.Budapešť & Rela

budarela

Prečo a kedy sme cestovali smer Budapešť, ste si mohli prečítať v minulom článku. Ako som už spomínala, je to mesto, ktoré mi neraz učarovalo a vždy sa tam s radosťou vrátim. Síce som v Budapešti už niekoľkokrát bola, nikdy sme ju nestihli „objaviť“ celú a inak to nebolo ani tento krát. Je čarovná v tom, že tam má človek stále čo robiť a nezáleží na tom, či obľubujete históriu, urban kultúru, umenie, módu alebo jedlo, vždy si v nej dokážete nájsť niečo, čo Vás chytí za srdce. My máme s Petrom celkom svojský spôsob spoznávania miest- kráčame, čo nám nohy stačia a kocháme sa všetkým, čo mesto ponúka. Vyhliadneme si pár podnikov, ktoré chceme navštíviť a niekoľko „slávnych“ historických či inak významných spotov a túlame sa. Takto sme sa túlali aj naposledy, od rána až do večera.

Budapešť

Auto sme nechali „pár mostov“ od úplného centra diania. Trošku sme sa prešli a za pár minút sme už boli pri známej Veľkej tržnici, ktorá bola postavená v 19. storočí. Predáva sa tú jedlo, čerstvé suroviny, množstvo remeselných výrobkov či rôzne odevy. Hneď neďaleko, pri rieke, sme si dali kávu v butiku značky Bang & Olufsen a popri tom, ako som si upíjala z kapučína, som rozmýšľala, ako dlho by som plakala, ak by sa mi rozliala káva na reprák za 3 500€, ktorý bol obďaleč.  Konečne sa nám podarilo „vyšplhať“ sa na rozprávkovú Fisherman’s Bastion, kde vznikli aj dnešné fotky outfitu. Pre mňa osobne je to jedno z najkrajších miest v meste, pretože je z nej rozprávkový výhľad a romantický západ slnka. Momentálne je však v rekonštrukcii, takže neboli sprístupnené všetky jej časti, no na zážitku nám to neubralo.

Aj na základe vašich odporúčaní sme navštívili nádherné podniky ako napríklad Vintage Garden (skvelý burger + prekrásne prostredie) či raj s koláčikmi The Sweet, ktorý je hneď o vchod vedľa. Pár ulíc odtiaľ sa nachádza aj skvelý vintage shop. Zabudla som však jeho meno, takže Vám o ňom napíšem niekedy inokedy. (: Mesto sa k večeru zaplnilo a vianočné trhy praskali vo švíkoch, pričom bolo z každej strany počuť slovenčinu.

Mimochodom, našou nasledujúcou destináciou bude Skopje v Macedónsku, tak som nesmierne zvedavá, čo nás tam čaká! Na začiatok februára som tam zabookovala 5* hotel pre štyroch na tri noci dokopy v sume, ktorú by zaplatil v slovenskej „päťhviezde“ jeden človek na jednu noc. Ubytovanie a rovnako aj letenky sú tam veľmi lacné, takže ak rozmýšľate nad nejakým dostupnejším cestovateľským darčekom, určite choďte do toho.

„Bojová úloha“

V kombinácii klobúku a strapcov som si najskôr pripadala ako mušketier. Potom som si však povedala, že je to úplne jedno a za mušketiera som predsa ešte nikdy nebola, tak prečo to nevyskúšať? Peťko mi povedal, že sa mu to páči a keďže je v našej dvojici hlavným kritikom práve on, u(s)pokojila som sa. Tieto čierne čižmy sú môj najnovší zimný prírastok a bola to láska. Nie na prvý pohľad, skôr na druhý. Teda, niežeby sa mi nepáčili hneď, sú prekrásne, ale najskôr som si pomyslela, že to nie je úplne môj štýl a neviem, či ich dokážem skombinovať. Zobrala som to však ako výzvu!

Rela

S odstupom času si uvedomujem, že ich teraz nosím takmer každý druhý deň a zladiť ich je úplná hračka. Kráča sa v nich ako v papučkách a čo je hlavné, nesmierne sa mi páčia. Aj napriek tomu, že majú širokú sáru, oblasť okolo členka je krásne úzka a na nohách sedia dokonale. Strapce na bočnej strane sú zaujímavým detailom, ktorý upúta na prvý pohľad. Mám ich z najkrajšieho topánkového butiku pod Tatrami, z RELA shoe store. Ak ich obchody poznáte, určite mi dáte za pravdu, že v Poprade a okolí nemajú konkurenciu. No pre tých, ktorí značku nepoznajú, aby ste si nemysleli, že tu píšem „prázdne slová chvály“, je to naozaj tak!

Majiteľka Lucka s manželom Jožkom sa v topánkovom biznise pohybujú už 15 rokov. Všetky ich skúsenosti či láska k topánkam sa odráža nielen na výbere množstva modelov topánok pre ženy aj mužov, ale aj na prístupe k zákazníkom, ktorý je veľmi individuálny a srdečný. Za tu chvíľu, ktorú vždy v obchode strávim, si vždy všimnem, že Lucka pozná väčšinu tvárí po mene, dokonca si pamätá aj číslo topánok! Pre mňa je to niečo neuveriteľné,  pretože ja si síce tvár zvyknem zapamätať, no spomenúť si na meno mi niekedy chvíľku trvá. Majú pestrú ponuku lodičiek či topánok na rôzne spoločenské udalosti a vždy kvalitné sezónne modely, ktoré odzrkadľujú najnovšie trendy z celého sveta.

Mimochodom, už v ich dvoch popradských predajniach prebiehajú aj výpredaje, takže ak ste u nich niečo zahliadli, odporúčam rozmyslieť si to čo najskôr, kým ešte je! Pre cezpoľných, síce RELA nemá e-shop, mám pre Vás tajný tip. 🙂 Lucka je superžena, s ktorou sa dá dohodnúť na všetkom a balík s Vašimi vysnívanými topánkami by Vám poslala aj na kraj sveta. Ak niečo u nich napríklad na FB stránke uvidíte, stačí sa ozvať, pekne poprosiť a ak bude Vaše číslo, môžete sa tešiť na krásne topánky, ktoré Vám vydržia niekoľko rokov. 😉

Outfit

Keďže sme prechodili celý deň, vyhrala pohodlnosť a funkčnosť. Trochu som sa obávala, že mi bude zima, našťastie však celú sobotu, ktorú sme v centre trávili, svietilo slniečko a bolo na november nadmieru teplo. Až sa mi nechcelo veriť, že sa prvý deň vianočných budapeštianskych trhov prechádzam len v roláku a kožúšku! Inokedy by som bola „zababušená“ tak, že by mi trčala len špička nosa a tentoraz som to zvládla len v dvoch základných vrstvách. Dokonca bolo tak teplo, že sme ani nemali chuť ochutnať vianočný punč. Mimochodom, táto čierno-čierna kombinácia obtiahnutých kúskov je pre mňa (nielen) túto zimu No.1. Je nadmieru praktická, komfortná a veľmi ženská. Stačí k nej naozaj jednoduchý make-up a nenápadný účes. Mám pocit, že práve v takýchto základných outfitoch dokáže krása ženy „prekuknúť“ najviac a aj napriek pomernej nevýraznosti zaujať.

Ku klasickému čiernemu roláku som si obliekla legínové nohavice (alebo nohavicové legíny) z čierneho hrubého materiálu, ktoré mám už niekoľký rok a stále ich nosím s rovnakým nadšením. Nemajú vrecká ani zips, len pár zlatých detailov v prednej a zadnej časti. Sú s elastickým pásom, ktorý je však celistvý a vyzerá veľmi elegantne. Čo je najdôležitejšie, nie sú priesvitné a dokonca je v nich aj príjemne teplo. Aj je vonku väčšia zima, zvyknem pod nimi nosievať silónkové pančuchy, pretože mám tak istotu, že mi pod ne neprefúkne.

Kožúšok mám v šatníku už dlhšie a stále patrí medzi mojich „chlpatých“ favoritov. Každý rok sa obzerám po niečom podobnom. len v inej farbe, no ešte som nenašla nič, čo by bolo na dotyk tak príjemné, ako je tento! Klobúk je novým prírastkom a teším sa, že do tej mojej „klobúkovej“ rodiny pribudol aj kúsok s pevnou rovnou strieškou. Do budúcna plánujem rozšíriť zbierku o nejaké farebné modely, tak ak niekde nejaký pekný uvidíte, určite mi dajte vedieť. (:

Prajem Vám pekný deň!

1 7 2 9 8 3 5 4 6

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Rela, Nohavicové legíny: Margo, Rolák: Bepon, Kabelka: Gio Cellini // Italia Pleasure, Kožuštek: H&M, Klobúk: Mango

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.