.Desenio & domov je tam, kde navŕtaš obrazy

Tento príspevok vznikol v spolupráci s Desenio.

Takto pred rokom sme mali za sebou podpis kúpnej zmluvy na naše spoločné bývanie. ❤ Akoby to bolo včera, čo som sa pred marcovým výletom do Barcelony balila do kufra a zároveň pomaly chystala krabice s vecami na sťahovanie. Náš jednoizbový petržalský byt, ktorý sme mali v prenájme, bol plný boxov, najrôznejších papierových tašiek, rozložených políc, všelijakých šrubiek, vešiakov a stojanov na oblečenie. Veci boli úplne všade! A síce som začala s predstihom a postupovala som krok po kroku (jedna polica za druhou), aj tak to bol poriadny zaberák. Dodnes mám pred očami, ako som počas toho „baliaceho“ týždňa (či dvoch?) neustále niečo prekračovala a ako som náhodne nachádzala v policiach niečo nezabalené, čo ešte bolo treba uložiť, zabaliť a preniesť. Nikdy by som neverila, čo všetko sa zmestí do jednoizbového bytu, kým som to nevidela na vlastné oči a nebalila vlastnými rukami… Paradoxne, aj napriek tomu, koľko sme tých vecí mali (a vlastne aj máme), stále to nebolo všetko elementárne, čo človek bežne k životu potrebuje. To som však zistila až v novom byte, keď mi zrazu chýbala vŕtačka, metla, obal na dokumenty či veľký ostrý nôž. Posledný spomínaný, len tak mimochodom, ani v novom v byte ešte stále nemáme. Čo mi pripomína, že by som to mala vyriešiť…

Nemôžem však uveriť, ako rýchlo to celé zbehlo! V polovici marca, hneď po našom výlete do Barcelony, sme začali postupne prenášať veci a montovať nábytok. Obrovská výhoda bola, že sme nemuseli presťahovať všetko hneď, ale mohli sme to preniesť a hneď aj vybaľovať a ukladať postupne. Neviem si predstaviť, že by sme museli preniesť do bytu všetky krabice a aj nábytok naraz a potom to niekoľko dní len zúfalo prekračovať. I keď, ako si tak spomínam, čosi som predsa len prekračovala. My sme totiž nanosili postupne všetky tie krabice do jednej izby, z ktorej som to potom ukladala do iných, no nevymysleli sme to úplne najrozumnejšie. Práve v tej izbe, v ktorej boli všetky veci, sme chceli stavať šatník, do ktorej som potrebovala tie veci uložiť, a keďže sa v nej nedalo ani pohnúť, šatník sme postaviť nemohli. No nevadí, aspoň som sa poučila a do budúcna budem vedieť, ako to (ne)robiť. Napokon sme to zvládli, šatník sme postavili a všetky časti bytu postupne zariadili. Na prvú noc a prvé ráno v novom byte si pamätám úplne presne – ten pocit spokojnosti a šťastia sa nedá ani opísať.

Mimochodom, do dnešného dňa sa najviac smejem na tom, ako rýchlo sme všetky tri izby zaplnili životom ( & nábytkom & vecami). Ešte stále nie je všetko také, aké by sme chceli – v chodbe nám chýbajú police, pracovný kút je zatiaľ v „surovom“ stave, do obývačky by nám mala pribudnúť lampa a v šatníku potrebujem dokončiť poslednú čas skrine a namontovať na ňu dvere. Tak či onak je náš byt moje najobľúbenejšie miesto a každý raz, čo nám slnko zaleje obývačku či sa dážď odráža z parapety do okien v spálni, zalieva ma nesmierna spokojnosť. Chce to už len dotiahnuť pár detailov a bude to presne také, aké sme si to vždy predstavovali. Ba ešte aj lepšie…Sľubujem, že hneď, ako doťukneme tieto posledné detaily, ukážem vám celý byt a všetky moje obľúbené kúty v ňom.

Môj byt, môj hrad, moja stena

Všetky tie nové poličky, koberce, hrnčeky, vankúše, monstery, kaktusy, knižky, presúvanie nábytku, hľadanie spadnutých náušníc, utieranie rozliatych káv a zablatených topánok. Toľko zážitkov, spoločných dní a nocí, obedov na gauči a keksíkov v posteli! “Čik čik” domček, bezpečný prístav, náš domov. 🏡 Plný smiechu, nekonečných rozhovorov a veľkej lásky. Prajem si, aby to takto ostalo (minimálne) navždy! Takmer všetko je už v byte na svojom mieste, kvety rastú ako divé a obrazy visia na svojich stenách. Apropo, obrazy boli jedným z hlavných dôvodov, prečo som sa tešila do vlastného. Konečne si zavesiť na steny to, čo chcem a kam chcem! To som však ešte nevedela, ako ťažko sa vŕta do panelov…

Ale ako môžete vidieť aj na dnešných fotkách, zvládli sme to. I keď, nebudem klamať, bolo to náročné. 😀 Chceli sme malú dierku, máme veľkú. Chceli sme veľkú, nemáme žiadnu, pretože to na tom mieste nešlo. A tak podobne tragikomicky… Niečo sme navŕtali, niečo sme zavesili na twenty háčiky – ak máte v byte panely a náhodou tieto háčiky nepoznáte, odporúčam všetkými desiatimi! Stačí ich nabiť kladivkom, majú ich v rôznych veľkostiach a tvaroch, takže si viete vybrať presne také, aké potrebujete. Ja som na ne vešala dokonca aj veľké obrazy a držia bez pohnutia už niekoľko mesiacov. Vyzerajú síce veľmi krehko, ale nemusíte sa báť – vydržia veľa a je to omnoho rýchlejšie a pohodlnejšie, ako vŕtať s príklopom a nasúvať hmoždinky.

Desenio

Pred pár týždňami nám do bytu pribudli plagáty a rámy z Desenio, ktorými som definitívne „doťukla“ všetky steny, ktoré som v byte chcela ešte zaplniť. Vyberala som ich spoločne s Petrom – ten má na plagáty a obrazy vo všeobecnosti výborný vkus, vie ich veľmi pekne vzájomne doladiť a aj tie, ktoré už doma máme, vyberal on. Priznám sa, že tento raz sme vyberali trochu viac „punkovo“ – vedeli sme, že sme chceme tri veľké obrazy (jeden do obývačky, jeden do spálne a jeden do šatníka) a ostatné menšie (do spálne), ale úplne presne sme nevedeli, ktorý kam pôjde. Takže sme šli skôr pocitovo a podľa toho, čo nás zaujalo. Monsteru sme napokon zavesili do obývačky, aby sa nám farebne prepojili diagonálne rohy. Ruže trónia v šatníku, kde budú po stranách dve totožné skrine. Zlaté palmy mi zapasovali vedľa pracovného kúta a priamo nad stolom mám zase jemné línie v podobe nápisu a tiel. Plus, dali sme si vyrobiť aj jeden personalizovaný plagát s dátumom nášho prvého stretnutia a z toho sa teším azda najviac.

Kvalita plagátov a tlače je výborná. Pre mňa bolo najväčšou výhodou, že priamo na webe sa dajú k plagátom objednať rámy a nemusím ich dodatočne zháňať. Sú v rôznych materiálových a farebných prevedeniach, takže si ich môžete prispôsobiť podľa toho, ako vám to vyhovuje. Plus, aj každý plagát viete kúpiť v niekoľkých rozmeroch, takže opäť si to môžete napasovať presne tak, ako potrebujete. Obrazy aj rámy chodia poctivo zabalené, po ceste sa teda nepoškodia. Nad 39€ je poštovné zdarma a z mojej skúsenosti chodia balíky veľmi rýchlo – ako personalizovaný plagát, tak aj tie ostatné s rámami som mala doma za 4 dni.

Ak by sa vám niečo zapáčilo či hodilo, s kódom “SWEETLADYLOLLIPOP” máte od 25 do 27 februára na Desenio webe 25% zľavu.
Zľava sa nevzťahuje na rámy a personalizované printy.

Naše obrazy:

Monstera in Sunlight (50×70)
Close Up Pink Roses (50×70)
Golden Fan Palm (50×70)

Close Pink (21×30)
Calm Handwriting (21×30)
Shoulder Line Art (21×30)
And Then We Met Personal (30×40)

Foto: Peter Antal

Love, peace and home

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.