.červené šaty & Bepon

0 Flares 0 Flares ×

bepon-petratoth

Keby ste mali nakresliť lásku, ako by vyzerala? Bolo by to červené srdiečko alebo skôr portrét niekoho, koho milujete? Nakreslili by ste krajinu, prírodu alebo zvieratko? Možno by ste len písali slová, ktoré sa Vám s láskou spájajú? Ja kresliť neviem, ruka ma neposlúcha, takže s touto úlohou by som sa vysporiadala po svojom. Vrcholom mojich maliarskych zručností je obrázok koňskej hlavy, ktorú viem nakresliť aj tak len podľa predlohy. Takže radšej nekreslím, len si čas od času „čarbem“ po zošitoch a do zápisníkov, no potajme obdivujem všetkých, ktorý to s ceruzkou, perom, farbičkami či štetcom vedia.

Ak by som však predsa len mala tú lásku nakresliť, vyhrabala by som niekde zo šuflíka to hrubé pero s niekoľkými tuhami a snažila sa ich stlačiť všetky naraz. Ako kedysi v škole! Potom by som odkrútila obal a začala na papier kresliť všetkými farbami naraz. Kruhy, čiary, srdcia, písmená, vlnovky, všetko, čo by mi prišlo prirodzené. Lebo láska je presne taká. Farebná, šialená a krásna. Prirodzená, spontánna a neopakovateľná. Prichádza vtedy, keď ju nečakáme, zvykne narobiť poriadny rozruch a málokedy sa jej podarí od nás odísť len tak. A najlepšie je, keď neodchádza vôbec…

Láska, to boli aj tieto vyšperkované pančušky.

Bepon & Petra Toth

Myslím, že sme všetci tak trochu tušili, že exkluzívna kolekcia šperkárky Petry Toth pre slovenskú značku Bepon bude prelomová. Preniesť šperk a rukopis dizajnéra na bežne dostupný tovar, ktorý poniektoré nosíme každý deň, to tu tuším ešte nebolo. Priznám sa však, že som ostala pomerne šokovaná, keď som sa dozvedela, že v niektorých predajniach sa vypredali po jednom dni! Ženy, vy ste šialené. (: Mám však z toho veľkú radosť, pretože je to dôkazom toho, že takéto spojenie má zmysel a budem zvedavo očakávať, či sa podarí opäť nejaká spolupráca aj do budúcna.

Čo sa mi najviac na kolekcii páči? Samozrejme, v prvom rade sú to samotné pančušky a ich prevedenie, no vyzdvihla by som aj myšlienku spojenia slovenského tvorcu so značkou s históriou a fakt, že pančušky si vďaka dostupnej cene môže kúpiť každá žena, ktorá obdivuje prácu Petry Toth. Predsa, drahší šperk si nemôže dovoliť kúpiť každá z nás len tak, pre radosť, skôr ich dostávame k sviatku a z lásky. No vyšperkované pančušky, to už je o inom. Nezruinujú výplatu ani rodinný rozpočet a vďaka ich krásnemu praktickému dizajnu ich môžete nosiť do práce, do školy, no pokojne aj na párty či vianočný večierok.

Ja som z nich úplne nadšená, veď dobre viete, že pančušky milujem a šaty či sukne nosievam veľmi často. V poslednom čase mi však chýbala inšpirácia a možno aj nejaký ten model pančušiek, ktorý je na prvý pohľad iný a zaujme. Posledné dni som nosievala skôr jednoduché jednofarebné modely, ktoré sú síce veľmi praktické, no chýba im potrebný šmrnc a iskra. Kolekcia preto prišla v pravý čas a mňa nesmierne inšpirovala. Sú zaujímavé, inšpiratívne, ženské, kvalitné a krásne. Mimochodom, v predaji je aktuálne 7 modelov, zvyšné dva so vzorom na lýtku budú dostupné od decembra!

Outfit

Na úvod tohto odstavca by som rada podotkla, že z fotiek, ktoré pre tento príspevok nafotila fotografka Natálka Jakubcová, som nadšená. Ona je, dámy a páni, taká „čarodejnica“, ktorá síce nelieta na metle, ale s foťákom v ruke ochotne pobehuje po námestí a presne vie, kedy a ako zachytiť ten správny moment! Tak ako teraz- ja som sa točila a Nat cvakala. Sú z toho čarovné fotky, do ktorých sa nedá nezamilovať.

Pančušky, ktoré mám dnes na sebe, patria do mojej top trojky z kolekcie. Sú nežné a hravé, dievčenské a zároveň ženské. Skombinovala som ich s nádhernými šatami od Zuzany Zachar, ktorá ich šije na mieru a presne podľa predstáv zákazníčky. Už ste ich na blogu mohli vidieť v lete, kedy som pre Vás v spolupráci so Sashe pripravovala outfitovú inšpiráciu na svadbu. Táto dnešná kombinácia Vám môže pokojne poslúžiť ako inšpirácia na vianočný slávnostný outfit, no ja som sa v nej cítila skvelo aj počas bežného dňa. Pod šaty som „šupla“ tylovú sukňu, čím získali väčší objem a na vrch zvolila elegantný čierny kabát, ktorý nosím už niekoľko rokov a stále vyzerá ako nový. Povedali by ste, že je zo „sekáču“?

Prajem Vám krásny sviatočný deň a veľa inšpirácie!

img_8173z img_8224z img_8178z img_8257z img_8193z img_8247z img_8229z img_8200z img_8267z img_8187z img_8232z img_8280z

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Aldo // ZOOT, Pančušky: Bepon & Petra Toth, Šaty: Zuzana Zachar // Sashe, Kabát: Second-hand // French Connection, Baretka: suvenír z Paríža, Opasok: Primark, Spodnička: šitá tutu sukňa, Kabelka: Primark, Rukavice: Primark, Náušnice: Petra Toth, kolekcia MILEVA

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.