.poklad spod Tatier & Chateau GrandCastle

0 Flares 0 Flares ×

Do liptovských podtatranských končín chodievam od mala. Na tento malebný kraj sa mi viaže tisíc a jedna spomienok z liet strávených so starými rodičmi na chate v Liptovskom Ondreji. Keďže pochádzam „zo susedstva“, a teda z mesta, ktoré je od Liptova na skok, túto lokalitu mám pomerne prechodenú. Všetky tie krásne dedinky, mestá, hory, lesy a lúky! Mojím snom je postaviť si raz v týchto krásnych kopcoch drevený dom s veľkou záhradou a ešte väčším psom.

Poklad spod Tatier

Pribylina, Liptovský Ondrej, Ján či Podbanské – moje srdcovky, ku ktorým by som sa vedela vracať každý deň znova a znova, obdivovať ich z každej strany a stále nájsť niečo, čo som tam predtým nevidela. Okolitá oblasť pre mňa predstavuje zážitky, skúsenosti, nehu a lásku. Keď kráčam po ceste či míňam niektoré stromy, nachádzam a vidím tu celé moje detstvo – jazvy z pádov na bicykloch, pódium, na ktorom sme tancovali „majstráky“, stará známa „vôňa“ z kúpaliska v Jáne, strom, pod ktorým spával starý tato, kým nás strážil alebo kopec, z ktorého sme sa šmýkali na saniach so spolužiakmi. K Liptovu mám blízko. Azda aj bližšie, ako si vôbec bežne pripúšťam. Tieto končiny sú pre mňa istým spôsobom poklad. Tvorí ho nádherná krajina, dobrí ľudia a môj obľúbený pohľad na Kriváň. A pod Tatrami, z tejto liptovskej strany, je okrem toho ešte jeden poklad. Je ním Chateau GrandCastle, hrad a kaštieľ v Liptovskom Hrádku, do ktorého sme spolu s Petríkom dostali pár týždňov dozadu pozvanie!

Do Hrádku či cez Hrádok chodievam roky. Pamätám si, keď som bola menšia, na mieste dnešného nádherného hotela bola stará zrúcanina, ktorej nikto nevenoval pozornosť. Dokonca aj moja spomienka je len letmá a veľkolepú stavbu som začala intenzívne vnímať až po jej rekonštrukcii.

Hrad bol postavený začiatkom 14. storočia, medzi rokmi 1601 a 1603 bol doplnený kaštieľom a vystriedal niekoľko majiteľov – od panovníkov, kráľovskú komoru, cez šľachticov až po Ing. Dagmar Machovú, ktorá mu „vdýchla život“. Priestory boli totiž od roku 1989 opustené a vystavené nielen poveternostným vplyvom, ale aj rukám vandalov. Z pýchy Liptova ostali len holé múry, bez okien či dverí. V roku 2001 však našťastie navštívila zrúcaninu hradu a ruiny kaštieľa pani Machová, ktorá sa rozhodla panstvo obnoviť a premeniť ho na hotel, z ktorého dýcha história.

Chateau GrandCastle

Vždy som bola z kaštieľa unesená. Aspoň „na oko“, videla som ho totiž vždy len z vonkajšej strany. Pár krát som sa síce ocitla v reštaurácií, nikdy som však nevidela, čo je „za dverami“. Až doteraz! Interiér kaštieľa je rozprávkový a bez váhania musím uznať, že teraz som z neho unesená ešte viac. Nikdy predtým som nebola v žiadnom hoteli podobného typu a zamilovala som si ho od prvej chvíle. Cítila som sa tu ako princezná – romantické izby, kúpeľňa ako z filmu, tajomné chodby, veľkolepý dvor s hradom uprostred. Každý kút doladený do posledného detailu, vždy iný a predsa tak dokonale pasujúci do celku.

Vo vani na nožičkách som si splnila „detský sen“ – kúpeľ ako z filmu s pohárikom v ruke! Podvečer sme si s Peťkom odskočili do wellness a potom sme si v reštaurácii Magdaleny Zai vychutnali výbornú večeru. Okrem chutného jedla a veľmi milej obsluhy tu majú tú najlepšiu limonádu z červeného ovocia, akú som kedy pila! Večer sme obaja doslova „odpadli“ a keďže bola posteľ ako obláčik, ráno sme absolútne nemali chuť vstávať. 🙂 Pravdu povediac sme si však museli trochu privstať, pretože som chcela využiť situáciu a krásu priestorov na nafotenie outfitov. Tie vám detailne určite ukážem v priebehu týždňa.

V priestoroch kaštieľa či na nádvorí sa konajú aj rôzne konferencie či svadby. Nechcem nič zakríknuť, ale ak sa raz budem vydávať, viem si veľmi živo predstaviť, že by bola moja svadobná hostina práve tu! Som zo všetkej tej krásy unesená s odstupom času ešte aj dnes …

Ak by ste si chceli vyskúšať atmosféru hotela na vlastnej koži, už od zajtra budete mať možnosť zasúťažiť si na mojom FB (hneď, ako bude súťaž online, pridám link). Tím Chateau GrandCastle mi pre vás daroval poukaz na dve noci a ja verím, že sa vám tu bude páčiť rovnako ako mne!

Ďakujeme veľmi pekne za pozvanie a dúfam, že sa tu o pár rokov vrátim v svadobných šatách. 😛 🙂

Love, peace and life Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.