čarbičková X kaya.

A01_1183-horz

Keď mi koncom apríla prišla pozvánka od Petra na Májový džem, trh pod záštitou ČO, ktorý bol súčasťou Bratislavského majálesu , kde šikovní predajcovia ponúkajú svoje milé veci, potešila som sa. Vedela som totiž, že tam určite nájdem niečo pekné, čo poteší moju dušu. Odhadovala som to na kvetinovú čelenku, a veru, hádala som správne. Čo je na tom najkrajšie, neodišla som len s obyčajnou kvetinovou čelenkou. Anička Čurlejová, šikovná slovenská dievčina-dizajnérka, pôsobiaca pod svojou značkou Čarbičková.Design, ponúkala vo svojom stánku umelecké diela. Od klasických kvetinových čeleniek pre nežné a romantické duše, cez pierkové čelenky, až po takéto nádherné kvetinové party. Uznávam, na ich nosenie treba určitú dávku odvahy, no kto ma pozná, vie, že tá mne v tomto smere určite nechýba. Rada by som Vám povedala i čosi viac o tomto krásnom dedičstve z ľudovej kultúry, teda o samotnej parte. Je to zdobená čelenka, ktorá slúži ako znak dospelého slobodného dievčaťa. Súčasťou party sú i viaceré stuhy rôznych dĺžok, ktoré visia okolo tváre alebo dolu chrbtom. Ja som si ich tentokrát zaviazala, aby sa mi pri pohybe príliš nemotali. V 19. storočí bola parta súčasťou sviatočnej alebo obradovej úpravy hlavy dospelých dievčat. Nosila sa do kostola, na veľké cirkevné sviatky, na Gemeri, Spiši a Above aj pri niektorých tradičných obradoch jarného cyklu. V súčasnosti ju vidieť menej, ak už, tak najmä na svadbách. Keď som si jednu krásnu červeno-bielu u Aničky v stánku skúšala a obrátila sa na Petra so slovami, že sa môžem vydávať, iba sa zatváril vyľakane a dosť neurčito sa uškrnul. Neboj sa, Petrík, žartovala som. Napokon som si však vybrala túto ružovo-fialovú, keďže viem, že ju využijem viac. Kúpil mi ju Peter a je to jeden z najkrajších doplnkov, ktoré momentálne v šatníku mám. Čo ma veľmi prekvapilo, v pozitívnom slova zmysle, bola jej cena. Je krásne prepracovaná, a predsa stála menej než večera pre dvoch v lepšej reštaurácii! Už teraz viem, že nebude v mojom šatníku jediná.

Tento outfit som mala oblečený na uvedení kolekcie F&F jeseň/zima, ktoré sa konalo v Prahe. (O tej Vám určite čoskoro zreferujem!) Myslím, že takáto kvetinová parta sa na podobné udalosti perfektne hodí, pretože je veľmi osobitá a upúta pozornosť. Ďalšou vecou, ktorá ma na tomto outfite teší, je určite sukňa. Made in Czech Republic, vážení! Je kúskom českej dizajnérky From Kaya With Love, prišla mi zabalená v krásnom ružovom balíku, v ešte krajšej ružovej krabici. Som do takýchto vecí asi trošku blázonko- pekné balenia, krabičky a papiere, to mi vie urobiť veľkú radosť. Je kruhového tvaru a neoprénového materiálu, bola to láska na prvý pohľad. Doplnila som ju jednoduchou bielou blúzkou a do výstrihu zvolila moju striebornú retiazku, ktorá ma sprevádza ešte od detstva. Ako možno badať, ten výstrih je trochu vrtkejší, no vôbec mi to neprekážalo! Mala som pod ňou totiž čipkovanú podprsenku v ružovej farbe, presne takej, akej sú topánky, a tak tvorila pekný nenápadný detail.

O fotografie sa dnes postarala Andrea Habšudová. Prajem Vám úspešný štart do nového týždňa. A mimochodom, príspevok o vlasoch, ktorý ste si minulý týždeň pýtali, určite bude! Pokúsim sa naplánovať a pripraviť ho pre tento víkend.

A01_1180-horz A01_1232-horz A01_11799-horz

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Andrea Photography

Topánky: Buffalo London, Sukňa: From Kaya with love, Kabelka: Rela, Blúzka: Sheinside, Parta: Čarbičková.Design, Retiazka: srdcovka z detstva

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • AHOJ, čarbičkovú. design si pamätám ešte zo školy v Liberci 🙂 Som veľmi rada,že sa je darí ďalej pokračovať. A možno by som zvolila trochu viac obtiahnutú blúzku,alebo top. Inak sa mi to veľmi páči, ako sa tá krásna purpurová nachádza na topánkach (ale kabelku by som tiež možno dal neutrálnu).

  • Ty si proste Božská Ivanka! Niet iného slova na teba, pretože si asi tá najkreatívnejšia a najoriginálnejšia blogerka na Slovensku a dovolím si povedať, že aj „Československu!“ Inak mala si určite vyhrať blogerkuroka!

  • Dokonalé *_* sama mám dve kvietkované čelenky (nemôžem ich nazvať partami) a už sa neviem dočkať kedy ich budem môcť použiť v letných outfitoch.. táto tvoja parta je nádherná, no možno trošičku priveľká. Ale to nemení nič na tom, že je to krásne umelecké dielo 🙂

  • Tebe to nesmierne pristane. Ja si takúto veľkú partu na sebe predstaviť neviem, ale ty si v nej nádherná. A parta sama o sebe je naozaj krásna – ozaj umelecké dielo. Pekne si ju zladila so zvyškom outfitu a určite si bola neprehliadnuteľná 🙂

    Blonďavá Potvora

  • Velka pochvala za reklamu cesko-slovenskych designerov!!! Len tak dalej, nech zije slow fashion!!!
    btw. vyzeras viac nez super