Hračky pre dievčatá vol. V. (Asus Zenbook)

_26A7457-horz

„Zvianočnieva“ sa! Všetky tie svetielka, romantika, omrznuté uši a nos, vôňa punču a vareného vína na námestí, teplé deky, zázvorové sušienky, čaj s medom, bratislavská vianočná električka, nákupy darčekov, vymýšľanie sviatočného programu, zdobenie stromčekov, koledy v Tescu, snehové vločky, prskavky. Od zajtra presný mesiac! Nie, nechcem Vás stresovať, to určite nie. Hlavne zachovajte pokoj a užívajte si všetky tie maličkosti, ktoré sú s Vianocami spojené.

Keď som bola malá, strašne ma nadchýnalo, keď som dostala veľa, veľa, veľa darčekov! Vianoce boli pre mňa len o darčekoch, Ježiškovi, perníkoch a ešte raz darčekoch. Nadšene som čakala, čo v starostlivo zabalených krabičkách a taštičkách nájdem, písala som list s prianím viac než mesiac vopred, v očiach som mala iskričky a adventný kalendár by som bola rada vyjedla hneď v prvý deň, ak by to pomohlo urýchliť príchod Ježiška. Dnes je všetko inak. Časy sa zmenili, dospela som, začala som (si popri škole) zarábať, spoznala hodnotu peňazí (tú som, prirodzene, poznala aj predtým, ale kým sa človek reálne nemusí obracať a organizovať si život z určitej časti sám, vidí to inak) a dodnes nerozumiem tomu, ako vedela mamina vykúzliť pod stromčekom toľko darčekov a radosti, keď dnes vidím, koľko veľa peňazí všetko stojí. A aj ma trochu mrzí, že sme od mala takto rozmaznávaní! Viem, že pre nás chcú naši rodičia to najlepšie a zniesli by nám aj modré z neba, ak by mohli, ale ako vidím na mojom bratovi, ktorý je odo mňa o 7 rokov mladší, niekedy je to na škodu. Mamina vie, kde sú hranice, ak povie nie, tak to platí, no len ťažko mu vysvetlíte, že 20€ nie je malý peniaz a niekto musí robiť takmer 7 hodín, aby zarobil to, čo on dokáže minúť do dvoch minút. A potom, keď človek vidí list Ježiškovi niektorých deciek, chytá sa za hlavu…Každopádne, mňa do toho nič, ja sa len budem snažiť tú mladú krv v našej rodine prevychovať a trošku vzdelať. Ako hovorí Peter (najmä po tom, čo dostane pokutu za parkovanie 50€), peniaze vždy boli, sú a aj budú. (Kiež by sa tohto hesla držala aj moja peňaženka! :D) Dnes už nechcem (takmer) nič. Stačí mi vedro vianočných sladkostí a možnosť nepohnúť sa zo sedačky po dobu jedného týždňa…Žartujem. Vianoce sú predsa o radosti, vychutnávaní si atmosféry, mali by byť pokojné a veselé. Ísť sa prejsť večer do mesta, len tak. Dať si lahodný punč, len tak. Kúpiť si sklenenú zdobenú vianočnú guľu, ktorá nám bude pripomínať TIE Vianoce, len tak. Darovať svojmu okoliu maličkosti a lásku, len tak…

Aj dnešné fotky majú takú tú vianočnejšiu atmosféru. Svetielka, trblietky, kožušinka. To viete, už sa do toho snažím náležite vcítiť…(: Ale v tomto by mi v snehu bola veru zima! Vzorované pančušky z Beponu sú síce teplučké, ale s lodičkami, ktorých strieborné trblietky ladia práve s trblietavým vzorom na pančuškách, by to asi nebolo úplne ono. Dnes v kombinácií s kráľovsky modrými šatami, ktoré som „zdedila“ po mamine a obľúbeným svetlým kabátom, ktorý však už na stránke nenájdete, pretože je vypredaný.

Zase raz som mala možnosť „pohrať“ sa s hračkou (nie len) pre dievčatá od značky Asus! Nejakých tých zástupcov z rodiny Asusíkov doma mám, konkrétne môj notebook a Zenfone. Tentokrát sa mi do rúk dostal notebook Asus ZenBook UX305F, ktorý sa v mnohých veciach od toho môjho odlišuje. Extra tenký, extra ľahký, elegantný a šikovný. Na prvý pohľad mne osobne veľmi podobný produktom rady MacBook Air, na druhý však originálny elegán s vlastným svetom. Je dokonca ešte tenší, než samotný pôvodný model MacBook Air 11. Nie som tu však na to, aby som ich porovnávala. Rovnako sa veľmi nerozumiem technickým veciam, preto Vám skôr zreferujem, ako sa mi s ním pracovalo. Páči sa mi, ako veľmi je tento notebook elegantný! Na skúšku som mala model v tmavej farbe, no ako som sa dozvedela, vyrába sa aj v dvoch svetlých odtieňoch! To, aký je tenký, mi vyrazilo dych, ešte viac ma však potešilo, aký je ľahučký (a to aj napriek tomu, že má kovové telo). Totiž, častokrát si musím a chcem brať so sebou „noťas“ do školy a presne takýto „kamoš“ by sa mi do kabelky hodil. Displej má krásne živé farby, pracuje potichu (nemá zabudovaný ventilátor) a baterka mi pri práci vydržala bez problémov celý deň. Čo mi vadilo a bol to pre mňa nezvyk, tlačidlo zapnutia je súčasťou klávesnice a preto mi vždy trochu trvalo, než som sa spamätala, čo mám a chcem vlastne stlačiť. Celkovo však za mňa spokojnosť a nakoľko mám doma sama Asus, ktorému už pribúdajú roky, je celkom možné, že do budúcna budem kúpu Zenbooku zvažovať.

Majte úspešný týždeň a už o pár dní sa môžete tešiť na dve skvelé súťaže!

_26A7233-Edit _26A7491-horz _26A7259 _26A7633-horz _26A7613 _26A7266 _26A7345 _26A7565 _26A7580

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Michal Tamaš

Topánky: Missguided, Pančušky: Bepon, Šaty: od maminky (podobné s náhrdelníkovým detailom tu), Kabát: Shein, Kabelka: Zara, Náramok: Thomas Sabo, Hodinky: Swatch, Náušnice: Ebay

Rúž: NYC Soft Matte Lip Cream-Copenhagen

Počítač: Asus Zenbook UX305F

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.