.až na kožu (chlp)! (Philips Lumea SC2009)

0 Flares 0 Flares ×

Zima je ideálne obdobie na podniknutie akýchkoľvek prevratných rozhodnutí. Najmä teraz, po Novom roku, si ľudia dávajú rozličné predsavzatia a snažia si meniť život k lepšiemu. Či už k tejto skupine patríte alebo nie, pravdou je, že niečo na tej zime predsa len bude! V lete sa človek poväčšine cíti oddýchnutý, slnko nás nabíja energiou a vízia dobrej dovolenky (či spomienky na ňu) nás poháňajú vpred. Počas zimných mesiacov skôr leňošíme, brodíme sa životom a snažíme sa ho celý nejako zvládnuť. Veľmi nám nepomáhajú ani príliš krátke dni a pridlhé noci, povedzme si úprimne. Veď kto by už podnikal nejaké tie akčné plány, keď sa môže šupnúť pod deku a pozrieť si dobrý seriál alebo prečítať knižku?

„beach body ready“

Ako to však už tradične býva, po zime príde jar a potom to vysnívané leto, ktoré väčšina z nás tak veľmi miluje! S letom sa bez pochýb spájajú aj o čosi viac odhalené časti tela a ten, kto tvrdí, že mu nezáleží na tom, ako vyzerá, nech…Nuž, asi mu na tom naozaj nezáleží, ak to tvrdí, ale ja osobne patrím práve do tej druhej skupiny. Do tej, ktorá sa počas snaží o svoje telo starať. Nie vždy sa mi to darí, nebudem Vám klamať, ale snaha sa cení a verím, že sa mi v budúcnosti za to telo odvďačí. Nerobím to kvôli odhalenej pokožke či telu v bikinách, ale najmä kvôli dobrému pocitu zo seba samej. Veď žijeme len raz, tak si to treba popri všetkej tej práci a povinnostiach niekedy aj vychutnať.

Cvičenie, domáci peeling tela, perličkový kúpeľ, nejaká tá masáž. A potom každodenná starostlivosť o pleť a holenie, ktoré sa spája najmä s letom! Som „vyznávačom“ hladkej pokožky. Nevadí mi, ak to má niekto inak, rešpektujem to, no ja sama so sebou žiť nedokážem, pokiaľ mám chlpaté nohy či…No, to je jedno. Jednoducho mám rada „silky smooth“ pokožku. Dnešná téma príspevku bude možno trochu „kontroverzná“ a nie všetkým po chuti. Blogy a príspevky však bývajú o rôznych veciach a dnes to bude práve o chlpoch! Presnejšie o tom, ako sa ich na dlhšiu dobu efektívne (a bez bolesti) zbaviť. Snáď to niekomu padne vhod!

až na kožu.

Odkedy mi začali v puberte rásť chĺpky, používala som žiletku. Ten, kto sa „nevoskuje“ a vyznáva rovnaké „odchlpovacie náboženstvo“, určite vie, že je to činnosť niekedy poriadne otravná. Najmä, keď neodhadnete čerstvosť či tuposť žiletky a skončí to bolestivo. Holenie treba opakovať každý druhý-tretí deň a niekedy sa stane, že lenivosť je silnejšia ako chuť mať hladké podpazušie, takže to potom vyzerá všelijako. (Napr. vo fitku, keď si miesto cvikov na chrbát dám radšej nohy, lebo sa mi niekoľko večerov predtým naozaj nechcelo holiť a pod pazuchou si už chlpy robia vlastný program.)

Odchlp sa!

Prednedávnom ma však oslovila značka PHILIPS, aby som si odskúšala ich nové intenzívne laserové svetlo na doma. V preklade teda laserový epilátor, ktorý sľubuje, že Vás chĺpkov zbaví na dlhú dobu a Vy môžete svoje žiletky či vosky nadobro vyhodiť. Ak čítate blog dlho-predlho, určite sa Vám teraz v hlave vynára otáznik: Nebolo už na tomto blogu niekedy niečo podobné? Vynára sa Vám správne! V marci roku 2013 sa mi do rúk dostal prístroj s názvom PHILIPS Lumea Precision Plus. Možno si to pamätáte, možno nie, článok o IPL technológii sa na blogu už raz objavil. Prístroj je/bol od rovnakej značky a dnes tu máme jeho novší model. Pravdu povediac, ani by som si nemyslela, že Vám o ňom budem písať znovu a opäť si ho otestujem! Totiž, po „odporúčanej kúre“  so starým prístrojom som bola veľká frajerka. Chĺpky mi už nerástli, jeden či dva sa z času na čas objavili- žiletka to však hneď vyriešila. Tak som si povedala, že ho už nepotrebujem a môžem ho predať. Ako sa však hovorí, nekrič hop, kým nevyskočíš! Asi pol roka po tom, čo som sa môjho epilátora „zbavila“, mi tie malé tmavé mrchy začali „rašiť“ znovu. Ako naschvál! (To, aké ponaučenie si z tohto „smutného príbehu“ môžete zobrať, Vám napíšem v závere.)

Keďže sa však Philips posúva vpred a moje chĺpky sa rozhodli opäť žiť vlastným životom, ponuku som s radosťou prijala a bola som zvedavá, či budem rovnako spokojná! Takže som si prístroj otestovala znovu a môžem porovnať, či funguje rovnako dobre alebo ešte lepšie.

PHILIPS Lumea Prestige SC2009

Tento krát sa ku mne dostal model PHILIPS Lumea Prestige SC2009, a teda intenzívne pulzové svetlo (IPL) na doma. Predstavuje akýsi zlomový moment v dlhodobom odstraňovaní ochlpenia a pokiaľ sa chcete chĺpkov zbaviť na dlhú dobu a bez toho, aby ste museli navštevovať rôzne dermatologické centrá, je táto šikovná vecička práve pre Vás. Prístroj využíva epiláciu pulzným svetlom, čo znamená, že chĺpok osvieti. Aplikácia nebolí, je len časovo náročnejšia a treba byť trpezlivý. Svetlo zreaguje s melanínom v chĺpku a podnieti ho k tomu, aby chĺpok prešiel do fázy odpočinku. (Rast chĺpkov má 3 fázy. Fáza rastu, degradačná fáza a fáza odpočinku. Počas prvej fázy má chĺpok najvyšší obsah melanínu, čo znamená, že na ošetrenie svetlom sú citlivé práve tieto chĺpky. V degradačnej fáze sa rast zastavuje a vo fáze odpočinku vypadáva.) Princíp fotoepilácie je podobný laseru, no intenzita a frekvencia svetla je rozdielna. Chĺpok sa teda po čase prirodzene uvoľní a jeho rast sa zastaví. Prístroj pracuje bezdrôtovo, stačí ho nabiť a už „fičí“. Môže sa používať v podstate na celé telo, čo uľahčujú aj rôzne špecializované nástavce. V tomto sa so starým model líšia, keďže ten mal len dva nástavce, v novom balení sú už tri. Technológia najúčinnejšie funguje na tmavé chĺpky na svetlej pokožke. Ak máte svetlejšie chĺpky či tmavšiu pokožku, budete potrebovať viac opakovaní. Pozor, prístroj nefunguje na úplne svetlé, šedivé či ryšavé chĺpky, pretože neobsahujú dostatok melamínu a prístroj ich tak nedokáže zachytiť. V závislosti od farby pokožky si môžete nastaviť intenzitu svetla. Tá je v rozmedzí 5 stupňov a ten, ktorý zvolíte, by mal odrážať farbu a vlastnosti vašej pokožky. Ten správny stupeň si „spárujete“ vďaka návodu. Ja spadám pod stupeň 4 a pravdu povediac, vyššie si ísť ani netrúfam.

Ako to funguje?

Pred samotným procesom aplikácie musíte chĺpky odstrániť. Ja používam klasicky žiletku, s ktorou už mám „cvik“. Ak používate vosk či pásiky, odporúča sa počkať do nasledujúceho dňa, kvôli podráždeniu pokožky. Následne prístroj prikladáte kolmo na pokožku, počkáte, kým zasvieti zelené svetlo a potom stlačíte tlačidlo, ktoré vyšle záblesk. Rovnako postup opakujete krok po kroku, centimeter po centimetri na všetkých želaných miestach. Prvýkrát je to trošku obtiažnejšie, než si človek zvykne, ako to správne priložiť, čo osvietil/neosvietil, no po pár minútach sa do toho dostanete.

Zatiaľ mám za sebou 2 mesiace používania. Opäť som zvolila spodnú časť nôh, teda od kolien nadol a tiež podpazušie. „Zálusk“ si robím aj na oblasť bikín a tvár, no teraz som na to nemala čas, takže Vám napíšem neskôr, či prístroj funguje podľa očakávaní aj na týchto miestach. Keďže som prístroj poznala už z minulosti, pracovalo sa mi s ním ľahko. Aplikácia na obe nohy mi trvala asi 20 minút. Prístroj používam každé dva týždne, rast chĺpkov je opäť redukovaný a na niektorých miestach už nerastú. Je dôležité, aby ste si zvykli na pravidelnosť aplikácie a používali prístroj dôsledne. Inak sa želaný výsledok nedostaví a Vy si budete tĺcť hlavu o stenu, že ste vyhodili peniaze.

Finálny výsledok

Stojí okolo 500€ (plus/mínus), čo je, samozrejme, investícia. Ak si to však prepočítate z dlhodobého hľadiska, určite sa to oplatí, keďže ide o jedno rázovú investíciu na dlhý čas. Výrobca sľubuje výdrž dokonca až 20 rokov. (Za predpokladu, že sa budete o prístroj správne starať a správne ho používať. Neviem Vám to však zaručiť, možno Vám o ňom o 20 rokov opäť napíšem. :D) Výhodou je, že ho môžete používať v pohodlí domova a opätovne podľa potreby. Tu sa dostávam k tej spomínanej veci- nepredávajte ho, ak Vám už chĺpky prestanú rásť! 😀 Požičajte ho mamine, sestre či kamoške, no nechajte si ho. Chĺpky sa totiž po istom čase vrátia (síce nie v takom množstve), takže treba aplikáciu raz za čas opakovať. Podstatou prístroja je to, že sa nemusíte holiť a aplikáciu už potom opakujete naozaj len raz za čas.

Za mňa je to teda vo finále áno, u mňa prístroj fungoval a som s ním spokojná. Čo sa týka rozdielov s predchádzajúcim modelom, ktorý som mala, nebadám okrem nového nástavca už nič. Ak máte nejaké otázky alebo som na niečo zabudla, pokojne sa pýtajte. (:

 

Balenie obsahuje:

 • samotné zariadenie Lumea Precision Plus
 • nabíjačku
 • tri nástavce (jeden na ošetrovanie tela, druhý na precízne ošetrovanie tváre, tretí na ošetrovanie oblasti bikín)
 • návod na použitie
 • čistiacu handričku
 • obal/taštičku

Článok vznikol v spolupráci so značkou Philips. Obsahuje moju reálnu skúsenosť a úprimný názor.

Love, peace and beauty Ivanka

Foto: Peter Antal

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 • Dobrý deň,
  Uvažujem nad kúpou, prístroj teda odporúčate, nevedeli by ste prosím pridať nejaký fotoreport s výsledkami ? 🙂 Vaša farba je asi blond, takže zrejme tie výsledky budú asi lepšie ako napr. u čiernovlásky ? 🙂

  • Odporúčam, mne sa osvedčil 🙂 Ako s výsledkami? 🙂 Nohy mám hladké, takmer bez chĺpkov, ešte jedno „svietenie“ a bude to úplne dokonalé. Nie, moja prirodzená farba je hnedá, takže aj chĺpky sú hnedé. Ak máte tmavé vlasy a svetlú pokožku, v tom prípade je to úplný ideál. 🙂

 • Ahoj Ivka.
  Zvažujem kúpu prístroja, no mám svetlú pokožku aj svetlé chĺpky. Moja prirodzená farba je špinavá blond. Je teda nejaká možnosť si prístroj aj zapožičať, že či to bude fungovať aj na môj typ?

  Vďaka.

  S pozdravom

  S.