.recept na lásku & sladko v ústach

0 Flares 0 Flares ×

Keď mi Tinka a Nat z agentúry Divino predstavili nápad sladkého fotenia pre Dr.Oetkera, nemohla som povedať nie! Mali byť prítomné koláčiky & láska a vedzte, že túto kombináciu ja môžem. Okrem toho, nemusím snáď ani spomínať, ako veľmi milujem sladké. Pôvodne mala byť na fotkách zachytená len moja láska k sladkostiam, no napadlo mi, že ak majú byť fotky naozaj plné lásky, pokúsim sa nahovoriť aj Peťka. Napokon, pri ochutnávaní kadejakých dobrôt mi robí takmer vždy spoločnosť a nejeden raz sa stalo, že sme si naše koláčiky podelili.

Na úvod by som podotkla, že bežne doma nechodím v tylovej sukni a podpätkoch. A už vôbec v nich nepečiem či nezdobím koláče! No keď som si pozerala inšpirácie na Pintereste, dospela som k záveru, že takáto špeciálna udalosť si zaslúži niečo viac, než len tepláky a papuče. Samozrejme, v mojej „domácej uniforme“ by to bolo celé uveriteľnejšie, no na druhej strane, doma ma pri zdobení koláčov nikto nefotí, všakže. Keby áno, pravdepodobne by som môj domáci úbor o čosi vylepšila.

Sladko v ústach

Aj keď sa na blogu moje kulinárske kreácie neobjavujú, doma varím aj pečiem – len o tom nemám „internetový“ dôkaz. 🙂 Varím častejšie, pečiem pomenej, no obe činnosti ma bavia. Foodblogerka by však zo mňa určite nikdy nebola, keďže všetko zjeme skôr, než sa vôbec stihneme zamyslieť nad tým, že by sme to mohli aj nejako naaranžovať a odfotiť. A napokon, nemôžem (a ani nechcem) byť všetko – spojenie s módou mi viac než vyhovuje. Sladko v ústach však mávam viac než často. Koláče, sladkosti a rôzne iné „šmaky“ veľmi ľúbim. Samozrejme, viem, že ich nemôžem jesť príliš často – nie kvôli štíhlej línii, ale najmä zo zdravotného hľadiska. Teraz to síce so mnou nič nerobí a všetky moje hodnoty sú v norme, no je mi jasné, že postupom času sa to niekde odraziť musí.

Preto sa pri sladkostiach snažím nájsť istý rytmus či pravideľnosť. Pravdou je, že deň bez sladkého si predstaviť neviem, no mám limit „jedna sladkosť za deň“. Snažím sa krotiť aj pri čokoláde – kedysi som bola schopná zjesť celé balenie sama, dnes si dám tri či štyri kocky a odkladám ju do skrinky. Rovnako sa snažím nájsť zdravšiu náhradu v ovocí či jogurtoch (a.k.a. menšie zlo), no nie vždy je to jednoduché. Pokiaľ mám na to sladké veľmi veľkú chuť, zvyknem si dať ovocie a napokon aj tak skončím pri čokoláde, takže moc toho aj tak neporiešim…

Recept na lásku

Popri zdobení som pre vás pripravila aj recept na lásku presne podľa môjho gusta. Samozrejme, vaše ingrediencie sa môžu od tých našich líšiť, veď napokon, každý z nás to má inak a v „špajzke“ schovávame iné poklady, no myslím, že s pár obmenami bude tento recept fungovať v každej domácnosti. Na jednu veľkú (a snáď nekonečnú) lásku potrebujeme:

tri kopcovité šálky romantiky
250g nehy
250g smiechu a radosti
jeden sáčok pochopenia
tri balenia dotykov
1 téglik trpezlivosti
½ téglik dôvery
3 polievkové lyžice rešpektu
3 polievkové lyžice túžby
3 polievkové lyžice vášne
2 čajové lyžičky odpustenia
štipku žiarlivosti

Postup je viac než jednoduchý. Všetky suroviny poriadne zmiešame vo veľkej miske. Podľa chuti môžeme pridať štipku šťastia či rozumu. Ale určite to nepreháňajte, výsledný efekt by sa totiž mohol napokon pokaziť. Po upečení pocukrujeme náklonnosťou a ihneď podávame. V prípade zlého dňa či nálady odporúčam zvýšiť dávkovanie.

Keď som recept spisovala, tuho som rozmýšľala, ako to my dvaja máme. Snažila som sa zahrnúť všetko, čo hýbe naším svetom. Romantika, tá musí byť. Samozrejme, niekedy je svojská a trochu smiešna, no o to viac si ju potom užívam. Pravdu povediac, pokiaľ je atypická, ostane mi v mysli omnoho dlhšie, než taká tá „klasika“. Hovorí sa, že nežné sú väčšinou ženy, no som šťastná (a vďačná), že u nás máme túto vlastnosť obaja. Minimálne v našom vzťahu. Smiech a radosť sú (takmer) na dennom poriadku. Smejeme sa stále, robíme si zo seba srandu a vymýšľame blbiny.

Nechýba pochopenie – k našej práci, záľubám, rodine či priateľom. Síce som ho dala do receptu len za sáčok, je v láske niečo ako kypriaci prášok v bublanine – bez neho by žiadna nebola. Dotyky, túžba či vášeň sú samozrejmosť. Neviem si predstaviť, že by z nás tieto city vyprchali, Je to potom ešte pravá láska? Bez vzájomnej dôvery by sme fungovať nemohli, rovnako je dôležitý aj rešpekt. Mám rada, ak sme si rovnocenný, zároveň si rada nechám od Petra poradiť a pomôcť. Dve lyžičky odpustenia sú akurát. Pokiaľ by sme dali tri, asi by sme potom museli odpúšťať každý sám sebe za to, že sme ochotní niekomu toľko odpúšťať či trápiť sa. No a napokon žiarlivosť. Niekto ju vôbec nemusí, no priznám sa, že v mojom prípade si ju odpustiť nedokážem. Som však žena, my to tak poväčšine máme, nie?

Foto: J&M Photography

Love, peace and love 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.