beh pre…

20150507-0016

…radosť, odreagovanie sa, vyčistenie hlavy, inšpiráciu, tvorbu nových myšlienok, adrenalín, kondíciu, odbúranie stresu, život. Nikdy som neobľubovala beh na dlhé trate. Som skôr súťaživý typ, na rýchlosť a krátku trať. Šprint, to bolo vždy moje. Keď sa v škole povedalo, že ideme behať „12 minútovku“, mala som akútne alergické stavy, podvrtnuté členky či narazený malíček. Veď to nejeden z Vás pozná, urobiť všetko pre to, len aby som nemusela, i keď poväčšine som bola 100% fit. Predstava, aká budem po tých 12 minútach červená ako paradajka a spotená ako kôň, ma evidentne demotivovala.

Dnes je to už iné. Beh na dlhšiu trať neberiem ako trest, i keď, stále preferujem rýchlosť. No pri behu sa viem odreagovať a vypnúť. Na nič nemyslieť, iba počúvať rytmus striedajúcich sa dopadov nôh, búšenie srdca a pulz okolia. Keď behám lesom, fascinuje ma samota a vzdialenosť od chaotického prostredia a ruchu mesta. Ticho, pokoj a vôňa zeme. Celkovo, pohyb ma robí šťastnou a i keď je niekedy poriadna drina, prekonať seba samú, stojí to za to.

Dnes nepíšem o behu len tak náhodou, ako iste tušíte. Podnietila ma k tomu jedna akcia, ktorá sa koná už ôsmy rok. Ide o Beh pre život, ktorý organizuje Tesco. Páči sa mi myšlienka tejto akcie a preto som sa rozhodla Vám o nej čosi napísať (ak o nej ešte neviete či nie ste jej súčasťou). Je to charitatívno športové podujatie pre bežcov, no aj pre nebežcov. Či ste bežec-makač alebo bežec-taktrochulenivec (vitajte v mojej skupine), môžete sa podujatia zúčastniť. Trať je dlhá štyri kilometre a zabehnúť si (či poprechádzať sa) ju budeme môcť vo všetkých krajských mestách. Banská Bystrica má svoj beh už síce za sebou, no na ostatné ešte len príde rad. Všetky vyzbierané peniaze sú použité na pomoc deťom z detských domov, a to formou športovo-vzdelávacích táborov, ktoré pre deti organizujú. Cena štartovného je 5€ pre dospelého/mládež, 2€ pre deti či 12€ pre celú rodinu (2 dospeláci a 3 deti do 15 rokov). Tesco Beh pre život organizuje Nadácia Tesco v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom. Malou motiváciou môžu byť i nálepky, ktoré získate za každú absolvovanú aktivitu. Tie sa dajú v cieli vymeniť za kupóny Clubcard, ktoré môžete nazbierať naozaj v hojnom počte. Majú pripravený i detský beh, preteky lezúňov a atletickú dráhu s rôznymi disciplínami.

Ja si dnes síce veľmi nezabehám, no idem si to vynahradiť posilňovaním do fitka. Majte (aspoň teda u nás) krásnu slnečnú sobotu!

20150507-0043 20150507-0007 20150507-0049 20150507-0051

 

Love, peace and life Ivanka

Foto: Martin Krystýnek

Legíny, tričko: F&F Active, Tenisky, Bunda: Nike

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Keby sa to konalo u nás tak by som hneď šla, idem to omrknúť a možno to pôjde. Ja som zase skôr typ na dlhšie trate, a aj keď som súťaživá tie kratšie ma nikdy nebrali. 😀 🙂