.dovolenkový III. (Turecko)

0 Flares 0 Flares ×

3

Turecko-nákupy

Som človek, ktorý rád nakupuje v zľavách. Pokiaľ však zľavy nie sú a danú vec potrebujem (či chcem), zmierim sa s osudom a danú sumu zaplatím. Bez rečí. Lebo tak sme na to u nás v kamenných predajniach zvyknutí a v podstate to tak funguje po celom svete. Teda, skoro…

Výnimkou pre mňa doteraz bolo iba Poľsko, kam sme od môjho útleho veku chodili na nákupy. Zaplatiť o pár korún menej nebolo v minulosti problémom, teraz je to už o čosi ťažšie. Stále sa smejem, že už ani tie poľské trhy nie sú to, čo bývali. Pamätám si, keď ešte fungovali hraničné priechody, vstávali sme ráno o šiestej, aby sme mohli už o ôsmej nakupovať v Targu. Niekoľko minút či hodín na hraniciach s plným kufrom krówiek, topánok a kožuchov. Dnes stačí, ak prídeme o jedenástej, za hodinu máme obehnuté všetky obľúbené stánky a môžme ísť spokojne domov. Na zjednávanie cien nie je čas, chuť a vlastne už ani guráž.

Ale Turecko, tam je to o inom! Ceny na trhoch lietali jedna cez druhú.  Z 50€ na 25€? Bez problémov. Stačí, ak Vám ústa narástli na správnom mieste a nemáte problém si ich v správnu chvíľu otvoriť. Pre mňa to bolo celkom neprirodzené, lebo na to nemám veľmi povahu, ale keby sme ostali o týždeň dlhšie, mamina s kamarátkou by ma veru naučili. Netreba sa báť a ani hanbiť , v Turecku je to úplne prirodzené a nik sa na Vás nebude pozerať krivo, ak sumu znížite trebárs aj o polovicu. Napokon nájdete kompromis, ktorý bude vyhovovať Vám aj obchodníkom.

Na trhoch sa dalo kúpiť čokoľvek- kabelky, topánky, oblečenie, lampy, shisha fajky, keramika či elektronika. Niečo krásne, niečo už menej, najviac sa mi páčili tradičné veci a suveníry. Z fejkových kabeliek ma síce trošku boleli oči, no stačil pohľad na krásne kožené mokasíny z Istanbulu a bolo som pokojná. Rada by som sa do Turecka vrátila, tentokrát však mimo rezort, možno skúsiť Istanbul, uvidím však, aká bude situácia (:

Outfit

Ružový saténový overal a ľahký kabátový kardigán si ma počas dovolenky získali zo všetkého najviac. Na prvý pohľad síce oba kúsky pripomínajú nočnú bielizeň a sú dokonalými predstaviteľmi „lingerie“ trendu, na horúce letné dni či noci (ktorým je už, súdiac podľa pohľadu von oknom, koniec) sú ako stvorené! Nadmieru pohodlné a tiež veľmi variabilné. Kardigán som nosila prehodený cez plavky počas cesty na pláž. Zamilovala som si aj farby jednotlivých kúskov a hádam, že táto jeseň sa bude v mojom šatníku niesť práve v nude odtieňoch a jemnej ružovej. Kombinácia týchto dvoch kúskov prišla mne osobne tak krásna, že som vôbec nemala potrebu „špekulovať“ nad topánkami. Bez väčšieho zaváhania vyhrali práve moje obľúbené ružové sandálky, ktoré mi robia spoločnosť už nejaký ten piatok, dva či tri.

Hádam, že sa s nimi budem musieť pomaly rozlúčiť, ďalšiu dovolenku by už asi neprežili. (: Totiž, bola som v nich na párty, a keďže už nejakú tú tancovačku zažili aj predtým, obávam sa, že práve moje turecké „trsačky“ ich nadobro odrovnali. Bude mi za nimi smutno a neostáva mi nič iné, len sa modliť, aby som o rok v kolekcii našla niečo rovnako dobré. Povedzme/napíšme si úprimne, zohnať sandálky, ktoré na nohe sedia perfektne a ešte sa v nich dá prechodiť celý svet, to je neľahký oriešok!

Radosti posledných dní

Moje posledné dni vyzerali všelijako, prevažne však niekde pred autom medzi krabicami a nábytkom (než sme to všetko naložili a snažili sa zmestiť), v aute medzi krabicami a nábytkom (predstavte si auto natlačené po strop a niekde medzi nimi ja a Peter), v izbe medzi krabicami a nábytkom (trvalo to tri dni) a napokon na novej posteli, šťastná a vyrovnaná, že je takmer všetko presťahované! Áno, po lete som naspäť v Bratislave a opäť skáčem do môjho obľúbeného mestského kolotoča. Síce dnešný príspevok píšem z Prešova, keďže po lete potrebovali moje vlasy záchranu,

Hádam, že sťahovanie začnem o pár mesiacov robiť aj profesionálne, keďže som v Bratislave počas troch rokov vystriedala už štyri spoty a balenie krabíc, obaľovanie nábytku či iné „srandy“ zvládam už ľavou zadnou. Tento byt je však zo všetkých najkrajší, s neopakovateľnou staromestskou atmosférou a dokonca aj vlastným extra šatníkom! Neviete si predstaviť, aká som šťastná. Potrebujem si dokúpiť ešte stôl, no inak je všetko tak, ako som si to predstavovala. Čoskoro Vás do izby rada pozvem!

2 8 _DSC0688 1 6 _DSC0691 5 7 4

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Jurko Petruš

Topánky: Kitten // Office Shoes, Overal: Shein, Kabelka: F&F, Kardigán: Shein, Hodinky: Timex, Náušnice: obchodík v Zagrebe, Náramok: Primark, Prstene: Primark, Swarovski

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • a kam ku kaderníčke chodíš? lebo vždy máš krásne vlásky..som z Prešova a mám pocit že tu nemôžem nájsť aj cenovo dostupné kaderníctvo:)
    btw, tento lingerie trend sa mi veľmi páči, na dovolenky ako stvorený do mesta už menej-pre mňa.. a tie sandálky-čistá pravda!:D 😉
    ps:veeeľmi sa teším na fotky z novej izby/bytu!!

  • Istanbul sa určite oplatí. Je to nádherné mesto 😉 A nákupy v Turecku milujem, to zjednávanie je super aj keď je pravda, že na to treba mať povahu. Ale zas keď myslíš na to, že tým spravíš radosť aj tomu obchodníkovi…jemu by sa nerátalo, keby si nezjednávala, mal by pocit, že dal nízku cenu 😀

    NITA