Life lately.

Life Lately

Všimla som si, že veľa z Vás si denne klikne na kategóriu „Life Lately“. Keďže som do nej dlho nič nepridala, mala som menšie výčitky svedomia, preto som sa to dnes rozhodla zmeniť. Ako článok to nebude nič svetoborné. Skôr je to pre „zvedavcov“ (čo sme v konečnom dôsledku všetci), ktorí radi čítajú, kto kde bol, kto s kým bol, kto prečo bol.

Priznám sa, že ja články a fotky tohoto typu čítam/prezerám rada. (Teda, pokiaľ ich na blogu nie je príliš veľa, pretože potom pre mňa daný blog stráca hodnotu. Nemyslím to v zlom, len čítať každý druhý deň o tom, čo mal kto na raňajky a ako sa má pes, je trošku zvláštne, nudné a neobohacujúce.) Často sa aj inšpirujem, pretože dievčatá/slečny/dámy týmto spôsobom dávajú typy na zaujímavé produkty, dobré miesta, ktoré sa oplatí v tom a tom meste vidieť či rôzne kapely. Preto dúfam, že príspevky tohoto typu nebudú v mojom prípade len bezduchým „tliachaním“, ale niečím vás aj inšpirujú! (:

Začala by som podkategóriou „Čo sme videli, kde sme boli?“.

_DSC1111-horz

Ako ste si už mohli v pár článkoch prečítať, boli sme s priateľom pár týždňov dozadu v Prahe. Výlet to bol naozaj skvelý. Užili sme si to a veľa toho pochodili. Väčšinu času sme sa premiestňovali pešo, keďže bolo krásne a na konci každého dňa som si necítila nohy! Ak by som mala odporučiť nejakú „destináciu“ na oddych, dobré jedlo či slastný zážitok, určite zájdite do Shisha Baru na kvalitnú vodnú fajku (Priznám sa, keď som do podniku vošla, trošku som pochybovala o všetkých tých kvalitných recenziách, ktoré som na internete a Foursquare čítala, pretože zariadenie, ako také, nevyzeralo veľmi lákavo. Porovnávala som to s našou čajovňou v Poprade, kde to vyzerá ako v rozprávke či s tou, v ktorej som bola v Nemecku v Ingolstadte, ktorá vyzerala ako pravý orient. Táto bola…Neviem, mne to tam neprišlo veľmi lákavé, no keď sme dostali „vodnicu“, zhodnotili sme, že tie recenzie predsa len budú pravdivé. ), ak sa budete chcieť lacno a veľmi chutne najesť, stavte sa v Potrefené Husy na Chodove (my sme si dali vynikajúci mrkvový krém a roast beef v bagete, čo bol raj na zemi) a na niečo sladké si nechajte miesto v brušku pre makrónky veľké ako dlane z PAUL a najsamlepšie palacinky z kaviarne Creperie v Palladiu. A káva mi najviac chutila v COSTE, ktorú sme počas nášho pobytu navštívili viacero ráz.

_DSC1111 _DSC1132 _DSC1164 _DSC1143

Týždeň pred tým, než sme cestovali do Prahy, sme boli v Košiciach na One Day Jazz Fest. Konal sa v Kasárňách/Kulturparku, kde je to teraz zrekonštruované a vyzerá to tam perfektne! Myslím, že Košičania môžu byť na (nielen) túto časť mesta právom hrdí! Mám slabosť pre Košice a ak by som si mala vybrať mesto, v ktorom by som chcela na Slovensku žiť, tak by som zakotvila asi v Košiciach. Predsa, Východ je Východ (nič proti nikomu, ale keď!) a tá „šalenota a dzivota“ sa nezaprie. Ale späť k Fest-u. Cestovali sme okolo piatej a kým sme prišli na miesto, stavili sme sa najesť. Spokojní a s plnými bruškami sme úspešne dorazili do Kasární (som super navigátor, darmo) a ja som ostala ohúrená. Tým, ako to tam vyzerá, tým, aká tam bola ešte pred začiatkom pohodová atmosféra, tým, aký rôzni ľudia (vekovo či štýlovo) sa tam zišli. Vystupovali CHRIS DAVE AND THE DRUMHEDZ /USA/ (ktorých kúsok vystúpenia si môžete pozrieť na videu), Eugen Vizvary „PART ONE“ Project feat ANITA SOUL /SK/ (Oskar Rozsa, Rado Tariska, Michal Bugala,Stefan Bugala,David Hodek,Martin Valihora) a DJ VEC. Mrzí ma, že som našich slovenských chalanov aj s Anitou aspoň trochu nenatočila. Bolo to dokonalé! Hrali ako draci, Anita je prenádherná žena so zamatovým hlasom a ich vystúpenie bolo veľmi pohodové, prirodzené a dovolím si tvrdiť, že omnoho lepšie než vystúpenie zahraničného hosťa. Darmo Vám tu budem o tom písať, aké super-duper to bolo, to musíte zažiť! Ak budete mať niekedy možnosť pozrieť a vypočuť si ich, určite neváhajte. Myslím, že to chytí za srdce nejedného z Vás! Na spiatočnej ceste som šoférovala domov ja a cestu som si náležite užila. Keď môj priateľ sedí v aute, veľmi veľa toho nenahovorí, lebo sa, ako hovorí, sústredí. Väčšinu času hučím ja, vypytujem sa a komentujem všetko, čo vidím, no tento raz to bolo iné. Keďže si dal nejaké to pivko a cítil zodpovednosť za to, aby sme dorazili domov v poriadku (pochyboval o mojich šoférskych schopnostiach?! Vraj, aby som nezaspala :D), rozprával celú cestu. Od momentu, kedy sme sadli do auta, až kým sme nezastavili pred domom. Bolo mi z toho smiešne, keďže viem, ako počas ciest čuší…

Ak chcete vidieť video, jednoducho kliknite na odkaz a sledujte!

VID_20140411_230127

IMG_20140504_150400-horz

Do tejto podkategórie by som uviedla aj zážitok z minulej soboty. S našou SZUŠ Fantázia sme sa zúčastnili tanečnej súťaže PREDETA v Košiciach, ktorá sa tiež konala v Kulturparku. (Opäť som híkala a ochkala nad tou krásou areálu…) Vyhrali sme druhé miesto v kategórii Show Dance, čo nás prekvapilo a veľmi potešilo. Podľa môjho názoru je Predeta jedna z najlepších súťaží, čo sa úrovne choreografií a tanečníkov týka, preto sme boli naozaj šťastné, že sme sa dokázali takto umiestniť. Výsledok čakania na výsledok s mojou milovanou spolutanečníčkou a skvelou kamarátkou Simonkou môžete vidieť nižšie…:D

IMG_20140503_121535 IMG_20140503_101240 IMG_20140504_084434 IMG_20140504_150400

Keď som bola v BA na pregraduálnom kurze na Katedre žurnalistiky na UK, kam by som sa rada dostala, stretla som sa s Danielkou z Čačky.sk. Sedeli sme v Štúr Kafé a trošku pokecali. Je to nesmierne zlatíčko a som rada, že som mala možnosť spoznať ju. Povedala mi takú milú vec, ktorá mi doteraz rezonuje v hlave. Vraj, Východniarky sa vedia lepšie vyčačkať a štýl majú v krvi. Čo poviete, je to pravda? Za seba musím povedať, že súhlasím. Tá „dzivota“ sa prejavuje aj v obliekaní a myslím, že tu na Východe sa nebojíme experimentovať a sme dostatočne nad vecou. Čo vy na to?

IMG_20140426_094732

Podkategória „Čo nového?“ by mohla mať asi 100 nových prírastkov a fotiek vecí, ktoré sa posledné dni pribudli, no vybrala som len tie najväčšie vášne. Tenisky Nike Free 5.0 v modrej farbe (mám ich aj v oranžovej, mohli ste ich už vidieť v pár príspevkoch), ktoré mi ocino doniesol najnovšie z Ameriky či plavky z TRIANGL, ktoré som si objednávala ešte vo ferbuári, v čase, kedy stránka neposielala produkty do Európy, ale len do Ameriky a na ktoré som čakala až do teraz, kým ich ocino pri druhej návšteve USA od známych donesie. Ale ako sa hovorí, na dobré sa oplatí čakať. Boli drahé, ale zatiaľ môžem povedať, že za to stáli. Tiež môžete vidieť moje najnovšie nechty od Nikolky, ktorá je viac než šikovná (ak máte záujem o nechtíky a ste z PP/okolia, stavte sa v Studio Exclusive, kde Nikolka momentálne pôsobí.) a tie ružové šaty, o ktorých som písala v minulom príspevku.

IMG_20140509_092242 IMG_20140508_204748 IMG_20140430_105545

Pripájam jedno krátke video, kde hrám na gitare a spievam (konečne som mohla po toľkých mesiacoch zasadnúť ku gitare!).

VID_20140413_171743

Na stránke Highlife.sk sa o mne objavil jeden veľmi pekný článok, za ktorý srdečne Ďakujem! Môžete si ho prečítať tu.

Snímka obrazovky (52)

Na Instagrame stránky Chictopia sa objavil môj outfit. Veľmi som sa tomu potešila! Potom odpočítavanie pred Parížom a iné radosti.

Screenshot_2014-05-11-17-34-55 IMG_20140510_115612 IMG_20140511_140438 IMG_20140507_135539 IMG_20140501_090433 IMG_20140502_103409

Ozaj, potrebujem sa zbaviť vecí, ktoré som zo skrine vytriedila. Pomôžte mi s nimi! Ja už ich nosiť nebudem, keďže som ich mala na sebe asi tak dva razy, čo hovorí o tom, že nie sú úplne moje fav, a niekomu určite ešte dobre poslúžia. Môžete ich nájsť (aj topánky!) na FB Fanpage, tu. Nie sú tam však všetky, ktoré som zahrnula do koláže. V prípade záujmu pošlem ďalšie foto, rozmery atď. Na cenách som ochotná dohodnúť sa, tak ich nemusíte brať veľmi vážne. (:

Predaj12

Ozaj, zajtra maturujem! Držím nám palce. (:

 

 

Love, peace and life Ivanka

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.