oktober.

0 Flares 0 Flares ×

Tento príspevok tu chcel byť prvý novembrový deň, ale asi si viete predstaviť, ako veľmi sa mi nechcelo, a preto je tu až dnes! Ako sa však hovorí, lepšie neskoro, než nikdy. Október bol na pocit dlhší, než iné mesiace, s kvalitne nabitým programom, dobrým jedlom, zaujímavými akciami a pomerne častými udalosťami spätými s módou. FashionLive!, prezentácia hodiniek Liu Jo v River Parku, prehliadka Miklosko Fashion Design či Fashion Deala. Aj keď sa momentálne cítim trochu unavene, ten mesiac stál naozaj za to!

Jeden pekný októbrový víkend sme s Petrom odštartovali vynikajúcou večerou v reštaurácii Hotel Matyšák, ktorých víno určite poznáte či už z počutia alebo vlastnej skúsenosti. Musím povedať, že som bola predtým veľmi natešená, keďže mi bolo jasné, že sa bude na čo tešiť! Vopred som si pozrela menu a už pri čítaní moje oči jedli. Priestor reštaurácie je vkusne zariadený, presne v takom štýle, ako si človek reštauráciu, ktorej dominantou sú vína, predstavuje. Stôl sme si vopred rezervovali a ja som sa na „romantiku“ (aby sme si rozumeli, každá druhá veta „mňam, to je dobré“ a každá prvá „už nevládzem, chceš?“) pri jedle a dobrom víne nemohla dočkať už dobrý týždeň predtým. Keď nám doniesli jedlo, mne kačacie prsia s lokšou a jablkovým pyré a Petrovi konfitované kačacie stehno, to len bolo nebo! Netradičné spojenie chutí bolo na jazyku dokonalé a ešte aj teraz, keď si po pár týždňoch pozerám fotky, sa mi zbiehajú slinky. Milujem, ak si môžem dať v reštaurácii niečo, čo si doma sama bežne neurobím a presne to nás u Matyšáka čakalo. (Aj keď, taký šéfkuchárik by sa hodil aj doma, všakže.) Ja som si to doplnila mojím najobľúbenejším Rizlinkom Rýnským, ktorý je vlastne jedno z mála vín, ktoré vypijem schuti. Keďže mám mlsný jazyk, v mojom prípade som nepohrdla ani dezertom, takže som mojou vynikajúcou!!! lokšou so slivkovým džemom ukončila večer, popri tom, ako sa Petrovi zbiehali slinky a ľutoval, že si jednu nedal aj on. Obsluha bola veľmi milá a ochotná poradiť, z našej skúsenosti určite odporúčam navštíviť a vyskúšať niečo „fajnové“.

FashionDeala FashionDeala1 FashionDeala2 _DSC2245

Fashion Live!

Módna udalosť, na ktorú som sa celý rok tešila a musím povedať, že som bola veľmi spokojná a nesklamala ma! Celkové riešenie priestoru v Starej Tržnici, kde sa prehliadky počas troch dní konali, bolo v porovnaní s minulým rokom niekoľkonásobne lepšie, po obvode balkónov boli postavené showroom-y rôznych značiek a moju pozornosť každých desať sekúnd upútal neskutočný strop, ktorý vyzeraj, akoby z neho viseli medúzy! Už ste si o FL! určite mnoho kade-tade prečítali, tak ja len doplním, že z kolekcií, ktoré som mala možnosť vidieť, ma najviac ohúrila Lenka Sršňová a ak by som mala väčšiu skriňu a viac peňazí, všetky kúsky z kolekcie by som už mala doma! Nie len samotná kolekcia, ale aj prehliadka bola skvelá, krásne dievčenská, hravá a so psíkmi <3 A tie ja mám rada, takže všetky palce hore (aj tie na nohách). Tiež sa mi páčili niektoré zo šiat od Jany Gavalcovej a kolekcia Michaely Ľuptákovej bola takisto veľmi vydarená a chic! Páči sa mi, aký ma Miška nezameniteľný rukopis a  na všetkých jej modeloch je zreteľne vidieť, že sú jej.

Desktop2KolážeDesktop3 Desktop4

Liu JO Na prezentáciu novej kolekcie hodiniek značky Liu JO sme sa spolu s pani redaktorkami a inými bloggerínami stretli v River Park Dance School, kde sme sa dokonca zúčastnili aj na hodine tanca! Už som sa mala možnosť pár predstavovaní nových kolekcií zažiť, ale táto bola určite jedna z najoriginálnejších. V ten deň sa mi tam strašne nechcelo ísť i keď to mám od domu len kúsok, vonku pršalo a bolo odporne, no napokon som veľmi rada, že som sa prekonala. A dokonca sme sa Reb aj nevedomky zladili!

Miklosko Fashion Design

Ďalšia „fešn“ udalosť bola prehliadka návrhára Fera Miloška, ktorá mala úspech u všetkých prítomných, vrátane mňa. Čierna s čiernou, kožušiny, čipky, koža. Všetko premyslené do detailov, elegantné a kúsky, z ktorých si vyberie mladšia i staršia generácia.

Naposledy nahrané32

Fashion Deala

Pravdu povediac, na túto akciu som sa nechala pôvodne zlákať kvôli Nat, aby som videla, o koľko jej od marca podrástli vlasy a či náhodou nezoškaredela, lebo toľko šarmu, krásy a vtipu v jednej osobe, to človek len tak ľahko nerozdýcha. Bohužiaľ, je tuším ešte krajšia, ako bola (skoro rovnako to platí aj o Rolandovi), a Fashion Deala bola naozaj super akcia/myšlienka, na ktorej prvý oficiálny ročník sa už veľmi teším a pokiaľ to bude možné, nenechám si ho ujsť. Toť pre dnešok všetko, zajtra sa ozývam s jedným casual outfitom a najdokonalejším kabátom na svete. Pa! 

  #goodvibes ?? #fashiondeala #bratislava #slovakia #bloggers #natinstablog #sweetladylollipop   Fotka uverejnená používateľom Ivanka Petrušová (@sweetladylollipop),

#lifelately ? #sweetladylollipop Fotka uverejnená používateľom Ivanka Petrušová (@sweetladylollipop),

  Včera na @fashiondeala aj s touto kraskou @natinstablog ♡ #sweetladylollipop #bratislava #natinstablog   Fotka uverejnená používateľom Ivanka Petrušová (@sweetladylollipop),

Love, peace and life Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.