.dovolenkový I (Turecko)

2

Som jedno z tých šťastných deciek, ktoré chodilo na dovolenku k moru či na výlety do zahraničia takmer každý rok. Okrem „klasických výletníckych destinácií“ ako Paríž, Londýn, Berlín či Benátky, som dva roky po sebe trávila letné mesiace v Amerike. Na dovolenku sme chodili väčšinou do Chorvátska a aj keď niekedy padla reč na iné destinácie, napokon sme vždy skončili na našej obľúbenej pláži, s naším obľúbeným kameňom a s obľúbeným kúskom mora. Som za to všetko nesmierne vďačná a čím som staršia, tým viac si to vážim.

Turecko

Naša dovolenková klasika bolo teda Chorvátsko. Ja osobne ho milujem a cítim sa tam dobre. Som typ človeka, ktorý si niečo raz zamiluje a takáto láska mu stačí do konca života. Tak nejako to mám aj s Chorvátskom. Toho roku sme však chceli skúsiť niečo iné. Hľadali sme, nevedeli vybrať, špekulovali. Mne sa páčilo Maroko, no napokon sa nekonalo. Chvíľku to vyzeralo, že nikam nepôjdeme a napokon, celkom spontánne, mamina kúpila Turecko.  Jeden deň kúpila, druhý deň sme sa pobalili a tretí sme už leteli. Medzitým si mamina zlomila palec na nohe, no to je iný príbeh, o tom inokedy. V čase, kedy v správach človek počuje „bomba tu, bomba tam“, mi Turecko nebolo až tak jedno, no napokon som samú presvedčila, čo sa má stať, sa stane.

Musím poklopať, zatiaľ sa nestalo nič a ja Vám teraz píšem z PrimaSol Serra Garden neďaleko Side, živá a zdravá. A je tu naozaj krásne! Je to moja druhá dovolenka v rezorte so všetkým, čo k tomu patrí (prvá bola na Cypre a nebola nič moc :D) a zatiaľ som bola viac než spokojná. Doteraz sme bývali väčšinou v apartmánoch či domoch, boli sme pánom svojho času a mali plážičku pre seba. Tu v Turecku je to síce všetko organizované, masové a skupinové, no je tu fajn.

Serra Garden

Všade je krásne čisto, nie je tu veľa ľudí a všetci sa tu o všetko starajú. Obsluha a recepcia nás pozná po mene (neviem, či tak poznajú všetkých alebo len našu skupinku- dámska jazda v zložení 4 /skoro/ blondíniek a jeden malý bodyguard- cháp môj brat), užívame si to a nechávame sa hýčkať. Izby sú krásne, bazén ešte krajší a more divoké. Väčšinu času trávime pri bazéne, k moru chodievame až poobede, keďže je celkom únavné len tak mŕtvolne ležať v piesku a nechávať sa „trieskať“ vlnami. Včera sme boli s maminou na masáži a peelingoch, takže dnes nás bolí celé telo a vyzerá to tak, že z lehátka sa tak skoro nepohneme.

Jedlo mi tu až tak veľmi nechutí, no beriem to pozitívne. Neprežieram sa, nejem sladké a pijem veľa vody. Melóny tu však majú bezkonkurenčné! Všetci sa usmievajú a vládne všeobecná pohoda. Takmer všetci rozprávajú nemecky a anglicky, takže nie je problém dorozumieť sa.

Veľmi ma fascinujú aj domáci, mesto či trhy, no o tom napíšem v ďalších článkoch! 🙂

Outfit

Keď som sa balila, vyhral systém- 1 pár topánok, 2 outfity. Čím jednoduchšie a nenáročné kombinácie, tým lepšie. Pri 35° si človek veľmi nevyberie, všakže! Takže mám zo sebou 3 páry topánok a 6 rôznych dovolenkových kúskov, ktoré Vám postupne ukážem a budem dúfať, že sa Vám zapáčia a možno Vás inšpirujú. (: Dovolenka mi padla vhod, keďže mi tesne pred odchodom prišiel balík plný krásnych letných vecí, ktoré by som u nás už nevynosila. Ako prvé som vytiahla šaty na jedno rameno, na ktoré som sa veľmi tešila! Majú krásnu jemnú žltú farbu, ktorá pekne kontrastuje s opálenou pokožkou a vzdušný strih, ktorý je na horúce dni ideálny. Modrý náramok bude pravdepodobne súčasťou všetkých dovolenkových outfitov, nakoľko ho zatiaľ neviem dať dole. No stále dúfam, že sa vo vode a na slnku trošku roztiahne, tak uvidíme 🙂

Prajem Vám pekný deň <3

_DSC0249 1 _DSC0239 _DSC0207 4 _DSC0233 _DSC0212 3 _DSC0240 _DSC0208 _DSC0237

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Jurko Petruš

Šaty: Shein, Topánky: Topankovo, Kabelka: Mohito, Okuliare: Eyerim X MIU MIU, Prstienky: Primark, Náušnice: kupované cez FB stránku

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.