.všetko alebo nič & elegancia v zime

Minulý víkend bol pre mňa špeciálny. Po dlhom čase som nemusela robiť vôbec nič a dokonca som nemala ani žiadne plány. Úplne prázdny diár bez jedinej poznámky! Až som tomu nechcela veriť, nakoľko takých dní mám počas roka naozaj minimum a november je, čo sa týka práce a povinností, vždy o čosi šialenejší. Niekto tam hore však asi videl, že mi už aj stačí a potrebujem vypnúť, tak mi to zariadil. Víkend som si užila plnými dúškami a vychutnávala si každú minútu. Tá predstava, že nemusím robiť vôbec nič, bola na nezaplatenie!

Všetko alebo nič

Ono to tak už u mňa býva, že buď musím všetko alebo nemusím nič. Tradične, keď musím všetko, stáva sa, že nestihnem nič. Teraz som nemusela nič a stihla som všetko – viac takých dní! Petrík sa do voľného víkendu vrhol s ešte väčším nadšením ako ja. Navrhol oddychovo-výletový program, ktorý sme odštartovali už v piatok. Podvečer sme (takmer doslova) skočili spolu s Nat a jej Peťom do Jump Arény neďaleko bratislavského letiska. Naposledy sme tam boli krátko po otvorení a síce bola vtedy trampolínová aréna dosť plná, mali sme super zážitok.

Tak sme si to teraz zopakovali a musím povedať, že bolo ešte lepšie! Piatok podvečer bolo takmer prázdno a my sme sa mohli na hodinu poriadne vyblázniť. Síce tam hodí veľa detí či mládeže, myslím, že je to super relax a zábava aj pre dospelých. Vyskákaní sme sa presunuli do pivovaru, kde si dali chalani pivo a my s Nat, ako obetavé šoférujúce priateľky, Kofolu. V sobotu sme si to s Peťkom nasmerovali do Lednicko-valtického areálu.

Lednice

Síce Moravu a jej okolie navštevujem od útleho detstva na pravidelnej báze, nikdy predtým som sa do zámku či jeho okolia nedostala. Niekde v útrobách mojej mysle síce bola informácia o tom, že takýto zámok existuje, neskúmala som, kde sa nachádza a ako asi vyzerá. Dnes, s blížiacim sa dvadsiatym tretím rokom môjho života, môžem s čistým svedomím poznamenať, že to bola chyba.

Je totiž pastvou pre oči a balzam na dušu! Aj napriek pomerne bizarným architektonickým spojeniam je pohľad na jeho vnútro a okolie veľkolepý. Rozsiahla záhrada, rozprávkový skleník, rímsky akvadukt či neobvyklý minaret sú príjemným spestrením samotnej návštevy a zážitkom pre každú citlivú estetickú dušu. Prešli sme sa parkom, poobdivovali záhrady či skleník a potom som si v miestnej reštaurácii dala takú sviečkovú, že sa mi na ňu slinky zbiehajú ešte aj teraz!

Počas našej návštevy sa chodbami či záhradou ozývali najrôznejšie jazyky a už na prvý pohľad bolo jasné, že chýr o kráse tohto miesta sa nesie svetom do všetkých smerov. Záhrady sú vraj najkrajšie na jar, kedy sú záhony pokryté tulipánmi všetkých farieb. Nepochybujem preto, že sa na toto čarovné miesto ešte niekedy vrátime…

Elegancia v zime

Čím som staršia, tým častejšie trávim zimu v pohodlných outfitoch. Teplá bunda, na hlave čiapka, okolo krku obrí šál a na nohách hrubé ponožky – čím viac ležérne, tým lepšie. Samozrejme, stále však neupúšťam od svojej obľúbenej elegancie, no pravdu povediac, nie vždy je to jednoduché. Najmä, ak mám dlhý a náročný deň, ktorý trávim na mnohých miestach a musím sa presúvať. Keď som v centre mesta, čo je väčšina dni v týždni, auto nechávam doma a denne prejdem niekoľko kilometrov. V podpätkoch si to trúfnem málokedy, no ak predsa, volím tie najpohodlnejšie.

Hrubší podpätok a sklon, ktorý mi zaručí stabilitu, sú základ. Najčastejšie ich počas zimy nosím vo verzii členkových čižiem a tieto modré som si veľmi obľúbila. Dlho som takýto typ zimných topánok nosievala len k sukniam či šatám, pretože som mala pocit, že sa k nohaviciam nehodia. Respektíve, aby som bola presná, netrúfala som si ich skombinovať. Tento rok som sa však odhodlala, čo ste napokon mohli vidieť už aj v tomto outfite. V poslednom čase ich nosievam k elegantnému typu nohavíc a tieto z MOHITO, ktoré majú v predajni aj v tmavšej verzii, som si úplne zamilovala! Spolu so svetríkom s perličkovými detailmi z Gold Label kolekcie vytvárajú pekné elegantné kombo a vďaka parádnemu teplému kabátu a šálu sa nosia skvelo aj v zime bez toho, aby som mrzla!

Topánky: Baťa (k dispozícii online tu), Nohavice: Mohito (k dispozícii online tu), Kabelka: Mon Art Bags, Svetrík: Mohito (k dispozícii online tu), Kabát: Mohito (k dispozícii online tu), Klobúk: Mango (stará kolekcia), Šál: Mohito (k dispozícii online tu), Šperky: TOUS

Foto: Peter Antal

Love, peace and fashion Ivanka

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.