Pastel colours.

0 Flares 0 Flares ×

_DSC1295-horz

 

Maturitka-formalitka sa hovorí, všakže? Ak vám to niekto povie, neverte mu. Teda, pokiaľ chodíte na GPDT-BS, v opačnom prípade to možno platiť bude, no potvrdiť ani vyvrátiť to neviem, keďže maturujem len raz (dúfam!) a len na jednej škole. Tvrdia to len sebavedomí hrdinovia, ktorí však mali pred touto životnou skúškou v gatiach naložené rovnako, ako máte teraz vy. Je možné, že budete po tejto skúsenosti patriť takisto ku tejto skupine, tváriť sa sebavedome a celému svetu vykrikovať, že je to pohoda. Nie je to pohoda! Pokiaľ nemáte všetko úspešne za sebou, sú to nervy, stres, málo jedla a prerušovaný spánok. Neoklamete samých seba, že vám na tom nezáleží. Môžete sa tváriť akokoľvek hrdinsky a tvrdiť, že vám to je predsa jedno (v čom sa snažím utvrdiť svoju osobu v posledných dňoch), ale pokiaľ máte zakorenený zmysel pre zodpovednosť, nepôjde to.

Mám za sebou angličtinu. Úspešne, na 14 Punkte, za jedna.  Bála som sa. Dva týždne pred dňom D som začala opakovať témy a doúčať sa tie, ktoré som ešte nevedela. Čítala som ich odpredu, odzadu, zľava, sprava, od prvej po tridsiatu a naopak. Viac-menej som sa venovala iba jej, keďže mi na tom veľmi záležalo. Z minulého roku mám hotovú slovenčinu, tak som chcela mať tie „slovenské“ predmety na výbornú, čo sa mi aj podarilo. No boli to „bomby“. Stiahnutý žalúdok a obrovská úľava po tom, čo som videla tému. Samozrejme, že teraz som už hrdinka, lebo ju mám za sebou, ale najľahšie to nebolo. Na jednej strane je fakt, že to zvládli všetci pred nami, tak to dáme aj my, ale na druhej strane, ten pocit, že sklamete… Najmä teda seba, pokiaľ ste sa počas všetkých rokov snažili o to najlepšie. Ale nesklamala som! Ani seba, ani nikoho iného. Som na seba hrdá. (:

Čo však môžem s istotou povedať, je vec týkajúca sa dnešnej maturity z nemeckej geografie. Pokiaľ mi nepridelia tému, ktorú viem, skončila som. Viac-menej som sa na nemecké maturity nepripravovala. Nebol čas, chuť a bohužiaľ, ani motivácia. Verím však v to, že to dnes o 15:10 nejako „zbúcham“ a poviem čosi, čo bude stáť za ohodnotenie. Wish me luck! Ja na vás budem myslieť o týždeň, kedy to poväčšine vy ostatní máte. :*

Dnešný outfit je taký maturitný. Myslím, že je všetko tak, ako má byť. Dĺžka tesne nad kolená, nič vulgárne, ramená v prípade potreby zahalené, jemný make-up a upravené vlasy. Farby, ktoré nikomu nespôsobia slepotu a samozrejme, stužka! (Tú som od stužkovej vytiahla dnes prvý krát. Hanba mi!) V čom sa chystáte na maturitu vy? Ak ešte nie ste rozhodnuté, dievčatá, nechajte čiernu doma. Nie je to pohreb, je to maturita! V pomyselnom rebríčku života stúpate vyššie a máte sa z toho tešiť, nie nariekať. Samozrejme, nik z nás nie je práve nadšený, že mu roky ubiehajú, ale taký je život, všakže. Tak si ho užívajme!

Aby som nezabudla, na maturite nesmú chýbať hodinky! Konečne sa mi splnil sen a mám doma jednoduché zlaté náramkové hodinky s obyčajným ciferníkom, ktoré ukazujú okrem času aj dátum. Vybrala som si ich vďaka spolupráci s Mojehodinky.sk, kde nájdete nesmierne veľa modelov rôznych tvarov, štýlov či farieb. Pokiaľ hľadáte tie správne pre seba (či možno pre partnera), určite nakuknite. Nepochybujem o tom, že sa vám nejaké zapáčia. (:

 

———————————————————————

Good morning and happy Tuesday, Everyone!

Today I would like to show you my latest outfit. I call it „exams outfit“ because in these days I am trying to pass my school leaving exams and I was wearing this yesterday. I chose a simple dress in beautiful yellow! I am totally in love with this dress. It’s both girly and ladylike, with a flower pattern which give the dress that nice spring/summer feeling. I wanted to wear something not provocative but not too prudish, if you know what I mean. Therefore I chose this dress which are not too long and not too short. If  I have to cover my shoulders, I simply take the light blue blazer. The pastel colours of blazer, dress and bag match perfectly and no one should have some headache after looking at these colours . Natural make-up and hairstyle with four french braids created into one and simple accessories. 

 

_DSC1313-horz_DSC1296-horz _DSC1312-horz_DSC1309_DSC1311-horz

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Jurko Petruš

Shoes: Kitten, Dress: F&F, Blazer: H&M, Bag: F&F, Necklace: Reserved, Sunglasses: Gate, Earrings: Gift from boyfriend, Watch: Mojehodinky.sk

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.