Green Combo & Hračky pre dievčatá (a chlapcov) vol. IV. (Asus Zenfone 2)

0 Flares 0 Flares ×

20150616-0017-horz

Domov pod Tatry sa vždy teším. No teraz, keď si sťahujem veci z jedného konca republiky na druhý, je to vždy o čosi ťažšie. Dokonca i to tešenie sa mi zdá akési skľučujúce, pretože musím myslieť na to, čo všetko mi ešte chýba, prípadne, kam a ako to všetko uložím. Keď tak človek žije medzi dvoma svetmi, ani sa mu nezdá, koľko vecí sa mu za rok nakopí. No keď príde na lámanie chleba, to už je potom horšie! Momentálne sa zaoberám otázkou kam všetky tie veci dať, s čím je spojené aj triedenie skrine, tak mrknite sem-tam na FB či Instagram, pribudnú tam nejaké tie kúsky.

Ako každé správne dievča, mám rada rôzne čačky, mačky a v neposlednom rade i hračky. Tých pre dievčatá je v dnešnej dobe neúrekom, stačí si len vybrať. Ja som opäť raz dostala možnosť „zahrať sa“ a vyskúšať si produkt od značky ASUS. A že to bola zábava! Ak čítate môj blog pravidelnejšie, určite ste zachytili moju skúsenosť s Asus Zenfone 4 či Memo Pad. Tentokrát som k niekoľko týždňovému odskúšaniu dostala ASUS Zenfone 2.

Už to budú dva roky, čo som majiteľkou telefónu Samsung Galaxy S4. Som s ním veľmi spokojná, na celú mechaniku a systém telefónu som si zvykla a pracuje sa mi s ním veľmi dobre. Rozumieme si, i keď začína starnúť, s čím sa spája jeho rastúca spomalenosť. Viem, že za chvíľu príde čas, kedy ho budem musieť vymeniť, a tak mi táto skúsenosť so Zenfone celkom pomohla. Nebudem porovnávať technické parametre, systémy a podobne. Viete dobre, že od toho tu môj blog nie je.  Na to sú ľudia od fachu, ktorí Vám poradia omnoho lepšie, než by som tu špekulovala ja a aj tak by sme tomu nerozumeli, či už ja pri písaní alebo vy pri čítaní. Skôr sa, celkom tradične, zameriam na praktické, funkčné a vizuálne vlastnosti, ktoré mi z pohľadu bežného používateľa vyhovujú či nevyhovujú.

Keď som bola menšia, niekedy na prelome tisícročí, boli na trhu tehly a tehličky. Niektoré mali anténku, iné dokonca farebné tlačítka, kto mal i farebný displej, bol neskutočný frajer. Nokia 3310 a 3100 boli must-have celej populácie a ak ste sa s nimi nikdy nestretli, akoby ste ani nežili. Ja som bola hrdou majiteľkou modrej tritisícstovky, ktorá bola mojím druhým „parťákom“ vo svete techniky a sprevádzala ma životom dlhšie než akýkoľvek iný telefón doteraz. Prišiel zlom, telefón s infračerveným portom (kto nezažil, ako sa telefóny k sebe tisli, aby sme mohli mať na zvonení  najnovšiu Shakiru a jej Whenever, ktoré znelo nejako takto: tu-tutu-tu-tutu-tu-tu-tu-tu-tu-tu-tu-tururururururu-turururururu, má buď veľmi málo alebo veľmi veľa rokov) nestačil, nároky boli čoraz vyššie. Chcelo to Bluetooth, minimálne 1.3Mpx foťáčik (ó, áno, tak už sa konečne vysvetľujú všetky  tie pokecové „selfíčka“ spred 7 rokov) a podporu MP3 pesničiek! Nik sa nehádal, či je lepší IOS alebo Android. Nik sa nechvastal, aký super mobil má (chvastalo sa iba s nejakou super pesničkou alebo duchaplným obrázkom roztomilých mačiatok či myšiaka Diddla). Nikomu nezáležalo na tom, kedy a kde bude oficiálne predstavenie toho a toho prístroja, lebo bolo z čoho vyberať a v podstate to bolo každému jedno. Hlavne, že sa z toho dalo telefonovať…

Doba sa zmenila a za menej než 15 rokov tu síce opäť máme tehličky, no nabité funkciami a pomaly inteligentnejšie než my sami. Výber je obrovský a ak nie sme znalci či “strašnecoolosôbkaktoráidesdobouamákaždúnovinku”, nevieme, ktorý si vybrať. A pravdu povediac, ani sa nečudujem…V podstate mi však stačí, ak sa z neho dá telefonovať, ak vlastní sám o sebe dostatočnú pamäť, ak má dobrý fotoaparát a najmä, ak sa nezasekáva.

A čo teda ASUS Zenfone 2? Krásny a elegantý smartfón v zlatej farbe. Na prvý pohľad mi prišiel obrovský. V porovnaní s mojím telefónom je omnoho hrubší a ťažší. Chvíľu mi trvalo, kým som si naň zvykla, no akonáhle sme si „sadli“, bolo po probléme. Pravdou však je že sa drží omnoho lepšie, než tenší telefón. Jeho tvar sadne priamo do dlane a preto sa nemusím báť, že mi z nej nedbalo vyletí. Rub telefónu je kovový s jemnými zárezmi, na dotyk veľmi príjemný. Opäť raz spoľahlivo zvláda 2 SIM karty a batéria vydrží veľmi dlhú dobu aj pri používaní najrôznejších aplikácií. Čo ma ohúrilo úplne najviac, je fotoaparát. Špičková zadná kamera s rozlíšením 13Mpx, ktorá zvláda fotiť i pri veľmi chabom osvetlení, robí čisté a ostré fotografie, ktoré sa dajú fotiť i multifunknčým tlačítkom pôvodne na ovládanie hlasitosti, ktoré sa nachádza na zadnej strane telefónu. Tento „zázrak“ je skvelo využiteľný i pri používaní prednej kamery, takže fotografie sa robia veľmi ľahko. Čo sa kvality fotografií z prednej kamery týka, keď som svoju „selfie“ videla po prvýkrát, neverila som vlastným očiam. Ten prístroj je pre selfie maniakov stvorený! 😀 Je všeobecne známe, že predná kamera také kvalitné fotky ako tá zadná nerobí, no v tomto prípade to neplatí. Áno, fotky nie sú síce také kvalitné, ako tie so zadnou kamerou, no sú naozaj veľmi pekné a vďaka funkcii „skrášlenie“ sú na fotkách všetci podozrivo nádherní. Videá či obrázky ukáže taktiež veľmi pekne, má krásne živé farby a dobrú grafiku. Reproduktory sa nachádzajú na zadnej strane a pri položení telefónu obrazovkou nahor, sa zvuk mierne “zadusí”, no túto vlastnosť má dnes veľa telefónov a je to skôr o zvyku. Využíva Android a čo sa mi zdá celkom fajn, je jeho cena. Keďže v blízkej dobe uvažujem nad novým telefónom, je celkom možné, že práve Zenfone bude moja voľba.

Dnes v zelenom komplete zo Sheinside, čiernom klobúku a oxfordkách. Hneď, ako som ten komplet videla, vedela som, že bude pre „pánsky“ štýl stvorený. Nosí sa veľmi príjemne, jedinou nevýhodou je naozaj veľmi krčivý materiál šortiek, ktorý už po desiatich minútach v aute ostal „označkovaný“. Nuž, asi budem musieť chodiť pešo… (:

20150616-0005-horz 20150616-0022 20150616-0039 20150616-0002-horz 20150616-0034 20150616-0049 20150616-0027 20150616-0058-horz 20150616-0053

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Martin Krystýnek

Topánky: Baťa, Súprava: kúpiš tu, Sako: Second-hand, Klobúk: House, Náušnice: Selepceny, Taška: vintage (Laurent), Telefón: Asus Zenfone 2

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.