.obľúbené miesta & modré sako

0 Flares 0 Flares ×

Do Bratislavy som prišla prvýkrát ešte ako turista, bolo to asi 6 rokov dozadu. Spravili sme si s našimi výlet a v podstate som vtedy prvýkrát videla naše hlavné mesto zblízka. Ani neviem, prečo som tam zavítala tak neskoro. Pravdou však je, že dovtedy sme týmto smerom nemali veľmi dôvod chodiť, keďže mamina je zo Skalice a ocino z Tatier. Starí rodičia bývali dlho vo Zvolene, takže som v detstve chodievala tam a keď sa šlo na výlet, tak skôr do Košíc. Aj keď sme chodievali západným smerom, väčšinou sme cez Bratislavu len prechádzali a poznala som ju len z fotiek.

Obľúbené miesta

Pamätám si na to, ako som vtedy Bratislavu vnímala „inými“ očami. Vôbec som nepoznala ulice, cesty, križovatky či budovy. Bývali sme vtedy v jednom hoteli v Ružinove, neďaleko Štrkovca. Všetko sa mi zdalo obrovské, chaotické a rýchle. Presne si pamätám, keď sme prechádzali okolo veľkej budovy, kde bol v tom čase ešte Fitinn, po ľavej ruke bol obrovský Textil House. Ak sa čudujete, prečo som si zafixovala práve túto spomienku, odpoveď je jednoduchá: mala som v tom čase veľkú sekáčovú mániu, takže sa mi zdal tento objav úplne fantastický. Mesto bolo pre mňa živé a veľké, nerozumela som, ako sa v ňom dokáže niekto vyznať. Prechádzali sme v jeden večer cez Trnavské mýto a keď som videla na budovách veľké reklamy, Central a širokú križovatku plnú električiek a autobusov, pripadala som si ako v inom svete. Všetko vysvietené a mohutné!

Samozrejme, dnes to vnímam úplne inak. Vždy, keď vidím prichádzať do Bratislavy turistov, na chvíľku sa pozastavím, ako sa im asi javí naše hlavné mesto. A potom si spomeniem na všetky tie veci, ktoré ma na prvý pohľad upútali a prišli mi krásne. Chodím týmito ulicami denne, poznám každú cestu, každý kút. Vidím praskliny na stenách, špinavé okná, smeti okolo odpadkových košov. Ale vidím aj obľúbené miesta, útulné kaviarne, krásne parky (síce pár, ale predsa), moje spomienky. Mám to tu rada. Veľmi. Je pravda, že mesto sa mi radikálne zmenšilo po tom, čo som spoznala jeho uličky, zákutia, skratky, podniky a miesta, no stále je to mesto, v ktorom trávim čas nesmierne rada. Má svoju krásnu aj škaredú tvár, no je tu pokoj. Malé-veľké mesto, v ktorom sa pozná takmer každý s každým a ak aj náhodou nie, je viac než jasné, že s okoloidúcim máte minimálne jedného spoločného známeho.

Dom na Grösslingovej

Keď som už načrtla moje obľúbené miesta, jedným z nich je dom na Grösslingovej, kde vznikli dnešné fotky. Býva krásne obrastený a vyzerá ako z rozprávky. Počas jesene hrá farbami a okrem toho, že je to pastva pre oči, mali sme tu s fotografkou Natálkou naše úplne prvé fotenie! Bolo to vlastne úplne prvýkrát, kedy sme sa naživo stretli, predtým sme sa „poznali“ len online. A vždy, keď na ten dom pozriem, tak si na toto „osudové“ stretnutie spomeniem! (:

Mimochodom, keď už spomínam obľúbené miesta, už tak dlho plánujem článok pre všetkých „koláčoholikov“ v Bratislave! Musím to čo najskôr napraviť a poodhaliť vám moje obľúbené „sladké“ podniky.

Modré sako

V dnešnom outfite hrá hlavnú úlohu modré sako, ktoré som ulovila v zľavách ešte počas leta! Priznám sa, že som nad ním v obchode špekulovala a takmer som ho tam nechala. Dnes som taká rada, že som sa ho napokon rozhodla kúpiť. Vyzerá skvelo ako v ležérnom, tak aj v elegantnom prevedení a aktuálne ho najradšej nosím práve v tejto zeleno-krémovej kombinácii so sukňou a mokasínami. Kiež by takáto krásna jeseň trvala čo najdlhšie! Obliekanie ma v tomto období nesmierne baví a pri slniečku sa hneď lepšie pracuje.

Prajem zajtra pekný piatok a čoskoro som späť s novým článkom!

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: CCC (online k dispozícii tu), Sukňa: Piazza Italia, Čipkovaný top: Forever 21, Sako: Bershka, Klobúk: Mango, Kabelka: Pinkhead.eu

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.