.nedeľník

Pamätáte si, niekoľko rokov dozadu, keď začínal Instagram a ja som objavovala jeho čaro, sa na blogu objavovali články s názvom „svet v kocke“? Najskôr celkom pravidelne, potom iba občas a napokon teda vôbec. Taký prierez mojich dní, života v skratke, v obraze a v pár slovách. Úprimne, celkom mi to chýba, keďže nie vždy mám čas či priestor zreferovať Vám o všetkom, o čom by som chcela. Tak som sa dnes rozhodla, že sa pokúsim nepravidelne a podľa možností písať „nedeľník“. Neviem Vám zaručiť, že bude každú nedeľu, nakoľko nie každý týždeň v mojom živote je taký, že by som sa oň chcela podeliť. 😀 Veď viete, nie vždy sa deje niečo zaujímavé, aj keď, asi záleží od toho, z ktorej perspektívy sa na to človek pozerá, všakže.

Každopádne, aspoň raz za čas by som Vám rada napísala o tom, kde som bola, čo som robila, videla, ochutnala, čo mám nové a čo určite odporúčam. Okrem toho, že Vy si prečítate o niečom, čo Vás možno inšpiruje, ja prinútim samú seba viac fotiť, vnímať svet okolo a vymýšľať nové formy toho, ako Vám moje zážitky či emócie sprostredkovať. (:

Nejako takto si predstavujem lenivé nedele! To sú tie, keď vonku prší, je všeobecná domáca pohoda a vy nemusíte nikam ísť. Tá minulá bola síce slnečná, no ja som ju presedela nad knihami a učením, takže najbezpečnejším a najlepším miestom na akúkoľvek aktivitu bola pre mňa práve posteľ. Tá dnešná nedeľa bola v Bratislave spočiatku slnečná, no na obed sa zrazu zatiahlo a bolo po akýchkoľvek plánoch. Pôvodne sme sa dnes chceli ísť kúpať, no napokon sme pred nákupom na obed skončili na káve v Martinuse.

Vo Foxforde už majú letnú ponuku, ktorá je rozšírená o kávové ľadové nápoje a nové koláče. To ja veru môžem! Priznám sa, Foxford v Poprade ma niekoľkokrát za sebou sklamal kvôli veľmi slabej obsluhe, no tento v Bratislave na Obchodnej mám rada. Síce sú celkovo drahší, páči sa mi pridaná hodnota podniku v podobe komfortu, pokojného miesta na prácu a tiež množstvo kníh, ktoré si môže človek popri káve prelistovať a požičať z Martinusu! Tak som si dva týždne dozadu prelistovala Mengeleho dievča a napokon som s ňou odcházala aj domov. Dnes som si popri káve prečítala komiks M&m o mamine & trojročnom Matejovi. Moja prvá myšlienka pri pohľade na obal knihy: „Jéj, to je nádherne jednoduché.“ Otočila som ju nabok: „M&m? Hm, nič viac? Ok, beriem ku káve.“ A tak som začala listovať a skvelo si počas pár minút oddýchla. Dve „kuželky“ a ich rozhovory v skratke. Smiala som sa, hrialo ma pri srdiečku a spomenula som si na Jurka (brat), ako bol malý a na všetko sa pýtal. Na tie momenty, kedy mi to akože liezlo na nervy, ale v skutočnosti som mu len nevedela na všetko odpovedať. (: Ak hľadáte pre niekoho (maminu, sestru, kamarátku) milý darček, určite si ju prelistujte. Ja už tiež rozmýšľam, komu by som ju kúpila…

Piatok a sobota boli nádherné! Teda, väčšina týždňa bola krásna, ale až pred víkendom sme sa dostali s Petríkom prvýkrát k vode a ja som mala zároveň možnosť otestovať letné novinky od Bioderma. Zamierili sme na Košariská, ktoré boli v piatok takmer úplne prázdne a zahájili tak opaľovaciu sezónu. (: Zatiaľ som biela ako stena, jediné opálenie mám na lýtkách a aj to vidím len vďaka tomu, že ma chytilo podľa zaväzovania sandálov. 😀 Voda bola ešte pomerne studená, ale akonáhle stúpla teplota na 30°, bolo nám to jedno a jediná možnosť bola „švacnúť“ sa do vody. Inak, fascinuje ma, aké majú tie štrkoviská nádhernú farbu! Pred prírodnými vodnými plochami mám celkom rešpekt, keďže o podvodných prúdoch som počula už všeličo. Tu však vraj žiadne nie sú, tak som sa celkom upokojila a napokon, tá farba ma ešte viac podnietila k tomu, aby som nešpekulovala a do tej vody vliezla. A čo sa týka noviniek od Bioderma, o tých nabudúce. (:

Táto fotka podprseniek Vás na Instagrame úplne dostala. 😀 Nuž, ani sa nečudujem, keď sú také pekné. Všetky tri som kúpila v Primarku a aktuálne ich nosím z celej mojej zásuvky spodnej bielizne najčastejšie. Stáli tuším 9€ každá, sú veľmi príjemné na nosenie a ešte krajšie vyzerajú oblečené! Samozrejme, ideálne sú pre „maloprsnatky“ ako som ja, no ak máte väčšie a pevné prsia, mali by sedieť tiež. Ten spodný lem je pomerne pevný, takže poskytuje prsiam ako-takú podporu. Pre mňa nie je počas leta nič lepšie, než podprsenka bez vypchávok alebo ešte lepšie žiadna. Nie vždy si to však môžem dovoliť, takže v tom prípade vyhrávajú práve tieto látkové. Primark, bohužiaľ, nemá kamenný obchod na Slovensku a ani online shop, no ak pôjdete na výlet do Viedne, zastavte sa v G3. 😉

Cez týždeň sme si s Peťkom odbehli do Parndorfu, pretože si chcel/musel kúpiť na galavečer Blogera Roka bielu košeľu, takže sme po ceste tam a späť sfotili aj pár outfitov, ktoré som počas týždňa nosila. Neviem sa dočkať, kedy Vám ich ukážem. Prvý outfit sme fotili pri majáku v Podersdorfe, druhý v poliach s kvetmi. Vedeli ste, že takéto krásne fialové rastú hneď neďaleko Bratislavy? Za obcou Berg je takýchto polí hneď niekoľko. Videla som ich prvýkrát v živote a priznávam, nemám tušenie, čo sú zač. Ale pohľad na ne stojí za to!

Minulý týždeň ma Hygge & Co potešilo milou zásielkou. Prišlo mi pár svetielok a dekorácií na fotky či do videí (ktoré síce aktuálne netočím, ale čoskoro príde opäť čas! (: ) a teším sa, keď ich všetky rozbalím a vyskúšam. Zatiaľ ich mám ešte v krabičkách, nakoľko sa v polovici júna sťahujeme do iného bytu a zbytočne by na ne padal prach, no aj takto „cez obal“ vyzerajú super! Som najmä zvedavá, ako bude svietiť tá kvetinková reťaz. A keď už som spomenula to sťahovanie, celkom sa toho desím. Na jednej strane sa teším, pretože nový byt je prekrásny, neviem si však predstaviť, koľko mi zase bude trvať všetko presťahovať a usporiadať. 😀 Musím si skočiť kúpiť vákuové sáčky a postupne vytriediť aj šatník, nech v tom mám systém a nezbláznim sa hneď v prvý deň.

Sú dni, kedy nemám chuť na šaty, na sukne či na podpätky. V takých prípadoch volím tenisky, džínsy a tričko. Kto však povedal, že takáto „casual“ kombinácia musí byť nudná? (: Určite o tom viete svoje! Všetko je o detailoch, doplnkoch a tých správnych farbách. Saténové stuhy ako dominanta topánok, malé farebné kamienky pozdĺž lemu nohavíc, potlač na tričku v tvare flakónu, metalický zips na batohu. Dnes pršalo a bolo pochmúrne, no aj vďaka žltej veste a milým topánkam mi to bolo úplne jedno.

Môj casual #ootd

Džínsy: Almanegra, Topánky: Lia Diva, Vesta: Shein, Batoh: Primark, Tričko: Ranpollo

Liquid Suede rúže od NYXu sú moje naj už tretí rok a používam ich stále s rovnakou radosťou ako v čase, kedy som ich objavila. Tieto žiarivé odtiene sú na leto ideál! Najviac sa mi na týchto rúžoch páči to, že nevysušujú pery a tie farby sú vždy krásne sýte. Okrem toho, zamatový efekt je na dotyk veľmi príjemný a na perách vydržia naozaj dlho. Treba si však dať pozor pri ich aplikácii, chce to pevnú ruku a precíznosť.

A galavečer Bloger Roka 2017 je za nami! (: Stále ma prekvapujete svojou podporou, správami, komentármi. Mám obrovskú radosť, že stále pribúdate a sledujete ma. Keď som pred siedmimi rokmi s blogom začínala, nikdy by mi nenapadlo, že o pár rokov to naberie na „vážnosti“ a z mojej detskej záľuby sa stane plnohodnotná súčasť môjho života, vášeň a práca v jednom. Čo ma teší ešte viac, je fakt, že Vás dokážem inšpirovať. Že pohľad na svet či módu obyčajného dievčaťa z malého mesta dokáže niekoho nakopnúť, povzbudiť a že sa Vám páči to, čo robím. Keby však nebolo Vás, robiť by som to nemohla. Vy ste kľúčom ku všetkému, Vy ma inšpirujete, Vy mi dodávate silu, Vy ma usmerňujete, Vy mi robíte radosť, Vy ste istým spôsobom moje kamarátky či kamaráti a keď sa s niekým z Vás na ulici stretnem, vždy viem, že si budeme mať čo povedať, pretože zdieľame (poväčšine) rovnakú vášeň, sme na rovnakej vlne a vidíme svet z podobných uhlov. Neviete si ani predstaviť, ako veľmi som za Vašu podporu vďačná a ako ma viete nakopnúť ďalej tvoriť, učiť sa, vymýšľať. Vďaka vašim hlasom som sa dostala do finálovej desiatky a po včerajšom finále v Refinery Gallery po rozhodnutí poroty obhájila už tretí rok po sebe druhé miesto. Ďakujem.

Gratulujem aj celej našej finálovej desiatke a tiež všetkým ostatným, ktorí sa blogu vo voľnom čase venujú. Viete, ono to tak vyzerá, že „blogerka, pche, čo už je to za robotu“…Áno, istým spôsobom je to ľahšie ako práca za pásom. Je to určite ľahšie ako práca s chorými ľuďmi alebo obhajovanie ťažkých prípadov na súde. S nikým sa hádať nebudem. No doba je taká, že nám ponúka rôzne príležitosti. A je na nás, ako s nimi naložíme. Ak ich uchopíme správne, možno budeme do konca života robiť to, čo nás baví a nie to, čo musíme/nechceme. Čo vlastne taký bloger robí? Nuž, často je taký šéfredaktor, redaktor, korektor, fotograf, videotvorca, režísér a scenárista v jednom. K tomu aj make-up artist, kaderník a najmä, stylista. V televízii či časopise je na podobnú prácu tím ľudí, my decká si to robíme svojpomocne, pomáhame si, ako vieme a chceme dať tomu presne takú tvár, aká sa nám páči. Nechceme to robiť na PRO úrovni, to už by potom podľa mňa blog stratil svoje čaro. Často to robíme popri svojej reálnej práci a vďaka blogu si z času na čas zarobíme napr. na cestovanie či niečo, po čom túžime. Tvoriť, písať, fotiť, stylovať, vymýšľať, zháňať, investovať a mať chuť robiť veci tak, ako chceme, je strašne časovo a finančne náročné, nehovoriac o tom, koľko energie človek zo seba dá a dúfa, že to bude všetko ok, že tým niekoho inšpiruje, že tým niekomu niečo dá, že sa to bude niekomu páčiť.
Ja sama by som nemohla blogovať tak, ako blogujem, ak by nebolo ľudí, ktorí stoja pri mne. Peter, rodina a bez pochýb aj fotografka Natálka Jakubcová, ktorá nie je len skvelý fotograf, ale aj človek. Najväčšia vďaka však patrí Vám, ktorí ma sledujete, komentujete, podporujete, pretože bez čitateľov by bloger ani nebol blogerom.

Prajem Vám veľa veľa inšpirácie, úsmev na perách a lásku v srdci. Ja sa budem snažiť nesklamať Vás a napredovať tak, aby bol tento rok ešte lepší než ten minulý.

Love, peace and life Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.