.nailpolishyourlook & #ootd

0 Flares 0 Flares ×

Príjemnú nedeľu prajem!

Viete, tento článok chcel byť napísaný a publikovaný už včera, dnes tu mal byť zase ďalší zo série #madeinslovakia, no život je nevyspytateľný! Sobotu som mala krásne rozvrhnutú, naplánovanú od A až po Z. Najskôr dobré raňajky, potom kávička, trošku škola a nejaké to učenie sa na skúšku, obed, káva, fotenie, cvičenie, podvečer článok a večer koncert Bena Cristovaa. Naozaj som si myslela, že tento víkend to zvládnem. Že odolám pokušeniu zmeny plánov a bude to historicky prvá sobota, kedy sa budem držať môjho imaginárneho zoznamu, čo všetko chcem a musím urobiť. Samozrejme, dopadlo to tak, ako vždy.

Bořiči mýtů

Víkendy sú totiž reprezentatívnym príkladom, ako si človek môže „ničiť“ život. Totiž, počas týždňa sme všetci akísi striedmejší, slušnejší a usporiadanejší. Všetko zvykne ísť podľa plánu (pri predpoklade, že nejaký máme) a „fičať“ na 100%. Ale potom príde víkend a všetko sa to pokazí. Respektíve, zvykne sa to pokaziť už v piatok poobede, no to je už v podstate víkend, takže je to fuk. Zrazu sa nám menia hodnoty a robíme veci, ktoré by sme cez týždeň ani za svet neurobili! Nebudem ich menovať, každý z nás vie, čo cez víkend robí/robil alebo nerobí/nerobil a mal by. A čo je horšie, potom to počas toho týždňa buď ľutujeme alebo musíme „žehliť“…

Napríklad takú miernu pohodlnosť. Moja sobota teda vyzerala nasledovne: ráno som vstala skôr. Kým si Peťko vedľa mňa odfukoval, vybavila som e-maily, faktúry a robotu. Hovorím si, super, deň začína sľubne. Potom sa však zobudil a asi dve hodiny sme raňajkovali. Veď reku, kam sa budeme ponáhľať? Nuž, trošku sme sa mohli, keďže miesto raňajok sme mali skôr brunch. Skočili sme do mesta pocvakať piatkový outfit (hádam, že sa Vám bude páčiť!), potom cvičiť a zrazu bolo hlboké poobedie, a teda čas na obed! Počuli sme veľa o bistre Phong Nam na Miletičke, tak sme sa ho rozhodli vyskúšať. To, že jedlo bude naozaj super, sme usúdili aj na základe dlhočizného radu pred „búdkou“, ktorého sme boli súčasťou. Jedlo bolo „perfiš“, ostrokyslá polievka hotové nebo! Následne sme sa presunuli na dezert do Lucette a ani sme sa nenazdali, bolo päť hodín.

Tak som si doma sadla za počítač s víziou napísania príspevku. Kým som však doupravovala fotky a nahodila ich do článku, bolo pol siedmej a čas vyraziť z domu. Koncert bol perfektný, dokonca som mala prvýkrát v tomto roku konečne aj punč! No len viete, ten víkend, to je taký ten bořič mýtů. Všetko, čo si naplánujete, aj tak skončí úplne inak…

nailpolishyourlook & Sally Hansen

Dnes tu mám druhú outfitovú časť z projektu NAILPOLISHYOURLOOK2, ktoré sme vytvorili spoločne s Rebekou (Fresshion) pre Sally Hansen. Ako som už písala v tomto článku, základným kúskom zo šatníka, ktorý som si zvolila, je biela košeľa. Variabilná a praktická, dá sa kombinovať s čímkoľvek a má šmrnc. Nosím ju viac než často a viac než rada. Vyzerá výborne s čímkoľvek a dá sa nosiť na elegantný, casual či športový štýl. V mojich očiach je biela košeľa nesmrteľná a osobne odporúčam mať v šatníku aspoň tri jej verzie- jednu v pánskom „oversized“ štýle, ďalšiu vydriečenú v elegantnej verzii a tú poslednú z jemnejšieho materiálu v štýle blúzky.

Outfit

Môj druhý outfit k bielej košeli je viac „casual“ a nositeľný do práce, do školy či len tak, do mesta. Košeľu som skombinovala s obľúbenými džínsami a dlhým kabátom v ťavej farbe, ktorý je vlnený a aj napriek tomu, ako tenko vyzerá, je jeden z najteplejších, aké mám! Aby to nebola až taká nuda, zvolila som kabelku s „leopardom“ a vzor prepojila aj na všetkých ostatných detailoch- rukaviciach, topánkach aj okuliaroch. Ak mám byť úprimná, asi tak rok dozadu by som si myslela, že leopardia potlač už nebude nikdy veľmi v kurze, no tento rok sa objavila opäť a som za to aj celkom vďačná. Ja tieto zvieracie potlače totiž veľmi môžem, ak sú skombinované s citom!

Outfit celkovo je pre mňa kombináciou základných kúskov, ktoré by mala mať každá žena v šatníku (farebnosť jednotlivých vecí záleží už od preferencií majiteľky). Pre mňa je práve tento outfit vždy „istota“, ktorou nič nepokazím a viem, že v ňom môžem vyraziť kamkoľvek.

Prajem Vám ešte pekný deň!

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: CCC, Kabát: Second-hand // Gil Bret Limited Edition , Džínsy: Mango, Košeľa: Zara, Opasok: F&F, Kabelka: Fashionshop.cz, Rukavice: Primark, Klobúk: Shana

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Joo, mám to s víkendem podobně.. Musím překládat anglický článek a napsat z něj nějaké resumé.. tak jsem si říkala „mám na to víkend, to bude v klidu“ .. no, včera jsem vstala, mrkla na blogy a nějaké videa na youtube, pak jsem zjistila, že je biatlon, šla se dívat na něj, pak jsem vykládala s mamkou – a najednou bylo šest hodina a já neudělala nic! takže samozřejmě jsem v tom dnes zahrabaná od ráda a už mě z toho je*e 😀

    Moc supr outfit 😉