.o pocitoch & ružový overal

0 Flares 0 Flares ×

Vždy, keď rozmýšľam, o čom Vám napíšem na blog, hmýri mi v hlave nekonečno myšlienok. Niektoré témy automaticky odsúvam, iné odkladám na chvíle, kedy budem mať viac času, skúseností či  rozumu. Niekedy Vám píšem o sebe, inokedy o mojom živote, čas od času o veciach, ktoré ma trápia či o udalostiach, ktoré sa ma istým spôsobom týkajú. Ak ma čítate pravidelne, dá sa povedať, že ma celkom dobre „poznáte“. Minimálne takto z riadkov. Veľa z nás je na rovnakej vlne, vieme sa nadchnúť pre podobné maličkosti, zdieľame podobné problémy a páčia sa nám rovnaké veci. Som k Vám rada úprimná, no sú oblasti života, ktoré sú pre mňa nateraz „tabu“, aj keď nevylučujem, že sa Vám s nimi niekedy prihovorím.

O pocitoch

Dnes to bude o pocitoch. Len tak zľahka, predsa, chcem, aby ste si tu pri čítaní oddýchli. Nerada ľudí priveľmi vyčerpávam, aj keď, povedzme si, niekedy sa stane. (: Väčšinou sa na blogu snažím písať o pekných veciach – nie vždy to ide, predsa, nie každý deň mám dobrú náladu a nie som stále šťastná. Na fotkách sa však prezentujem s úsmevom a nezvyknem Vám písať, keď ma niečo naozaj veľmi trápi. Veď viete, každý má dosť svojich starostí a ani ja by som nechcela čítať blogy, ktorých majiteľka pôsobí večne depresívne. No a samozrejme, sú trápenia, ktoré si človek radšej necháva pre seba a nechce, aby o nich niekto vedel.

Som typ človeka, ktorý zvykne svoje negatívne emócie hromadiť vo svojom vnútri. Snažím sa veľa vecí filtrovať a neprežívať, ale nie vždy sa mi to darí. Keď sa mi niečo nepáči, preberám to vo svojom vnútri, „zožiera ma to“ a väčšinou si to komunikujem s mojím druhým ja. Nechcem, aby ste si teraz mysleli, že som blázon. 😀 Ale tak to jednoducho mám – zvažujem pre a proti, hľadám riešenia, vnútorne si „pohundrem“, prípadne sa snažím danú emóciu úplne vytesniť. Nebudem Vám klamať, často si zakúsnem do jazyka alebo nemám odvahu povedať človeku pravdu o tom, čo ma sužuje, pretože sa bojím jeho reakcie či toho, že by som ho mohla zraniť. Niekedy sa to vo mne nahromadí tak, že v „slabej chvíľke“ vybuchnem a spustím všetko naraz. A viem, že to nie je príjemné – ako pre druhú stranu, tak aj pre mňa.

Chce to čas?

Obdivujem ľudí, ktorí vedia všetko pomenovať správnym slovom a vyjasniť si s každým akýkoľvek „problém“. Ja stále dúfam, že sa to časom naučím či na to prirodzene dozriem.

Čo som Vám však chcela týmto v krátkosti povedať, je to, že všetci máme svoje dobré aj zlé dni. Keď sa cítite zle, nie ste v tom sami. Nik na svete nemá celý život prenádherný a dokonalý – nech sa jeho zovňajšok, rodina, práca, byt, záľuby, auto, oblečenie či charakter zdajú navonok akokoľvek krásne. Sme len ľudia. Zraniteľní, občas veselí, inokedy smutní, večne sa o niečo snažiaci a túžiaci po láske, zdraví či šťastí. Všetci sme z mäsa a kostí. Keď mi píšete, či mám dni, kedy sa necítim byť „dosť dobrá“, tak verte mi – všetci ich máme. Nenechajte sa však nimi zlomiť a myslite na to pekné. Na veci, pre ktoré má váš život zmysel a na ľudí, ktorým na vás záleží.

Outfit, v hlavnej úlohe ružový overal

Každé leto mi do skrine pribudne aspoň jeden overal. Nosím ich rada, pretože sú veľmi praktické (do chvíle, kým nemusí ísť človek na toaletu, všakže) a pohodlné. Koncom minulého leta som veľmi intenzívne nosila tento a už vtedy som s istotou vedela, že na ďalší rok si určite budem zháňať nejaký so sukňou. Vďaka nej pôsobí overal decentnejšie a dá sa tak nosiť aj do mesta, nielen ku vode. Na Shein som tento raz objavila takýto ružový overal- síce nemá sukňu, ktorá sa dá odviazať, ako pri tom minuloročnom, no aj tak sa mi veľmi páčil. Zo zadnej strany vyzerá ako šaty a spadnuté ramená mu dodávajú istý šmrnc.

Takže ho už hrdo nosím a prvou kombináciou bola práve táto – s hnedou vintage kabelkou a zaväzovacími sandálkami. Tie si vždy viažem minimálne desaťkrát, kým prídem na to, ako veľmi a akým spôsobom ich zatiahnuť, aby sa nezošuchovali. Aj napriek tejto skutočnosti ich však veľmi rada nosím, keďže vyzerajú dobre v akejkoľvek kombinácii, v kufri nezaberajú takmer žiadne miesto a sú aj pohodlné. Outfit som doplnila veľkým klobúkom, ktorý je pre mňa stálicou každého leta a jemnými šperkmi v podobe náramkov, prstienkov a retiazky.

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Forever 21, Overal: Shein (dostupný online v tomto odkaze), Klobúk: H&M, Kabelka: Vintage, Náramky: Coccinelle, Adddict, Prstienky: Primark, Hodinky: Daniel Wellington (model Classic Petite Melrose)

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Ten overal je skutočne krásny, presne takéto farby sa mi veľmi páčia v lete. A máš úplnú pravdu, všetci máme svoje dni, no nie som si istá, či sa každý časom naučí riešiť konflikty a byť vpohode možno sa to časom zlepší, no stále to sme my, každý s kúskom svojej povahy, ktorá sa asi nikdy úplne nezaprie. 🙂