.definuj mi šťastie & nepoučiteľná shopaholička

0 Flares 0 Flares ×

Elite Bloggers – Content Marketing

Ste šťastní? Mám na mysli také to všeobecné šťastie z bežných dní a z radostí, ktoré sú s nimi spojené. Napríklad, že sa tešíte z relatívne dobrého zdravia, priateľstiev či úplných „banalít“, ako sú  dobré jedlo, slnko na oblohe či fakt, že môžeme cestovať alebo slobodne vyjadriť svoj názor. Niekedy sa ráno budím s pocitom hnevu, smútku či ľútosti – občas kvôli nejakému zlému snu, inokedy mi vadí, že je utorok, štvrtok alebo nedeľa, potom mi zase prekáža, že mi príliš stoja vlasy a niekedy len vstanem zlou nohou. Po chvíli sa zvyknem uvedomiť a naladiť sa do normálnej hladiny, no občas mi moja nálada-nenálada ostane počas celého dňa.

Viem, že je to normálne. Viem, že každý z nás má dobré a zlé dni, no chcela by som, aby som sa každé ráno budila už od prvej sekundy s tým, že som spokojná. So sebou, so svojím životom, s dňom v týždni aj s odstávajúcimi vlasmi. Som šťastná, ale zdá sa mi, že za všetko moje šťastie som málo vďačná. Že si ho neuvedomujem tak, ako by som si ho uvedomať mala a že si ho dostatočne nevážim. Veľa vecí beriem v živote ako samozrejmosť a to, že samozrejmé nie sú, si uvedomujem až vo chvíľach, kedy sa niečo pokazí. Samozrejme, nesmiem (a ani nechcem) myslieť na katastrofické scenáre, no všetko to šťastie by som si rada viac užívala a myslela popri tom na to, že si ho treba strážiť, hýčkať a pracovať na tom, aby bolo so mnou čo najdlhšie.

 

Definuj mi šťastie

Čo pre vás znamená šťastie? Sú to peniaze, láska, rodina? Pre mňa predstavuje šťastie všetko, čo tvorí môj život, ovplyvňuje moje rozhodnutia a určuje, kým som alebo kým sa stanem. To najväčšie šťastie sú moje bežné, na pohľad obyčajné, ba až nudné dni. To, že ich môžem tráviť tak, ako chcem a s tými, ktorých milujem. A že môžem snívať a tieto sny si postupne plniť! A byť smutná, keď sa mi niečo nepodarí, nahnevať sa, keď som neschopná a potom sa tešiť z toho, že som sa vďaka tomu niečo naučila a posunula sa ďalej.

Šťastie je vtedy, keď ráno svieti slnko. Keď vstanem zdravá a plná energie, keď cítim voľnosť, keď je voda v bazéne akurát alebo keď more príjemne chladí. Tiež vtedy, keď je v obchode Ben & Jerry’s v akcii, keď sa na mňa niekto usmieva, keď mám voľný deň a keď zaparkujem pozdĺžne do kopca na prvý „šup“. Keď nemám alergiu, keď spravím skúšku, keď ma netlačia nové topánky,  keď sa bláznime a vraciame sa do detských čias, keď nie je v pomele viac šupky ako dužiny, keď sa noha dotkne ešte zarosenej trávy, keď je hrozno bez kôstok, keď si nezašpiním biele šaty, keď si prečítam dobrú knihu, keď objavím starú pesničku, ktorú som v detstve zbožňovala, keď nájdem niečo stratené, keď sa ponorím pod vodu a keď je skrátka všetko fajn.

Nepoučiteľná shopaholička

Pamätáte si, ako som mala v pláne viac šetriť? Menej nakupovať, viac si strážiť financie a podobne…Nuž, vďaka Georgovi mi to stráženie financií ide celkom pekne. Všetko je prehľadné a viac než jednoduché. Vidím, ako sa peniaze pohybujú a kam “odfičia” preč v pár kliknutiach. No menej nakupovať? Nehrozí! Moja vôľa je viac než slabá – aj keď by som bola povedala, že so sebadisciplínou problém nemám, v oblasti nákupov pekne pokrivkávam. Tak napríklad, minulý týždeň som skočila do Zary. Reku, len sa pozriem, čo majú nové…

Akonáhle som prekročila prah dverí, už som bola vo švungu! Samozrejme, že som nedokázala odolať. Sako a nohavice mi už spokojne visia v skrini a v hľadáčiku mám pri budúcej návšteve minimálne ďalšie tri kúsky. Ženy, ako to robíte? Ako sa dá odolať? Nevymyslel ešte niekto “appku”, ktorá by mi dokázala odobrať chuť na nakupovanie? Verte mi, rýchly pohľad na stav účtu pre mňa nie je dostatočným “strašiakom”! Slovenská sporiteľňa, čo vy na to? Ste banka pre ľudí, dokonca aj pre shopaholičky, nedalo by sa niečo vymyslieť? Nič to, budem sa ich na to musieť opýtať.

Ďalšia životná chyba bola, že som si na Zare pri produktoch, ktoré sú vypredané, zaškrtla kolónku: Upozornite ma, keď bude na sklade. Životná chyba číslo trilión je aj wishlist na ASOSe či nástenky na Pintereste. A to nespomínam moje uložené fotky na Instagrame – vraj, pre inšpiráciu. Kiež by! Už aj ťukám obchody, destinácie či kaviarne a plánujem, kedy tam zavítam. Nemôžem si však pomôcť, občasne ma to robí šťastnou. Dúfam, že raz z toho vyrastiem…

No a keď už som pri tej Zare, tak v dnešnom outfite mám z nej rovno dva kúsky. Nohavice aj blúzku som kupovala tuším ešte začiatkom decembra, no až teraz bola vhodná príležitosť vyvetrať ich! „Nahodila som sa“ na dámičku, do elegantnejšieho štýlu a pastelových farieb a to si píšte, že som si to po všetkých tých hrubých bundách, nekonečných vrstvách a svetroch užívala. 😀 Síce mám teplé zimné outfity rada a teším sa, keď mi je príjemne teplúčko, trochu elegantnejšej a ženskejšej zmeny sa mi už predsa len žiadalo!

Foto: Peter Antal

Topánky: neznáma značka, Nohavice: Zara, Blúzka: Zara, Opasok: Primark, Kabát: Missguided// Answear (k dispozícii online v tomto odkaze), Klobúk: Mango, Kabelka: Romwe, Rukavice: Zoot

Love, peace and fashion

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.