brooklyn bridge.

_DSC1628

Most, ktorý spája Manhattan a Brooklyn, je snáď jednou z najznámejších ikon NYC. Spolu s Empire State Building či sochou slobody som ich videla vo filmoch a seriáloch nespočetne mnoho ráz a jeho večernú siluetu rozpoznám i zo zavretými očami. Hrubé oceľové laná, drevená podlaha, americké vlajky na oboch koncoch, výhľad na Manhattan Skyline či na luxusné byty popri brehu Brooklynu. Množstvo turistov i domácich, bežci a cyklisti. Keď sme sa po ňom prechádzali minulého roku, svietilo slnko, všade bolo neskutočne veľa ľudí a na moste nepríjemne fúkalo, takže sme sa ani nedostali na druhú stranu. Toho roku sa nám počasie v čase jeho návštevy trochu pokazilo. V noci pršalo a ráno bolo pod mrakom, čo však bolo super, pretože sme boli na moste v porovnaní s minulým rokom tak povediac sami a keďže vôbec nefúkalo, mohli sme si ho pohodlne prejsť celý.

Všetky časti NYC sú charakteristické samé pre seba. Majú svoje poznávacie znamenia, typické črty a svoju „tvár“. Brooklyn je veľmi farebný. Architektúrou, podnikmi, ľuďmi. V okolí Brooklyn Bridge sa nachádza časť Dumbo a Brooklyn Heights . Momentálne sa tam dosť stavia, pretože sa mnoho starších budov prerába do modernejšej a luxusnej podoby, väčšinou budú slúžiť ako byty. Do pár z nich sme mali vďaka modernej architektúre v podobe okien po celej dĺžke bytu možnosť nakuknúť a musím povedať, že sú fakt „mega“. Je tam veľa dizajnových obchodov s nábytkom, kaviarne v hipsterskom štýle (palety, bicykle a tak, viete :D), popri brehu rieky pokojné parky, butiky rôznych návrhárov a budovy bývalých známych podnikov, ktoré slúžili ako výrobné haly (dnes sa používajú na rôzne industriálne či spoločenské účely). Celkovo pôsobí táto časť mesta veľmi čisto a kultivovane a určite by som si vedela predstaviť žiť v jednom z tých krásnych apartmánov s výhľadom na Manhattan a bazénom na streche. 😀

Keďže sme celý deň chodili a motali sa mestom, zvolila som moje skvelé nové šľapky na platforme, ktoré sú momentálne najpohodlnejším kúskom, ktorý tu mám. Keďže moje nohy vyzerajú po toľkých dňoch neustáleho chodenia katastrofálne, len pľuzgiere a otlaky, myslím, že najbližšie dni budem nosiť už iba tieto šľapky… Sukňa je zo starej kolekcie H&M, ktorú som kupovala pred niekoľkými rokmi v letných výpredajoch a teraz sa mi skvelo hodila k denimovej košeli, ktorú som si zbalila do kufra pre prípad, že bude chladnejšie. A dobre som urobila! Mám ju z vyzerajdobre.sk, kde predávajú rôzne značkové oblečenie za dobré ceny, tak si to keď tak omrknite. Tašku už poznáte, klobúk takisto. (:

Ozaj, aby som nezabudla (lebo už som aj tak zabudla), výhercom giveaway o $120 na nákup cez Sheinside sa stáva dolna.zuzanka@gmail.com. Píšem e-mail, kuk do schránky, nech sa vieme spojiť.

Prajem pekný víkend!

_DSC1607

_DSC1612-horz

_DSC1633 _DSC1649

_DSC1637 _DSC1671-horz _DSC1655 _DSC1615-horz _DSC1666

_DSC1639 _DSC1626 _DSC1657 _DSC1676 _DSC1648

 

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Topánky: Rela, Sukňa: H&M (stará kolekcia), Košeľa: vyzerajdobre.sk, Kabelka: Second-hand (Salvatore Ferragamo), Hodinky: Daniel Wellington, Klobúk: F&F, Okuliare: letnyhit.sk

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.