.kožušinová vesta & komfortné zóny

0 Flares 0 Flares ×

„Vyzeráš ako EMO…“ Povedal mi Peter, keď som nasadila „choker“ a na pery naniesla rúž. Pomyslela som si, že kým nie ako emu, môžem byť celkom spokojná. Hovoril to však s úsmevom, takže mi je jasné, že to nemyslel zle, dokonca sa mu to (údajne) veľmi páčilo a mám to takto nosiť častejšie. Odbehla som si z mojej klasickej komfortnej zóny do niečoho s drsnejším nádychom a poviem Vám, celkom ma to baví. Neviem, aké obdobia ste v puberte a ranej mladosti mali Vy, ale mňa istú dobu zlákalo „scene girl“, čo pre mňa v danom období od emo až tak ďaleko nemalo a silou mocou som chcela do tohto štýlu zapadnúť. V tom čase k nám práve prichádzali slim-fit džínsy, trička s farebnou potlačou a nápismi (platilo pravidlo čím väčšie, tým lepšie) a v Poprade otvorili prvý New Yorker.

Hádam, že si viete predstaviť, čo to bolo prosíkania a presviedčania, aby mi mamina tie farebné „slimky“ kúpila, pretože ich majú už všetky spolužiačky, len ja ešte nie! Napokon sa podarilo a moje prvé zelené a fialové úzke nohavice som nosila ako kráľovná. K tomu som mala prestrihané vlasy s ofinkou a krátkym natupírovaným „chocholom“ na vrchu hlavy, len maľovať som sa nemohla! Keď sa tak na to spätne pozerám, bolo to pomerne vtipné obdobie, ale som rada, že sa mám dnes na čo zasmiať. Týmto outfitom som si tak trochu zaspomínala na moje „temné“ obdobie a samú seba usvedčila v tom, že niekedy nie je na škodu vyskúšať niečo (staro)nové!

Komfortné zóny

Pred tmavými fialovými či hnedými rúžmi som mala dlhú dobu rešpekt a celkom som váhala, či nejaký ten odtieň skúsiť. Keď sa mi však dostal do rúk fialový Liptensity rúž z M.A.C-u, povedala som si, že je čas vybehnúť zo zaužívaných koľají a prekvapiť nielen okolie, ale najmä samú seba. Tak som sa teda na to dala a bez váhania môžem povedať, že ho začnem nosiť častejšie. U mňa je to väčšinou červený rúž, malinové odtiene či neutrálne odtiene, no táto fialová je príjemné spestrenie.

Aj v obliekaní sa väčšinou pohybujem v zaužívaných cestičkách a mojej komfortnej zóne. Viem, v čom sa cítim dobre, čo rada nosím a čo mi pristane, no z času na čas si kúpim aj nejakú tú „haluz“. A potom sa z nej vytešujem, vymýšľam a snažím sa prísť na to, či bude mať prívlastok „moja“ alebo ju prenechám niekomu, kto ju dokáže vyzdvihnúť viac. Viete, ja si totiž myslím, že každý z nás má to „niečo“, čo je mu súdené a s čím si ho okolie spája najviac. U mňa sú to podľa toho, čo som počula, á-čkové sukne, lodičky a červený rúž! Čo tie Vaše komfortné zóny?

Outfit

Outfit som dnes viac-menej ladila práve k rúžu a moje obľúbené základné kúsky v podobe kožených nohavíc, bielej blúzky a chlpatej vesty som doplnila „choker“ náhrdelníkom, ktorý dodal celému outfitu mierne gotický nádych. Farebne som sa držala vo fialových a sivých odtieňoch, ktoré spolu pôsobia harmonicky a elegantne. Inak, vesta ma veľmi príjemne prekvapila! Aj keď v skutočnosti nie je v totožnej farebnosti, ako bola na obrázku, na dotyk je naozaj veľmi kvalitná a ten sivo-fialový nádych je presne podľa môjho gusta. Dnes som ju mala pod kabátom, takže je trochu strapatá, inak sa však dá „učesať“ kefou na vlasy a vyzerá pekne uhladená.

Tieto čierne nohavice s vysokým pásom som dlho-predlho nenosila, pretože sú z vnútornej strany zateplené a nedokázala som sa v nich hýbať. Napokon som im dala šancu a musím uznať, nedopadlo to až tak katastrofálne. Zohnať však koženkové nohavice, ktoré dobre sedia, dobre vyzerajú a ešte lepšia sa nosia, to je hotová veda! Mám doma asi troje, no „testom“ kvality, a teda splnením všetkých troch spomínaných bodov, by prešli len jedny z nich.

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: New Look, Nohavice: Miss Guided, Blúzka: Shein, Vesta: Shein, Kabát: Camaieu, Kabelka: LYDC // Fashionshop.cz, Náhrdelník, náušnice: DÓRA Bižutéria, Klobúk: Shana, Šál: Primark

Rúž: MAC Cosmetics Liptensity Lipstic- Hellebore

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Já byla taky scene, naprosto jsem to milovala! Tupírovala jsem si vlasy, barvila si je na růžovo-fialovo-zeleno-všechnomožno 😀 a bylo to dokonalé! nosila jsem všude hello kitty a byla strašně cool a barevna, na hlavě korunky, nikdo to nechápal.. a ja na to tak ráda vzpominam a myslim, že kousek scene děvčete ve mně pořád někde dříme :))