.kvetovane & ružovo

0 Flares 0 Flares ×

titulka

Keď som bola mladšia, dlho som videla svet ružovo. Mala som veľké sny a ešte väčšie oči. Chcela som byť čo najrýchlejšie „veľkáčka“ a žiť podľa seba. Strašne dlho však trvalo, kým ma mamina nechala dospieť a vyrásť. V čase, keď som sa chcela líčiť, chodiť von tak, ako všetci ostatní a ísť v piatok na diskotéku, no miesto toho som sedela doma, s dovolením nalíčiť sa len „v sviatok“, som to brala ako veľkú krivdu. Dnes som jej však za to najvďačnejšia.

Keď som bola mladšia a mala hviezdičky v očiach pri každom novom nápade, som jej prístupu vôbec nerozumela a stále som mala pocit, že ma berie ako decko. Dnes už viem, prečo ma nechcela nechať „vyrásť“. Síce nemám vlastné deti, mám mladšieho brata, ktorý má 14 rokov. Puberta s ním „trieska“ jedna radosť, no v mojich očiach je to stále to malé „bábo“, pre ktoré som chodievala poobede do škôlky, odkiaľ kráčal s ruksakom väčším než bol on sám. To malé chlapča, s ktorým som stavala bunkre, šmýkala sa na sánkach po zasnežených kopcoch a čvachtala sa v mori. Za ruku, na ruky, pusa tu, pusa tam. Teraz je o hlavu vyšší, nohu má ako medveď a týždeň čo týždeň rastie stále viac a viac. Dnes sa ho nemôžem ani len dotknúť, nieto mu dať ešte pusu! A nedokážem sa zmieriť s tým, že rastie, že dospieva a za chvíľku pôjde na strednú školu. Kedy to stihlo tak strašne utiecť? Tiež mu istým spôsobom bránim vyrásť. V mojich očiach je totiž ešte stále malinký, bojím sa o neho a najradšej by som bola, keby som ho mohla ochrániť pred celým týmto divným svetom.

Trend kvetov

Na sezónu jeseň/zima bola jedným z kľúčových trendov práve kvetinová potlač. Množstvo návrhárov predviedlo vo svojich kolekciách oblečenie posypané drobnými kvietkami či kvetinovou výšivkou s folkovým nádychom, čo sa, pochopiteľne, odrazilo aj v ponuke bežne dostupných obchodov. Ja som tento trend istú dobu obchádzala. Síce sa mi veľmi páči, kvety zbožňujem a sama mám v šatníku z minulých rokov množstvo kúskov, na ktorých sa kvety vo veľkom či v malom objavujú, zatiaľ som nenarazila na niečo, čo by mi „trklo“ do nosa. Ovšem, až donedávna!

Viete, že tie áčkové midi sú moja slabosť. Sú ženské, elegantné, nadčasové a ľahko sa kombinujú. A keď som videla túto sukňu s potlačou krásnych veľkých kvetov, nemohla som ju nechať len tak. Po pár minútach som objavila aj pončo, ktoré má naoko rovnaký vzor a bolo mi jasné, že „matching separates“ (ak náhodou neviete, o čom je reč, ide o dva kúsky s rovnakým/podobným vzorom, ktoré môžete nosiť spoločne a vytvárajú dojem kostýmu či súpravy) v mojej verzii bude vyzerať práve takto!

Outfit

Keďže sukňa aj pončové sako sú poriadne výrazné, mala som chuť nechať zbytok outfitu v úzadí len s jemnými detailmi. Zvolila som klasické čierne lodičky so zlatým podpätkom, ktoré som ulovila na ZOOTlete, spolu s čiernymi pančuchami a elastickým čiernym rolákom. Farebný akcent som si však nemohla úplne odpustiť, takže napokon s obľúbenou vintage kabelkou zo second-handu v ružovej farbe! Mimochodom, pýtate sa ma na make-up a vlasy, tak mám pre Vás dobrú správu. (: Už zajtra pribudne na blog článok o produktoch, ktoré momentálne používam, aj s komentárom, prečo mi vyhovujú a z akého dôvodu ich odporúčam ďalej. Dnešné vlny vznikli prečesaním klasických vĺn, ktoré si bežne robievam kónickou kulmou, v predklone na druhý deň a následným zalakovaním.

O fotky sa postarala moja obľúbená čarovná fotografka Natálka Jakubcová.

Prajem Vám pekný týždeň. ♡

fb img_1550 2 img_1491 3 img_1483 4 img_1467 img_1459

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Aldo // Zoot.sk, Pančuchy: Bepon, Sukňa: Shein, Rolák: Bepon, Pončo: Shein, Kabelka: Vintage, Náušnice: Bijou Brigitte, Hodinky: Trendy Kiss

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.