.Edinburgh II

 

Myslím, že lepších parťákov ako Simonku a Vladka sme si do Edinburghu ani nemohli priať. (Alebo žeby to bolo naopak? :D) Všetci štyria ľúbime dobré jedlo (jemne to vidieť zatiaľ len na chalanoch), nemáme problém improvizovať (poväčšine), stále sa máme o čom rozprávať (a keď náhodou nie, pri mlčaní sa necítime diskomfortne), vieme sa prispôsobiť a už sme si tak nejako zvykli, že svet cez objektív je istou súčasťou našich životov. Nikomu z nás teda počas nášho výletu neprišlo divné, že sme kvôli fotkám stáli pri každých druhých dverách a v každej tretej uličke. Je síce pravda, že keď mali chalani prázdne žalúdky, reč s nimi veľmi nebola – nehovoriac o tom, že dostať z nich v „hangry“ stave nejaký záber bolo úplne nemožné – no so Simonkou vieme, že to s nami nie je vždy jednoduché, takže to chápeme.

Máš vo mne priateľa

„Vždy máš vo mne priateľa. Hej, máš vo mne priateľa…“ Pamätáte si na túto pesničku z Toy Story? Stále, keď si na ňu spomeniem, vynoria sa mi v hlave všetky tie pekné momenty, ktoré som prežila s ľuďmi, na ktorých mi záleží. Nie je ich veľa. (Myslím tých ľudí, všakže, momentov je na rozdávanie.) Nechcem, aby to vyznelo, že mi na niekom nezáleží. Ale určite to máte tak aj vy – sú jednoducho ľudia, ktorí nám sú bližšie a dokážeme sa s nimi smiať 24/7. Nehľadiac na to, koľko známych okolo seba máme, to, akí naozaj sme, čo prežívame a čo máme radi, vedia poväčšine len oni. S & V pre mňa medzi takých ľudí určite patria. Sú to priatelia, ktorí majú dobré srdce a veľmi si ich vážim. Skutočnosť, že nás dal dokopy práve môj blog, mi príde minimálne úsmevná, no keďže neverím na náhody, som si istá, že naše priateľstvo má nejaký hlbší zmysel…

Napríklad taký, že sa vďaka nemu cítim šťastná. Aj keď sa nestretávame každý týždeň, stačí mi vedieť, že sú obaja v poriadku, zdraví a že sa stále ľúbia a som spokojná. A viete, čo ma teší úplne najviac? Že si s nimi od prvého momentu rozumie aj Peter. Teda, nemyslite si, nie sme konfliktné typy. 😀 Len sama viem, že nie vždy sa tá „chémia“ medzi ľuďmi podarí. Niekto nám sadne viac, niekto menej – dokonca aj vtedy, keď je to dobrý priateľ našej polovičky. Priznám sa, že si vôbec nespomínam, kedy sa videli po prvý raz, ale viem, že to fungovalo od samého začiatku. Miestami sa mi zdá, že sa poznáme celý život a že sme tak trochu aj rodina.

Edinburgh, deň druhý

Ale tuším som sa rozcítila. To robia tie fotky, na ktorých sme so Simonkou tak pekne zladené! 😀 Poďme teda už konečne (opäť) do toho Edinburghu. Prvý článok ste si mohli prečítať TU. Opäť pripomínam, že som sprístupnila aj MAPU, ktorú si môžete uložiť a prípadne ju pri vašej ceste do Edinburghu využiť. 🙂 Väčšinu praktických (podstatných) vecí, o ktoré som sa s vami chcela podeliť a považovala som ich za dôležité, som napísala v prvom článku. No predsa ešte čosi ostalo! Dávajte si pozor na otváracie hodiny. Najmä, ak máte vyhliadnutý nejaký podnik, do ktorého by ste chceli zavítať a nespadá vyslovene do kategórie „nočný“. Veľa kaviarní totiž zatváralo okolo 18tej, čo sme si predtým vôbec nevšimli. Prišli sme na to až vo chvíli, kedy sme si o pol siedmej podvečer veselo kráčali do vyhliadnutého podniku s obrazom koláčov, ktoré sme videli na fotkách, pred očami a so slinou už minimálne po pás. Nevadí, o dôvod viac spraviť si výlet opäť!

Počas druhého dňa sme zvládli celé mesto po svojich a ako bonus sme mali po celý čas gýčovo modrú oblohu a slnko nad hlavou. Ráno po zobudení sa mi ani nechcelo veriť, že sme si zaslúžili také krásne počasie! Zážitok z mesta sa tak vďaka počasiu umocnil a všetky tie farebné verandy zrazu vyzerali ako vystrihnuté z filmu. Teda, celé mesto bolo rozprávkové…Z nášho AirBnB bytu sme sa prešli na raňajky do Cairngorm Coffee, čo bol malý útulný podnik s výbornou kávou a fajn ponukou jedál. Odtiaľ sme smerovali do uličky Circus Lane, ktorá mi pravdepodobne ostane v pamäti zo všetkého najviac. V Stockbridge si dali chalani pivo a ja som zatiaľ spolu so Simčou pobehala pár sekáčov, ktoré boli na rovnakej ulici. Všetci spokojní sme sa presunuli do Dean Village a následne na skvelý (a cenovo primeraný) obed do podniku s názvom Sygn. Ten určite vrelo odporúčam!

„Matchy matchy“

Ako vidíte, so Simonkou sme sa na výlet zladili. Nebudeme sa tváriť, že sme to neplánovali. Myslím, že je viac než očividné, že sme pri balení spolupracovali a každá z nás mala vyhádzanú polovicu skrine. Veru, takúto blogovaciu parťáčku by som chcela mať častejšie! Tieto naše spoločné fotky sa mi veľmi páčia a pri ich výbere som sa aj kvalitne nasmiala. Nájsť také, kde sa obe tvárime aspoň trochu normálne, bolo totiž celkom umenie. V našom druhom outfite sme sa dohodli na ružových nohaviciach a na základe reakcií okoloidúcich si dovolím povedať, že nám to spolu pekne ladilo. 🙂

Outfity

Ja

Nohavice: Zara, Bunda: Zoot, Blúzka: Orsay, Topánky:z trhov v Poľsku, Klobúk: z Londýna, Šperky & kabelka: TOUS

Simonka 

Nohavice: Bershka, Rolák: Zara, Kabát: Reserved, Kabelka: Mango, Topánky: Answear, Náušnice: Stradivarius

Love, peace and life

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.