.ahoj, život & Peschiera del Garda

0 Flares 0 Flares ×

Mám teraz také obdobie. Veľmi pekné, trochu hektické, čiastočne letné. Som v očakávaní, mierne melancholická, primerane nadšená. Vonku je teplo a ja cítim, že tie letá majú niečo do seba! Svetlo do deviatej, terasy v uliciach, zmrzlina v ruke. Mám omnoho viac energie, no zároveň nemám chuť robiť nič, čo je nutné. Najradšej by som si len užívala a vychutnávala letnú pohodu! Samozrejme, trochu utópia, svetlým bodom v živote sú však víkendy a viac-menej aj podvečer, kedy už zvyknem mať všetko spravené a môžem si spraviť vlastný program.

Tento víkend budem mať ešte trochu stresujúci, keďže potrebujem dokončiť bakalárku do finálneho stavu, no prišla som domov do Svitu, tak verím, že mi to v domácej atmosfére pôjde od ruky. O necelé dva týždne odchádzame na Island a pomaly ma chytá cestovná horúčka. Do toho sa začíname od utorka sťahovať do iného bytu a keď si predstavím to množstvo vecí, ktoré musím presunúť, oblieva ma pot. Na druhej strane, zariaďovanie a dekorovanie bytu je moja slabosť a vyžívam sa v tom, takže sa na to aj teším. Už to vidím, opäť strávim v oddelení krabíc a úložných riešení v Ikea dve hodiny! (: A prvýkrát, čo bývame v Bratislave, budeme mať aj balkón. Tak dlho som túžila po kvietkoch a bylinkách, o ktoré sa budem môcť starať! Len dúfam, že mi to nadšenie vydrží dlhšie ako týždeň…

Cestou, necestou

A ešte mám jednu cestovateľsko-nákupnú novinku! Dnes ráno som zabookovala letenky do New Yorku na november, takže opäť mám pre čo žiť a na čo šetriť. 😀 Berieme s Petríkom obe naše maminy a Jurka, takže asi bude trošku náročnejšie robiť „vedúcu zájazdu“, no našťastie už obaja NY veľmi dobre poznáme, preto nebude tak náročné ukázať im miesta, ktoré sa oplatí vidieť a ktoré sme si obľúbili. Teším sa, aký bude Central Park na jeseň a už vidím, ako nepustím foťák počas toho týždňa z ruky. Inak, letenky vychádzajú teraz cenovo veľmi dobre, takže ak ste NY (alebo LA, je tam tiež dobrá cena) niekedy zvažovali, určite na to mrknite. Ubytovanie som ešte nekupovala, no vo wishliste na Airbnb už mám pár ponúk uložených a zatiaľ to tiež vychádza nadmieru výhodne a asi o 3/4 lacnejšie než hotel.

Peschiera del Garda

Fotky vznikli v Peschiera del Garda a ich autorkou je skvelá Nikol Bodnárová. Prvú časť ste videli v tomto článku o láske, dnes pridávam tie, na ktorých som sama a vidieť na nich lepšie detaily outfitu. Sú kombináciou fotiek z digitálu a analógu a ja sa neviem rozhodnúť, ktoré sa mi páčia viac. Fotografie na film majú svoje neuveriteľné čaro…Už ich tak ľahko neupravíte, nezmeníte a najmä, nikdy vopred neviete, aké budú a či sa podarili. To mi pripomína, v poličke mám ešte stále svoju filmovú Dianu F+ s nevyvolaným filmom! Asi ju vezmem aj na Island, nech majú fotky tie správne grády.

Inak, toto fotenie sprevádzala taká tragikomická historka, ktorú som celú zapríčinila ja a hrozilo, že sa fotenie napokon ani nebude konať. Totiž, poplietla som mestá, kde sme sa mali s Nikol stretnúť. Boli od seba vzdialené 45 minút cesty autom, čo nie je veľa, no platí, že ak sa niečo kazí, tak poriadne. Nasadli sme a frčali na správne miesto, medzitým sa Peter nahneval a vyhlásil, že on sa už fotiť nebude, ja som plakala a bolo mi to ľúto. Do toho sme po ceste chytili kolónu, v ktorej sme stáli hodinu a nedala sa obísť! Takže sme na fotenie prišli o dve hodiny neskôr, ja „zrevaná“ , Peter nahnevaný.

Situáciu zachránila večne pokojná Nikol a Peťova mamina, ktorá ho napokon na fotenie úspešne prehovorila argumentom: „Nebuď taký, budete mať pekné fotky, zavesíte si ich na stenu.“ 😀 Keď sa na to pozerám s odstupom času, je mi z toho všetkého smiešne, keďže to napokon dobre dopadlo. No v ten deň to naozaj vyzeralo ako najväčšia katastrofa. Ešte sme si aj zabudli kúpiť lístok na parkovanie, takže sme pri ceste späť k autu tŕpli, či nás do toho všetkého nebude čakať ešte pokuta…

Outfit

Keďže ste outfit už na fotkách videli, nebude asi žiadnym prekvapením, no chcela som sa s vami o jeho detaily podeliť, keďže je to asi jeden z mojich najobľúbenejších za poslednú dobu. Tú sukňu som ulovila v sekáči v Starej Ľubovni a tak, ako som pri jej kúpe váhala (ani neviem, prečo), tak ju teraz zbožňujem. Ľahučká, ženská, s rozparkom a ideálna ako k teniskám, tak aj k podpätkom. Dnes ju nosím s metalickými lodičkami od F&F, ktoré mám už druhú (či tretiu?) sezónu a bielym „háčkovaným“ topom, ktorý je na horúce dni ideálny, keďže je to len taká „záclonka“. K outfitu jemné ružové šperky a je to!

Prajem pekný víkend, zajtra som späť s „nedeľníkom“. (:

Love, peace & fashion Ivanka

Foto: Nikol Bodnárová

Topánky: F&F (stará kolekcia), Sukňa: Second-hand, Top: Shein (k dispozícii online tu), Náušnice: Petra Toth, Kabelka: Romwe (vypredaná, ale iné k dispozícii online tu), Prstienky: Pandora

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.