.fúzy, brady a iné radosti & Philips

Chĺpky na umývadle, pod umývadlom, na koberčeku. Chĺpky všade, kam sa len pozriem! Z vety: „Len sa rýchlo oholím“ mi doteraz stáli vlasy dupkom a presne som si vedela predstaviť spúšť, ktorá po tomto „záťahu“ ostane. Síce sa takáto holiaca session nekoná každý deň, aj to málo počas mesiaca stačí. My ženy si riešime svoje záležitosti v sprche či na miestach, o ktorých vieme, že sa pomerne ľahko upratujú. Chlapom tento zmysel pre voľbu dobrého miesta chýba, takže holenie pánskej brady a fúzov sa pre nás ženy niekedy stáva najväčším nepriateľom.

Fúzy, brady a iné radosti

Keď ma oslovil Philips, či nemám chuť s Petríkom otestovať ich zastrihávač fúzov Beardtrimmer, s nadšením som súhlasila. To som však ešte nevedela, akú skvelú vlastnosť strojček má! Keď som sa dozvedela, že má zabudované odsávanie priamo v tele, ktoré sa postará o to, aby sa väčšina chĺpkov uchovala priamo v strojčeku, moje nadšenie sa zdvojnásobilo. Ten potom len pohodlne vysypete, oprášite a je to. Samozrejme, nie som chlap, takže neviem celkom posúdiť, ako táto vymoženosť pôsobí na nich, no pre mňa to znamená (takmer) dokonalý poriadok. Okrem toho, nemusím sa báť, ak so strojčekom chodí Peter po byte a holí sa „za pochodu“.

Čo sa týka holenia, vraj je veľmi spoľahlivý a dobre sa s ním pracuje. Na mňa pôsobí nadčasovo a prakticky. Je ľahký, dobre a jednoducho sa ovláda a je veľmi spratný. V balení je k nemu aj praktické vrecúško, takže na cesty ho stačí do neho vložiť a ide sa. Dá sa na ňom nastaviť až 20 rôznych dĺžok s presnosťou na 0,5 mm a má veľmi slušnú výdrž baterky. Čo vidím ja osobne ako mínus, je fakt, že strojček nie je vodotesný, takže sa „nádržka“ na chĺpky nesmie umývať vodou, no celkovo je plusov omnoho viac. Po našom menšom teste môžeme len a len odporučiť.

Grooming appka

Ako bonus má k zastrihávaču Philips aj vlastnú aplikáciu s názvom Grooming. Je dostupná zdarma na mobilné telefóny a mužom pomáha nájsť dokonalý strih ich brady a fúzov. Zostaviť ju pomáhali profesionálni barbieri a je plná skvelých nápadov a rád. Do appky sa dá nahrať/zachytiť fotka tváre, na ktorej sa dajú potom priamo vyskúšať rôzne strihy. Tie môžu slúžiť ako inšpirácia či predloha. Dokonca je k nim v aplikácii aj presný návod na to, ako daný strih dosiahnuť! Obsahuje ešte aj rôzne tipy, ako sa o bradu starať, ako ju správne zastrihnúť či ako sa starať o pokožku po samotnom holení.

Peter si vyskúšal viacero verzií, no napokon sme sa presvedčili, že najviac mu pristane práve štýl, ktorý volí najčastejšie – jemná brada a fúzy, ktorá pôsobí prirodzene a nenútene. Osobne si ho neviem predstaviť v inom štýle, najmä preto, že tie malé fúziky či rôzne tvary sa mne osobne zdajú v miernom „pedo“ štýle, no je to vec vkusu, všakže. Zo srandy som si do aplikácie nahrala aj svoju fotku a veruže som sa dobre pobavila. Zistila som, že by bol zo mňa celkom fešný chlapec…

Hádam, že som na nič podstatné nezabudla! V prípade otázok mi pokojne napíšte e-mail, ak viem, pomôžem. (: Prajem Vám pekný týždeň!

Love, peace and beauty Ivanka

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.