.vylej mi dušu & podtatranský

Som žena. So všetkým, čo k tomu patrí. Raz typická, inokedy atypická. Mám svoje radosti a strasti, vášne či neresti. Snažím sa nemať maniere a správať sa k ľuďom tak, ako by som chcela, aby sa správali oni ku mne. Niektoré situácie zvládam s gráciou, inokedy si rada nechám poradiť či pomôcť. Mám rada všetky tie ženské či dievčenské veci, ktoré nás vo väčšine charakterizujú – podpätky, čipky či červený rúž. Rada sa nechávam hýčkať (vždy, keď mám aspoň trochu času) a užívam si, keď nemusím na nič myslieť. Väčšinou mám však zmysel pre zodpovednosť a snažím sa mať zvládnuté všetko do detailov.

Vylej mi dušu

Napriek tomu, že si môj dar byť ženou užívam a teším sa zo všetkého, čo mi život ponúka, niektoré moje ženské vlastnosti ma občasne „vytáčajú“ do nepríčetna. Väčšinou píšem o tom dobrom, dnes vám však vylejem dušu a napíšem čosi viac o mojich nerestiach.

Som citlivka. Veľmi. Slzy sa mi pravidelne tlačia do očí pri pohľade na šteniatka, malé deti či zaľúbených starých ľudí. Pri romantických filmoch mi tečú vodopády sĺz a hrdlo sa mi v momente stiahne ako sušená slivka. Plačem od radosti či z ľútosti a nedokážem to kontrolovať. Niekedy mi stačí jeden pohľad, jedna udalosť či moment a mám rozhádzaný celý deň. Veľa vecí sa ma dokáže dotknúť (aj keď to nedávam najavo) a všetko vnútorne veľmi prežívam. Analyzujem, prehodnocujem a ak mi niekto krivdí, len tak ľahko si v mojom svete reputáciu nenapraví.

Som žiarlivka. Niekedy až nezdravo, no na moju obranu musím povedať, že vždy oprávnene! (Aj keď moja polovička sa ma niekedy snaží presvedčiť o opaku..) Nerobím scény (aspoň myslím) a snažím sa všetky takéto citlivé záležitosti riešiť racionálne. Preto sa veľa pýtam, čo niekedy prerastie do toho, že „rýpem“. Najmä vtedy, keď nedostávam normálnu odpoveď.

Som naivka. Nie vždy, ale pri niektorých ľuďoch a v niektorých situáciách áno. Snažím sa na to dávať pozor a už sa mi to stáva minimálne, no niekedy ľuďom „sadnem na lep“. Najhoršie je, že ja vždy vopred viem, že ten a ten človek nie je dobrý. Cítim to, viem to rozpoznať na základe komunikácie, gestiky a celkovo energie, ktorú človek vyžaruje. Ale viete, kde robím chybu? Ja si vždy poviem, že dám tomu človeku šancu. A napokon sa aj tak presvedčím, že moja intuícia bola (opäť) správna a ostáva sa mi už len smiať na tom, ako dobre som si to odhadla, no neodhadla som seba.

Mám pocit, že mužom sa tieto veci nestávajú. Aspoň nie tým, ktorí ma obklopujú. Muži sú nad vecou, riešia všetko racionálne a v podstate, keď nemusia, tak ani vôbec neriešia.

Podtatranský outfit

Vždy, keď prídem domov do Tatier, pozerám po zobudení cez okno každé ráno s napätím. Veď viete, v horách (a tesne pod nimi) je to počasie nevyspytateľné a človek si veľmi nevyberie. Väčšina víkendov, ktoré som posledné týždne strávila doma, bola upršaná, hmlistá a tým pádom aj „lenivá“. No ten posledný, týždeň aj čosi dozadu, svietilo nádherne slniečko a my sme nemohli ostať sedieť doma! (Nielen) Na podtatranské prechádzky milujem kombinácie, ktoré sú pohodlné a zároveň zahrejú. Ideálne sú síce tepláky, no keď sa chystáme aj niekam na kávu, chce to trochu kultúry a v tom prípade po teplákoch veľmi nesiaham.

Ako „podtatranský“ outfit to u mňa túto jeseň vyhrala práve táto kombinácia. Pohodlné a teplé topánky, vzdušné nohavice so zaujímavými detailmi a moja aktuálne najobľúbenejšia bunda vôbec! Keďže tričká nosím minimálne, siahla som opäť po košeli a na vrch prehodila sivú mikinu, ktorá outfit oživí a ako bonus ešte aj zahreje.

Milovníkom teplákov však sľubujem, že čoskoro uverejním nejakú tú inšpiráciu aj s nimi!

Prajem úspešný týždeň.

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: CCC (online k dispozícii tu), Nohavice: Romwe (už vypredané), Košeľa: Zara, Mikina: Calvin Klein, Bunda: Weekend Max Mara (online tu), Kabelka: taška na foťák // Olympus (online tu), Okuliare: Lindex

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Ty kalhoty jsou skvělé! Stejně tak i celkové barevné sladění a sladění střihů 🙂
    Já jsem taky strašná žárlivka. A v tomto hlavně závidím chlapům, že dokáží většinou takové city potlačit, nebo se na všechno podívají racionálně a řeknou si, že nemají důvod žárlit. Já si to můžu říkat jak chci, můžu se na to dívat z jakéhokoli pohledu, stejně nakonec bouchnu a žárlím jak o život 😀

  • Krásne zladené, kabelka/taška na fotoaparát je pre mňa láska na prvý pohľad 🙂 Aj kvalitná asi bude, podľa popisu by to mala byť pravá koža. Jediná jej nevýhoda je v cene 🙁