan“ či stojan. Je dostupný v dvoch farbách, mne osobne sa viac páči svetlejšia strieborná verzia s ľahučkým fialkovým nádychom, ktorú vidíte aj na fotkách. Čo sa mi pozdáva asi zo všetkého najviac, je jeho praktická veľkosť, keďže je dokonca menší než A4 hárok papiera a spoľahlivosť, keďže „fičí“ aj 8 hodín! Má kovovú povrchovú úpravu, ktorá je príjemná na dotyk a vďaka ktorej sa Transformer z ruky nekĺže. Má krásny jasný displej so sýtymi farbami a celkovo pracuje veľmi rýchlo. Zaujímalo by ma však, ako by zvládal väčší nápor súborov, keďže za tie dva týždne som mu až tak „zabrať“ nedala. (:

Ja už dlhší čas uvažujem nad niečím menším a ľahším, než je môj klasický „noťas“ a celkom ma táto testovacia jazda presvedčila, aby som začala konať. Totiž, keď má človek so sebou celý deň ťahať veľký notebook len kvôli maličkostiam, ktoré ľavou zadnou zvládne aj takýto šikovný hybrid…(: Myslím, že je čas na zmenu!

 

ASUS

_DSC3306 Final, du_DSC3269_DSC3284 _DSC3274

 

Love, peace and life Ivanka

Foto: Peter Antal & ja

Asus Transformerbook Flip TP200SA

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Zaujímavá „hračka“ a pokiaľ ide o Asus notebooky, ja na túto značku nedám dopustiť. Ten môj mám už veľa veľa rokov a stále slúži. Ale táto novota vyzerá veľmi lákavo a núti veru premýšľať o výmene 😀

    NITA