Pink & Denim Casual.

20140515-0049-horz

Príjemný piatok prajem!

Ubehla veľmi dlhá doba od vtedy, kedy som naposledy prečítala nejaký časopis od prvej po poslednú stranu. Ubehla veľmi dlhá doba od vtedy, kedy som mala chvíľku pre seba a mohla si vyložiť nohy na stôl s prázdnou hlavou a bez starostí. Ubehla veľmi dlhá doba od vtedy, kedy som navštívila nejaký dobrý second-hand a našla kvalitné a pekné kúsky. Časy sa menia, svitá na krásne dni plné pohody a radosti, štartuje pre mňa jedno z najkrajších období života.

16 týždňov prázdnin, moji drahí čitatelia. 16 týždňov dobrodružstva, cestovania, slnka, histórie, nasávania nových kultúr, nakupovania, degustovania, úsmevu a predštartu do novej etapy života. Zvláštny pocit. Končí mi detstvo, teraz už naozaj. Už to nie je to iba rozprávka, iba ďaleká budúcnosť. Je to tu…

Práve počúvam I See Fire od Eda. Tlačia sa mi slzy do očí. Nemám rada konce, nemám rada lúčenia, nemám rada pocit, že tu niečo je a zajtra tu už nebude. Je to zvláštny pocit, vedieť, že dnes je predposledný deň, ktorý strávim so sedemnástkou ľudí, ktorí hrali dôležité úlohy v mojom živote počas 5 rokov, niektorí dokonca počas 9, ak pripočítam i gympel predtým. Deň čo deň sa stretávate so 17  ľuďmi rôznej povahy, rôznych osobností, každý iný, každý originálny, každý skvelý človek, skvelá osoba a individualita. Viete, ako zareagujú, viete, čo povedia a akým tónom to povedia, vidíte na nich, keď sú smutní, vidíte na nich, keď ich niečo trápi a s veľkou pravdepodobnosťou viete povedať, čo to niečo je. Viete, čo im ide, v čom majú zase slabiny, kam by chceli smerovať a čo milujú. Ste ako jeden, i keď to tak nemuselo niekedy vyzerať. Ale bojujete na jednom poli a ak niekto padne, dvihnete ho a nesiete sa spolu. A teraz je boj na konci… Všetci sme víťazi, no každý si bude to víťazstvo vychutnávať iným spôsobom, na inom mieste. A ten pocit, že sa už len ťažko niekedy uvidíte všetci pokope, je veľmi skľučujúci.

Som hrdá na to, že som mohla byť súčasťou É-čky  bilingválnej sekcie GDT v Poprade. Som šťastná, že som bola súčasťou Elity (známej tiež ako E Dynastie) a že som sa od nej mohla toľko naučiť. Po vedomostnej stránke a najmä po tej ľudskej. Som si viac než istá, že o mojich spolužiakoch budete raz počuť všetci. Ak nie o všetkých, tak o niektorých určite. Ďakujem, že sme mohli mať tú najlepšiu triednu na svete, tetu Tinku. A tiež ďakujem za všetky životné lekcie, ktoré nám „bilinky“ dali. Myslím, že môžem napísať: SME PRIPRAVENÍ! Na život, na nové prekážky, na nové lásky a vášne. Veľa šťastia, bojovníci. Nikdy na Vás nezabudnem <3

Ešte by som sa vrátila k tomu, čo som napísala v úvode. Konečne, po toľkých stresoch a neistých dňoch, som mohla vyraziť do obchodov a preskúmať, čo je nové. Našla som si dve nové útočištia (a.k.a. raj v podobe nových sekáčov) a odišla spokojná s plnou taškou. Po dlhej dobe prinášam outfit, ktorý je zložený z veľkej časti zo sekáčových kúskov. Sako bol nález za milión. Má prekrásnu farbu a skvelý strih, ktorý mi perfektne sadol, z čoho som sa moc tešila, keďže sako stálo 3.50€! Svetlé šortky s vyšším pásom som pozerala už v Prahe, no 500Kč za kúsok rifloviny, ktorá mi zakryje akurát tak zadok, sa mi zdalo trošku moc. Mám jedny svetlé doma, ktoré som si vyrobila zo starých Levi’s džínsov, no jeden kus nikdy nestačí! Preto som bola šťastná, keď som tieto našla za 1.50€ a sú presne také, aké som chcela. Páči sa mi, že nemajú cez stehná rovný strih, ale sú viac-menej do tvaru písmena V. Opticky tak nerozširujú stehná, čo je môj problém pri tých rovných strihoch a tiež nie sú obtiahnuté, takže v nich nemám nohy ako dve hydinové párky z Tesca. Tašku nemusím predstavovať, je to jeden z mojich najväčších skvostov v šatníku a mohli ste ju vidieť už veľmi veľa krát. Možno vám tie lodičky už lezú na nervy, lebo sa tu objavujú pomerne často, ale na moju obranu musím povedať: Lepšie lodičky som na nohách nemala! Sú N-E-S-K-U-T-O-Č-N-E pohodlné a milujem ich.

Máte nejaké obľúbené lodičky? Ak áno, akej sú značky a farby? Lodičiek predsa nikdy nie je dosť a ja sa rada inšpirujem!

🙂

 

 

20140515-0039-horz 20140515-0042-horz 20140515-0070 20140515-0063-horz 20140515-0066-horz 20140515-0057-horz

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Martin Krystynek

Topánky: Kitten, Šortky: Second-hand (Primark), Sako: Second-hand (Primark), Top: New Yorker, Kabelka: Second-hand (Salvatore Ferragamo), Opasok: Second-hand, Okuliare: H&M, Hodinky: Reserved

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.