.pripravená & káro na nohaviciach

Vždy sa mi zdá, že dni plynú neprimerane rýchlo a rok prejde ako voda. Možno na tom niečo bude – predsa, chvíľku je leto a potom opäť Vianoce. No keď sa obzriem späť, na všetko, čo som v roku 2017 zažila a stihla, kde som bola, čo som sa naučila a koho som spoznala, ani sa mi nechce veriť, že mi na to stačilo len 365 dní. Pocestovali sme si Island, navštívili macedónske Skopje, talianske Benátky, Lago di Garda či Veronu, dvakrát som otočila Londýn, jednu noc som strávila v Ríme, po dvoch rokoch sme sa vrátili do Krakova, odskočili sme si do Prahy. Mali sme v pláne aj New York, ale ako už (asi) viete, trošku nám skrachovala letecká spoločnosť, takže sme napokon skončili v Košiciach.

Napísala som bakalárku, ktorú som odovdzávala o päť minút dvanásť a trošku sa s ňou vystresovala, no napokon všetko dobre dopadlo a ja pokračujem z Bc. na Mgr. – síce ma to aktuálne skôr obťažuje, ako by mi to malo do života niečo prinášať, ale verím, že sa to tento rok trochu ustáli a ja konečne prídem na to, čo je na študentských časoch také čarovné. Spolu s Peťkom sme pod krídlami Tatrasvitu nakopli projekt Walker’s, ktorý je teraz v jeho rukách a ja strašne držím palce, nech ide v tomto roku všetko tak, ako to naplánoval.

Samozrejme, stále mu s tým chcem pomáhať a kecám mu do dizajnov (a niekedy aj do rozhodnutí), no keďže nie som súčasťou firmy, nemám v tom taký prehľad ako on. Okrem projektu Walker’s som v minulom roku (opäť) pracovala aj na projekte Sweet Lady Lollipop. 😀 Články, fotky, klienti, spolupráce – neutíchajúci kolotoč, ktorý ma nesmierne napĺňa a za to, že funguje, som nesmierne vďačná predovšetkým vám!

Spoznala som nových (a veľmi) talentovaných ľudí, zažila niekoľko dychberúcich a po organizačnej a vizuálnej stránke dokonalých eventov, stala som sa súčasťou Elite Bloggers a tak všeobecne som bola deň čo deň spokojnejšia a vyrovnanejšia. Predovšetkým v osobnom živote…

Pripravená

Už päť dní používam diár s číslom 2018 a síce mám trochu pomalší rozbeh, myslím, že to bude dobrý rok. Ostatne, aký si ho spravím, taký bude! Som pripravená na všetky výzvy, zmeny a rozhodnutia, ktoré najbližších 360 dní prinesie. Veľmi si prajem, aby sme boli doma všetci zdraví a nič nám nechýbalo. Tento rok máme s Petrom v pláne našu prvú spoločnú lyžovačku mimo Slovenska, o pár mesiacov by sme chceli navštíviť Edinburgh, v lete pocestovať Portugalsko a ak sa podarí, pár týždňov stráviť aj v Amerike.

V pondelok mám v škole poslednú skúšku, tak dúfam, že ju dám na prvý šup. Najbližšie dni by som sa totiž chcela konečne venovať zmenám na blogu, ktoré plánujem už niekoľko mesiacov a stále som na ne nemala voľnú chvíľu. Plánujem si tiež rozšíriť moju fotovýbavu o nové hračky a popracovať na rôznorodejšom obsahu (ale varenie u mňa nečakajte – jedlo totiž zvyknem zjesť ešte skôr, než si ho vôbec naložím na tanier…). Keď už som pri tom jedle, dúfam, že sa mi podarí splniť si „sen“ o zdravšom a pestrejšom jedálničku. Posledné mesiace som sa totiž kvôli nedostatku času stravovala katastrofálne a síce  sa to zatiaľ nikde neodrazilo, je to len otázka času, kedy sa mi to vráti.

Trochu ma potrápilo aj zdravie, najmä nosové dutiny, no už sa pomaly dostávam do kondície a môžem sa opäť plnohodnotne vrátiť k cvičeniu, na čo sa teším asi zo všetkého najviac. Sľubujem si, že budem tento rok menej nakupovať (alebo rovnako, no viac s rozumom?) a viac tvoriť – už sa naozaj naučím šiť a vyrobím si niečo, čo bude praktické a pekné!  Inak mám ešte aj všelijaké iné plány, ale o tých postupne a neskôr…:)

Káro na nohaviciach

Kárované nohavice mrkvového strihu som začala registrovať už začiatkom jesene. Páčili sa mi od prvého momentu, no nikde som však nenašla také, ktoré by sa mi páčili. Vedela som, že tie, ktoré budem nosiť rada (a často), musia mať vysoký nariasený pás s opaskom a mali by byť vyrobené z jemne padavého materiálu. Nejaké som videla v Zare, no keď som si ich obliekla, vôbec mi nesedeli a ani som sa v nich necítila komfortne. Potom som videla tieto na Romwe a reku, že skúsim šťastie. Od chvíle, kedy som si ich prvýkrát obliekla, sa mi pomaly ani nechce nosiť nič iné a v kombinácii s rolákom a teplou páperovou budnou z F&F mi vyhovujú úplne najviac. V tomto outfite by som mohla chodiť celú zimu…

Foto: Peter Antal

Topánky: Baťa (dostupné online v tomto odkaze), Nohavice: Romwe (dostupné online v tomto odkaze), Rolák: Zara // second-hand, Bunda: F&F, Šál: Romwe, Kabelka: LYDC, Čiapka: Primark

Love, peace and fashion Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • Ahoj Ivanka, ako si spokojná s kabelkou LYDC? Uvažujem totiž, že si jednu zaobstarám, ale na rôznych fórach som čítala, že nie sú veľmi kvalitné, že sú z dosť tvrdého materiálu a ťažko sa s nimi manipuluje (a.k.a. ťažko sa do nich rvú veci 😀 ). Aká je tvoja skúsenosť?

  • Ahoj Tinka 🙂 Veľmi! Táto menšia je perfektná. Mám ešte jednu väčšiu a ďalšiu takú úplne mega obrovskú a obe sú skvelé. Zatiaľ držia bez akéhokoľvek poškodenia, dobre sa nosia a unesú aj ťažšie veci 🙂

 • Prajem všetko dobré do tohto roku, nech sa ti plnia sny a plány.
  Nohavice sú super, tiež sa mi takýto vzor páči. A aj bunda je super. Teraz majú v F&F toľko pekných búnd a ja nemôžem nakupovať 😀 teda nemalo by to zmysel.

  NITA
  NEW POST

 • Taky letos plánujeme Portugalsko:)
  Já jsem tyhle nohavice registrovala už taky dlouho, ale pořád jsem nebyla rozhodnutá, jestli se mi líbí. Nakonec jsem si je ale taky pořídila a jsou fajn 😀