.honey, honey & šľapková sezóna

0 Flares 0 Flares ×

Kedysi dávno (ok, nie až tak dávno, ale včera to rozhodne nebolo) som mala éru tričiek s potlačou. Čím väčšia, farebnejšia a nezmyselnejšia, tým lepšie. Od farebných fŕkancov v kombinácii s duchaplným a nie celkom anglickým nápisom, cez tematiku s Hello Kitty, až po obriu hlavu Miley Cyrus v podobe Hannah Montana. Niektoré z tých tričiek mám odložené dodnes. Sčasti z nostalgie, no prevažne kvôli faktu, že ich nosím „na doma“. Vždy som snívala o tom, ako budem doma chodiť zladená v peknom domácom oblečení, ale zatiaľ to nikdy nevyšlo.

Doma vo Svite vyťahujem prvé tepláky a tričko, ktoré mi padnú pod ruku a v Bratislave mám v byte aktuálne tak teplo, že jediné, čo som schopná nosiť, je spodná bielizeň. Počas zimných mesiacov sa snažím vyzerať ako človek, tak vyťahujem nejaké domáce šaty z Primarku, no na vrch ide Peťkova mikina v čísle XL, presne tak, ako mi to najviac vyhovuje.

Honey, honey

Na jednej strane obdivujem ľudí, ktorí chodia doma v peknom oblečení, na strane druhej si v tejto pozícii ani náhodou neviem predstaviť seba – milujem široké pohodlné veci, v ktorých sa môžem kedykoľvek „bachnúť“ do postele či na gauč a v oblečení „na von“ sa predsa len cítim viac skľúčená a „načechraná“. Každopádne, späť k tým tričkám. Keď už im „odzvonilo“, začala som viac nosiť košele či blúzky. Postupne som zisťovala, že obyčajné jednofarebné tričká majú tiež svoje nezameniteľné čaro a viac ako štyri roky som si vlastne nekúpila žiadne iné než „basic“ biele, čierne alebo sivé v širšom voľnom strihu. Ešte stále na ne nedám dopustiť, no postupne mi do skrine pribúdajú aj nejaké s jednoduchým textom či výšivkou.

Dnešné „honey“ som objavila vo výpredajoch v Reserved a keď som mamine v daný deň posielala fotky, zistili sme, že nás zaujalo obe rovnako, keďže si ho kúpila tiež. Asi na ňom naozaj niečo bude! Alebo len chceme, aby sme boli pre niekoho honey…:D

Šľapková sezóna

Pamätám si, keď som sa pár rokov dozadu dušovala, že si šľapky na nohy neobujem. Dokonca mi aplikácia „spomienky“ na Facebooku čas od času s radosťou pripomína moje statusy či popisy k fotkám, kde som písala o mojom zhnusení z tohto druhu obuvi. Totiž, veľmi mi na strednej pripomínali prezuvky či pracovnú obuv doktorov a nechápala som, ako môže niekto považovať šľapky za trend. Keď som však o rok neskôr zmenila názor a rozhodla sa im dať počas nášho leta v NYC šancu, veľmi rýchlo som pochopila, čo je na nich také čarovné a prečo ich niekto s radosťou nosí.

O.K., je to ten typ topánok, v ktorých nebudete mať nohy ako Kate Moss ani náhodou. Šanca na ich predĺženie, skrášlenie či čokoľvek iné sa rovná nule (dokonca možno aj mínus jednotke), no v lete podľa mňa neexistuje nič praktickejšie a pohodlnejšie. Keď je človek celý deň na nohách, je nemysliteľné, aby „behal“ po svete v podpätkoch. Aj keď ich milujem, sú dni, kedy pri voľbe topánok k outfitu nepripadajú do úvahy. Tenisky sú síce fajn, no v horúcom počasí to tiež nie je veľká výhra. V šľapkách sa chodí ako v papučkách, noha sa v nich nemusí potiť, pasujú k džínsom, sukniam aj šatám a aj keď niekedy vyzerajú „ako po babke“, ak ich máte práve na nohe, je vám to jedno – pretože svet so šľapkami na nohách je zrazu o čosi ružovejší.

Outfit

Dnešný outfit je viac casual ako lady, stále však dostatočne „môj“ a plný detailov, ktoré sú pre mňa charakteristické. Zrkadlové sklá okuliarov, kombinácia červenej s bielou a veľká kabelka sú prvky, na ktoré nedám dopustiť. Kombinácia sukne s tričkom je mladistvá a svieža a počas nepracovných dní ideálna. Síce by si dĺžka sukne rozumela najmä s podpätkami, verzia so šľapkami sa mi pozdávala tento raz o čosi viac a mám pocit, že práve ich prítomnosť dodala outfitu väčšiu dávku drzosti.

Nebojte sa experimentovať s rôznymi strihmi oblečenia a skúšať nové kombinácie. Často mi píšete, či môžete nosiť takú či onakú vec v kombinácii s tým a tým – nikde nie je napísané, že by ste sa mali obliekať podľa tabuľky. Samozrejme, niektoré farby si rozumejú viac a iné menej, rovnako to platí aj pri strihoch, no fantázii sa medze nekladú a netreba sa báť. Najdôležitejšie je, aby ste sa v oblečení, ktoré nosíte, cítili dobre, to ostatné už príde samé. (:

Prajem pekný víkend!

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Tričko, sukňa, kabelka, šľapky: Reserved, Okuliare: Meller, Hodinky: Daniel Wellington, Náramky: Qudo //Blogerinas – Primark

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.