.Košice Fashion Week

0 Flares 0 Flares ×

Tuším, že to bolo ešte niekedy koncom leta, práve v čase, kedy sme boli v Chorvátsku. Veronika zo Special Edition Life mi písala, čo robím začiatkom novembra. Plánovala totiž víkend plný módy a zaujímavého programu v Košiciach. Za iných okolností by som pravdepodobne nemala nič na práci, respektíve by som takto vopred viac ako dva mesiace nemala naplánované vôbec nič. Ešte v júni som si však vymyslela výlet do New Yorku a tak som sa mala začiatkom novembra ocitnúť práve tam. Ako som však na blogu už písala, moje plány sa zmenili a žiadna Amerika sa nekonala. Nebudem vám klamať, mrzí ma to doteraz, no ako „bolestné“ som si aspoň vďaka šikovnej Veronike & skvelej partii užila príjemný víkend v Košiciach.

Inak, aby sme v tom mali takto na začiatok jasno, skôr, než vás prevediem naším víkendom, priblížim vám v skratke, kto je Veronika. Veronika je žieňa, ktoré som spoznala vďaka značke F&F. „Čaruje“ so social media rôznych značiek, pracuje v oblasti PR a marketingu, bloguje a čo je úplne najhlavnejšie, je to úžasná šikovná žena, ktorá sa rozhodla pustiť do vecí, ktoré na Slovensku zatiaľ nikto nevyskúšal.

Viete, blogy a blogerky, ktoré sa venujú podobným či rovnakým témam, sú navzájom istým spôsobom prepojené – často rovnakými čitateľmi či rôznymi spoluprácami. Poznáme sa medzi sebou, stretávame sa na akciách a tvoríme istú komunitu. V zahraničí to takto „fičí“ už niekoľko rokov – blogerky tam mávajú dokonca rôzne niekoľkodňové „team buildingy“, na ktorých sa bližšie spoznajú a vymenia si skúsenosti. Síce som ako blogerka zažila niekoľko eventov, ktoré pre nás nejaká značka pripravila, nikdy predtým som nebola na evente, ktorý by vznikol nie na prezentáciu či zviditeľnenie značky, ale kvôli blogerkám. A práve do tohto sa Veronika pustila! Zorganizovala víkend, ktorý bol určený len a len pre nás – aby sme sa zabavili, aby sme si oddýchli, aby sme objavili niečo nové a aby sme si to užili. A ja jej za to veľmi ďakujem!

City Residence

Tak sme teda s Peťkom zbalili kufre a frčali do Košíc. Teda, aby som bola presná, ja som si v Bratislave zbalila moje dva a v Poprade som „naložila“ Peťka s jeho mini taškou. Nuž, darmo, ťažký to život, keď človek nevie, čo ho čaká! Totiž, úplný program víkendu sme sa dozvedeli až v Košiciach a Veronika nás držala v napätí do poslednej chvíle. Po ceste sme sa s Peťkom zastavili pod Spišským hradom a doprevádzaní oblačným jesenným počasím sme poobede dorazili do hotela City Residence.

Rozprávkové bývanie priamo v centre Košíc nemohla Veronika vybrať lepšie! Aj keď som si pozerala fotky hotela už vopred, naživo vyzerá ešte lepšie a to, že sa o nás starali ako o kráľov, snáď ani nebudem spomínať, lebo si takto spätne ešte aj sama sebe závidím. 🙂 V obývačke krb a pohodlná sedačka, v kúpeľni vaňa s perličkovým kúpeľom či súkromná sauna a k tomu všetkému raňajky do postele! Mali sme však tak bohatý program, že sme to ani nestihli všetko vyskúšať. Aspoň máme o dôvod viac vrátiť sa! Zo všetkého najviac som si v hoteli zamilovala ponuku raňajok, ktoré som si obidva rána nesmierne vychutnala.

Soup Culture

Počuli ste už o polievke v kornútku? Nuž, ja som o nej čítala už pred naším výletom, preto som sa veľmi potešila, keď bola naša prvá zastávka práve tu! Soup Culture je „polievkáreň“, kde si človek odnesie svoju teplú pochúťku v poháriku, ktorý môže následne aj zjesť. Koncept vznikol na Ukrajine a v Poľsku (dnes môžme asi len polemizovať, kde bol skôr), odkiaľ sa presunul aj k nám na Slovensko, a to priamo do „hlavného mesta východu“. K dispozícii sú dve verzie kornútkov a niekoľko druhov polievok. Ja som ochutnala krémovú hríbovú, ktorú odporúčam všetkými desiatimi! Ak pôjdete okolo, určite sa zastavte. Nás pred prehliadkami príjemne zahriali a teraz v zime padne takáto dobrota obzvlášť vhod.

Košice Fashion Week

Od polievky sme sa presunuli k móde! Hodili sme sa do gala a smerovali do Kulturparku, kde nás prvý večer čakali prehliadky Alizé & BCBGMAXAZRIA. Druhý večer patril česko-slovenskej móde a my sme si nenechali ujsť prehliadky Jaroslavy Wurll Kocanovej, Dajanky Rodriguez, Mišeny Juhász či Zuzany Hákovej. Mne osobne najviac učarovala prehliadka Jarky & Dajanky, ktorá bola rozprávková! Paradoxne, nemám z nej ani jednu fotografiu, tak mi budete musieť veriť, že to bolo krásne, bez toho, aby ste sa o tom presvedčili aspoň na fotkách. Nahliadli sme aj do zákulisia príprav prehliadky, ktoré bolo, na moje prekvapenie, úplne pokojné! Vždy som si bckstg predstavovala chaotický a svižný, tu však bolo všetko príjemné do poslednej chvíle.

Dva Dve

V prvý večer prehliadok sme sa od módy presunuli k príjemnému zážitku z podniku Dva Dve. Pri najbližšej návšteve Košíc budú moje kroky smerovať práve sem! Podnik so skvelou atmosférou, obrovskou ponukou niečoho dobrého na pitie či pod zub a najmä, so srdečnou atmosférou, ktorú vytvárajú ako majitelia, tak aj obsluha a všetci, kto sú súčasťou tohto milého miesta. Strávili sme tu niekoľko hodín a aj napriek únave sa nám vôbec nechcelo odísť! Večer bol popretkávaný ochutnávkou vína, príjemnými rozhovormi, dobrým jedlom a množstvom informácií, ktoré pod rúškom vína padali do hlavy o čosi pomalšie, no o to intenzívnejšie.

Opálové bane & laser game

Nebudem vám klamať, nasledujúce ráno bolo pomerne ťažké vstať z postele a nakopnúť sa. Keď som si však spomenula na program, ktorý nás čaká, hneď mi to šlo rýchlejšie. Po skvelých raňajkách v hoteli sme sa naložili do áut a smerovali do opálových baní. Neviem, či mi Veronika pri tvorbe programu nejako tajne čítala myšlienky, no presne ako v prípade Soup Culture, aj o baniach som čítala len pár dní predtým a vravela som si, že sa do nich niekedy musíme skočiť pozrieť!

Bane boli samé o sebe veľký zážitok, no celé to o triedu vyššie posunul skvelý sprievodca, ktorý mal veľmi svojský a chytľavý zmysel pre humor. Prešli sme si cca hodinový okruh, poobdivovali opál a malých netopierích kamošov a tak trochu aj zmrzli – predsa, november už nebýva najteplejší a do bane odporúčam brať hneď niekoľko vrstiev oblečenia. Mimochodom, okrem klasických prehliadok sa tu aj potápa!

Po prehliadke baní nasledoval obed v krásnej romantickej reštaurácii A La Maison a odtiaľ šup vyblázniť sa! Veronika nás vzala do arény LAVI – raj pre všetkých akčných ľudí, ktorí majú v tele večné dieťa. Laser game, virtuálna realita či Xbox – ak ste na tieto hračky, myslím, že program na ďalší víkend máte jasný! 🙂 Ja som si to tu poriadne užila a stále rozmýšľam nad tým, koho zlákať na niečo podobné v Bratislave. Večer už spomínané prehliadky a napokon príjemné chvíle v košickom Mondieu.

Ach, ako nám len bolo príjemne! Mrzí ma, že vám o skvelom víkende nedokážem napísať lepšie a opísať vám všetky pocity, ktoré ma sprevádzali. Bol by to tu jeden superlatív za druhým a mysleli by ste si, že som sa zbláznila. No naozaj, celý víkend som si veľmi užila a Veronika nám dievčatám a našim polovičkám urobila nesmiernu pohodičku! Veľmi si vážim, že nás s Peťkom pozvala a týmto by som sa jej chcela ešte raz veľmi pekne poďakovať.

Love, peace and life Ivanka

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.