.happy kid & BMW X6

Nedeľa večer. Posledné roky ju trávim sama v Bratislave alebo sama na ceste zo Svitu do Bratislavy. Za volantom či ako spolujazdec, väčšinou podľa toho, aké sú okolnosti. Nedeľa, to je deň, kedy sa „nedělá“. Chodí sa do kostola, na obed býva vývar a poobedie zvykne mať prívlastok „lenivé“. Tento deň má pre mňa svoje čaro, no odkedy som v Bratislave, stal sa tento deň istým spôsobom polovičným. Poväčšine je to totiž deň lúčenia a už od rána sa nesie v nervóznom duchu. Pobaliť sa, nič nezabudnúť, nachystať sa na cestu. Od obeda som ako na ihlách a viem, že to o pár hodín príde – buď sa lúčim ja s domovom alebo domov so mnou. Pozná to každý, kto študuje či pracuje mimo domu.

happy kid

Dnes je však nedeľa iná. Zajtra je sviatok, čo znamená, že jedna časť môjho domova (cháp: Petrík) nemusí ísť preč už dnes. Ostáva so mnou doma v Bratislave do zajtra a ja mám tak pocit, že tento víkend má snáď 180 hodín. Užívam si to plnými dúškami, nikam sa neponáhľam a v kontinuálnych vlnách ma pravidelne zaplavuje šťastie. Viem, že v perinách nebudem zaspávať sama, ráno budem mať komu pripraviť raňajky a večer mi bude mať kto popriať dobrú noc. Som happy kid a vďačná Bohu za všetko, čo mám. A takéto nedele si prajem. Plné pohody a lásky, s nefalšovaným pocit, že sme rodina…

Zviera

Predstavte si, že máte pod nohami stroj, ktorý stojí toľko, čo byt v Bratislave či jeden a pol montovaného domčeka niekde v malebnej krajine. Je červený, v bielej koži z Individual série, s Mkom na zadku. Vy ste 171 centimetrová (akože) blondína vo veku 22 rokov. Zastavíte na pumpe a zrazu príde ten moment, ktorý by sa dal v skratke charakterizovať ako: Všetky oči na mne. Tak ja som si to veľmi predstavovať nemusela, keďže sa mi tento „americký sen“ vďaka BMWčku splnil. No úprimne, nemôžem tvrdiť, že sa mi to nepáčilo!

Pár týždňov dozadu mi robil spoločnosť model X6. Spolunažívali a užívali si jeden druhého celý týždeň a už po pár minútach mi bolo jasné, že lúčenie s týmto „zvieraťom“ bude bolestivé. Auto je samé o sebe obrovské. Pôsobí mohutne a v skutočnosti ním aj je. Keď som do neho prvý, druhý či dokonca aj poslednýkrát nastupovala, pripadala som si ako Alica v krajine zázrakov po tom, čo zjedla čarovný koláčik – úplne malinká! A to nie som žiadny krpec…Jazda v ňom je však zážitkom- na sedadle šoféra či na sedadle spolujazdca.

BMW X6

Trojliter, s troma turbami a krútiacim momentom 740 Nm. 381 koní pod kapotou a z nuly na sto za 5, 2 sekundy ako čerešnička na torte. X6ka je z môjho pohľadu dokonale mužské auto. Nechcem nikoho podceňovať, no podľa mňa je len málo žien, ktoré by dokázali využiť jeho ozajstný potenciál. Tento stroj je silný, rýchly a platí, že cestu ovláda on, nie naopak. Ak ste však žena a toto auto chcete (a máte naňho), smelo do toho! Ja si síce neviem predstaviť „obetovať“ takú sumu peňazí do štyroch kolies, no bude to asi len tým, že takú sumu nemám a ani som nikdy nemala (raz snáď budem mať!). Toto auto je istým spôsobom šperk a po mojej skúsenosti budem každého majiteľa, ktorého s ním uvidím, považovať za ozajstného fajnšmekra. Toto auto si totiž nič iné ani nezaslúži…(:

Toto krásne SUVčko bolo plne a dokonale vybavené. Bezpečnostní asistenti, adaptívne svetlá, infračervená kamera – vychytávky, ktoré spravia jazdu zážitkom, ale aj nesmierne bezpečnou. Auto „cíti“ chodcov či zvieratá, ktoré by mohli potenciálne vbehnúť do cesty či prispôsobuje svoju rýchlosť autu pred ním. Sedí sa v ňom ako na obláčiku, jazda je hladká a čo ma šokovalo asi najviac, je jeho zvuk v interiéri – vôbec ho nepočuť! Aj napriek jeho hrozivej veľkosti sa s ním dobre parkuje, k čomu dopomáhajú aj kamery po všetkých stranách vozidla. Treba si však vždy vyhliadnuť o niečo širšie parkovacie miesto, keďže zaparkovať síce dokážete, no nie je zaručené, že cez tie široké dvere zvládnete z auta aj vystúpiť.

Pre mňa bol týždeň s BMW X6 veľkým zážitkom. Ak by som mala toto auto zhrnúť do jednej vety, tak je to model, ktorý je ideálny pre úspešného ambiciózneho muža v strednom veku, ktorý si užíva jazdu autom a dokáže ho využiť do posledného detailu.

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky, kabát, mikina, košeľa: Gant, Džínsy: Peak Performance

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.