.čriepky & pastelové leto

0 Flares 0 Flares ×

Aj keď je už viac ako polovica septembra, mám pocit, že sa to leto so mnou akosi ťahá. Samozrejme, asi je to aj tým, že veľmi nechcem, aby skončilo, no čoraz chladnejšie dni mi nedávajú veľmi na výber a mne neostáva nič iné, než pomaly odložiť všetky obľúbené sandálky a vybrať zo skrine kožené bundy či kardigány. Priznám sa však, nie a nie sa zbaviť prázdninového režimu a naštartovať sa! Síce mám do začiatku školy ešte čas a prácu sa mi darí robiť priebežne, už pár dní sa nemôžem zbaviť pocitu, že nič nerobím. Prosím, povedzte, že v tom nie som sama! Dokonca aj „vyteperiť“ sa z domu mi trvá trikrát dlhšie než zvyčajne. Kto vie, možno je to tým, že v poslednom čase pijem menej kávy…:)

Čriepky

K môjmu aktuálnemu „lenivému“ pocitu mi dopomáha aj fakt, že víkend som strávila doma. Keďže bol okrem piatku zvyšok záveru týždňa upršaný, strávili sme ho takmer celý leňošením pri seriáloch. V piatok sme síce boli na prechádzku v lese a pôvodne sme ju mali v pláne zopakovať aj v sobotu, no keď som sa skoro ráno zobudila a pozrela cez opršané okno na záhradu, spokojne som sa vrátila do postele. V podobnej polohe ležmo sme strávili oba víkendové dni a jediným svetlým bodom bolo snáď iba varenie, ale povedzme si úprimne, prechádzka z obývačky do kuchyne zatiaľ žiadny šport nie je.  Ale padlo mi to vhod, nieže nie. Len sa musím dnes trošku viac nakopnúť a vyhecovať sa, nech nie som v tomto „slimačom“ tempe celý týždeň. Neprospieva mi to. 😀 Mám omnoho radšej akčné dni a plný diár, respektíve niečo medzi spomínanými.

Pastelové leto

O mojej láske k pastelovým farbám som Vám písala v minulom článku a dnes tomu nebude inak! Opäť som im podľahla, aj keď dnes skôr v podobe doplnkov. Hlavnú úlohu zohrávajú biele šaty, ktoré som kupovala ešte minulé leto v zľavách a s radosťou som ich vytiahla aj tento rok. Sú praktické, jemné a vyzerajú výborne ako k podpätkom, tak aj k nízkym topánkam. Dnes som ich skombinovala s modrým kimonom, ktoré bolo počas leta jedným z mojich najnosenejších kúskov v šatníku. Počas jesene ho plánujem nosiť ako košeľu, tak som zvedavá, či sa mi to podarí!

Šaty som doplnila ružovými sandálkami českej značky Snaha, ktorej história siaha až do roku 1945. Značku som si všimla vďaka Zoot-u, kde sú ich topánky aktuálne dostupné a ja mám z toho veľkú radosť, lebo inak by som, celkom úprimne, o ich existencii ani netušila! Keď ich videla mamina, hneď si zaspomínala na svoje detstvo a začala mi opisovať, aké topánky mala od Snahy ona. 🙂 České topánky som dnes doplnila slovenskou kabelkou. Je od značky PURE a spolu s jej béžovou „sestrou“, ktorú mám doma (v článku napr. tu alebo tu) už dlhšie, ich nosím zo všetkých mojich malých kabeliek úplne najradšej. PURE má teraz v ponuke krásne nové farby a tvary, ktoré dýchajú prichádzajúcou jeseňou, tak ich určite omrknite!

Prajem Vám úspešný týždeň a veľa energie!

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Natália Jakubcová

Topánky: Snaha // Zoot.sk (online dostupné v tomto odkaze), Šaty: Mango, Kimono: Shein (online dostupné v tomto odkaze), Okuliare: Showpo, Kabelka: Pure (online dostupná v tomto odkaze), Hodinky: Swatch

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.