.od srdca & made in Slovakia

V sobotu dávali v telke futbal, finále Juventus a Real. Doma telku nemáme, tak sme sa nejako ocitli na terase v MMCčku, konkrétne v Cobre. Ak ste z Bratislavy, tento podnik na križovatke Karpatskej a Šancovej určite poznáte. Konajú sa tu rôzne koncerty, predstavenia či prehliadky. Priestor je to svojský – trochu punk, trochu metal, trochu rock’n’roll, miestami hipster a hip-hop a v neposlednom rade celá urban kultúra. Na pohľad (a niekedy aj na dotyk) špinavý priestor, ktorý má však svoju nezameniteľnú dušu a človek sa tu na chvíľu cíti slobodne. Tak, že neexistujú žiadne pravidlá, žiadne problémy a ani hranice. Stretávajú sa tu ľudia mladí aj starí, rôzneho zamestnania, s rôznym príbehom, s rôznym cieľom. Každý a jeden človek tu má štýl! Taký, ktorý na ulici bežne nevidíte. Taký, ktorý Vás prinúti usmiať sa, na chvíľu zabudnúť zatvoriť ústa alebo dvihnúť obočie. Nech už je to čokoľvek, garantujem Vám, že to vo Vás zanechá dojem.

Poväčšine je cez víkend v MMCčku buď koncert alebo „pijatika“. My sme sem prišli pozerať futbal, nevedeli sme však, že sa v daný večer koná koncert skupiny Davová psychóza. Prišla som v ružových topánkach, modrých džínsoch a ružovej volánovej blúzke. Na hlave cop, ktorý vyzeral trochu ako fontánka. Poväčšine som sweet, ale v sobotu som bola sweet ešte o niečo viac a s casual nádychom. A vyzerala som tam ako Alenka v Říši divů. Všade okolo boli metalisti, punkáči a rockeri. Kožené vesty, roztrhané tričká, vybíjané opasky (ten som chcela strašne nosiť, keď som mala scene girl obdobie!), kapsáčové nohavice, sieťkované pančuchy alebo farebné slimky. Pohľad na týchto ľudí ma fascinoval! Bola som z nich unesená, nevedela som, kam sa pozrieť skôr.

Od srdca

Extravagantné účesy, tetovania, piercingy. Keby ste videli, ako boli poobliekaní páni v rokoch! Či som sa pozrela doprava alebo doľava, padala mi sánka. Jeden pán mal oblečenú DIY koženú vestu s nášivkami a kovovými cvokmi, ktorú keby som videla v obchode, bez váhania kupujem. Už na prvý pohľad mi bolo jasné, že títo ľudia tým žijú. Že je to ich štýl, ich duša a robia to od srdca. Ak chcete zažiť pravú „človečinu“ a nepotrpíte si na nóbl spoločnosť, choďte sa tam niekedy pozrieť.  Na pivo, na kofolu, na koncert či len tak, zo zvedavosti. Keby som bola fotografka, pravdepodobne by som inšpiráciu na projekt našla práve tu…

Robíte v živote niečo od srdca? Nemám teraz na mysli výchovu detí alebo starostlivosť o rodinu. Skôr prácu, nejaké „povinnosti“ alebo záľubu. Ono, ideálne je, ak človek robí od srdca všetko. Asi je však celkom prirodzené, že sa to v živote nedá. Z toho, čo Vám tu píšem, asi viete, aké sú tie moje srdcovky a čo, naopak, veľmi nemusím. Srdcovka, ktorej som sa zase dlhší čas nevenovala, je tanec. Rozmýšľala som však, že by som ho teraz skúsila v inej forme. Strašne ma láka pole dance a tiež jóga v takej viac gymnastickej polohe. Keďže sa v tejto „problematike“ vôbec nevyznám, budem si to musieť ešte pozisťovať. Ak by ste však mali nejakú radu na nezaplatenie, sem s ňou (:

Made in Slovakia

Dnes som opäť #madeinslovakia! Síce nie od hlavy až po päty, no moje dva aktuálne úplne najobľúbenejšie doplnky vyrobené na Slovensku mám pri sebe, takže už nemôžem byť viac spokojná. Prvým doplnkom sú náušnice od Dominiky Gulden. Každá je iná a spolu tvoria dokonalé duo, ktoré nosím s najväčšou radosťou. Druhým doplnkom je kabelka od Petry Toth. Keď som ju prvýkrát videla na fotke, niekoľko minút som od nej nemohla odtrhnúť oči a nevedela sa dočkať, kedy bude v predaji. Prešlo pár týždňov a už ma čakala doma. <3

Viem, že nie každému sa páči. Je iná, je hravá, je neprehliadnuteľná. Pre mňa je to kabelka, ktorá dokonale korešponduje so všetkým, čo mám rada a viem, že to bude kúsok, ktorý zdedí moja dcéra. (Teraz len dúfam, že nebudem mať v budúcnosti iba synov :D) Keď ju nosím, nepotrebujem mať na sebe nič iné. Stačia jednoduché džínsy, biela košeľa a lodičky, v kombinácii s touto kabelkou je aj ten najjednoduchší outfit plnohodnotný. Dnes som ju skombinovala so žltou sukňou a červenými sandálkami.

Prajem pekný týždeň, čoskoro sa opäť ozvem!

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Zaful, Sukňa: Romwe, Blúzka: Piazza Italia, Opasok: Mango, Náušnice: Dominika Gulden, Kabelka: Petra Toth (Mileva), Prstene: Freywille (kolekcia Passionate Russia)

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Krásna ako obvykle ❤️

    Mimochodom ak uvažuješ o poledance pozri si thenolimitsgym na fb a rozhodne sa zamilujes ??

  • Nádherný outfit! Zamilovala som sa do kabelky, ale tá cena je cez čiaru i keď je handmade a je škoda, ze je pre normálne dievčatá nedostupná : (