.nedeľník & radosti

0 Flares 0 Flares ×

Týždeň ubehol ako voda! Posledné dni boli pre mňa veľmi rýchle a intenzívne, počas týždňa som si v škole odskúškovala, v Bratislave vybavila všetky potrebné záležitosti a v piatok podvečer som frčala na skok domov do Svitu. Víkend bol fuč skôr, než som sa vôbec stačila spamätať. Pôvodne som chcela pridať článok so súhrnom týždňa už včera, no napokon som z domu odchádzala až neskoro večer a už som sa k tomu nedostala. Tento týždeň ma čaká sťahovanie a vybavovanie nejakých „technických“ záležitostí ešte než odídeme na Island. Celkom sa však na jedno aj na druhé teším, u prvého platí zmena je život a v tom druhom prípade asi niečo v štýle najskôr práca, potom pláca. Cez víkend ma príde pozrieť aj mamina s Jurkom, tak som zvedavá, čo spoločne vymyslíme.

Minulý týždeň mi do foťákovej „rodiny“ pribudol nový člen. Pomerne dlho som fotila len so zrkadlovkou so základným objektívom, neskôr som si kúpila pevnú 50ku a zrazu ma to cvakanie chytilo o čosi viac. Vyskúšala som si základný analóg, potom som si kúpila ako takú malú hračku a zberateľa spomienok ružový Instax. Napokon kúpil Petrík vo februári tohto roku Olympus Pen E-PL7. Odvtedy ho nevidel, keďže som si ho hneď „požičala“ a už som ho z ruky nepustila. 😀 Malý, šikovný, s možnosťou manuálneho nastavenia, so skvelým video záberom a praktickým polohovateľným a vysúvacím displejom. No a cez týždeň k nemu pribudol nový model E-PL8, ktorý je o niečo širší, no evidentne aj o čosi šikovnejší ako jeho starší kolega. Zatiaľ jedna zásadná vec, ktorú som si všimla a ktorú beriem ako obrovské plus, v „selfie“ móde, a teda s preklopeným displejom, sa dajú nahrávať videá dotykom prsta na obrazovku. Ostatné rozdiely som zatiaľ nevyskúmala, ale verím, že časom na ne prídem.

S Nat sme minulý týždeň obzreli Design Week. Cvakli sme pár záberov a poobdivovali krásy domácej či zahraničnej tvorby. Niektoré veci mi prišli divné a pritiahnuté sa vlasy, no beriem to tak, že im len nerozumiem. Našťastie, bolo omnoho viac vecí, ktorým som rozumela a z ktorých som bola nadšená! Dokonca aj Ikea tam mala svoj vlastný kútik plný ozajstných skvostov, ktorým sa nedalo odolať.

Značka Urban Decay ma minulý týždeň v spolupráci s Douglas predajňou v Auparku pozvala na workshop s ich oficiálnou make-up artistkou Jillian Ward. Doobedu sa Jillian venovala nám blogerkám či make-up artistkám, poobede sa konal workshop pre verejnosť. Bola úžasná! Veľmi príjemná, charizmatická, dokonale nalíčená a krásna. Nehovoriac o tom, aké mala šikovné ruky. Porozprávala nám o jej obľúbených produktoch, ukázala nám ich v praxi a predstavila tiež novú kolekciu Urban Decay x Basquiat, ktorá vyzerá ako umelecké dielo.

Ja sa priznám, so samotnou značkou ešte veľa skúseností nemám, na vlastnej koži som si od nich vyskúšala len rúž a NAKED paletu, no ako nám Jillian o jednotlivých produktoch rozprávala a vyzdvihovala ich prednosti, tuším, že to budem musieť v najbližšom čas zmeniť a vyskúšať aj čosi viac! Ozaj, vedeli ste, že lícenka by na líci nemala presiahnuť pomyselnú líniu zreničky?

Ružové zlato je v poslednom období moja veľká slabosť! Takmer všetky doplnky si najnovšie kupujem v tomto či podobnom odtieni a zlato-ružovej kombinácii ostávam verná aj pri líčení. Najnovšie som vyskúšala dve skvelé novinky od Bourjois, o ktoré by som sa s vami určite rada podelila. Sculpt Bronze je zlatý highlighter, resp. tekutý bronzer, ktorý je skvelý k nahému letnému make-upu. Krásne a nevtieravo sa pri rôznom dopade svetla leskne, pôsobí prirodzene a lícam dodáva pekný zdravý vzhľad. Dobre sa nanáša (ja ho jemne vklepávam prstami) a najnovšie si ho dávam aj na kľučné kosti. V tope či šatách s väčším výstrihom to teraz v lete vyzerá super! Druhou novinkou je púder Contouring Illusion. Prvá vec, ktorá sa mi na ňom páči, je jeho vôňa! Naozaj prekrásne a sladko vonia, vždy, keď si ho ráno nanášam, najskôr k nemu pričuchnem. 😀 Je veľmi decentne pigmentovaný, čo znamená, že tvár vykontúruje, ale nepôsobí príliš umelo. Ja ho používam klasicky na kotúrovanie líc, no zvládli by ste s ním vytieňovať celú tvár.

Keď už som pri tej zlatoružovej, videli ste novú Lumeu? Aj mi je normálne ľúto, že mám ten starší model. 😀 Táto nová vyzerá naozaj dobre, dizajn je premyslený a zdá sa mi praktickejší ako ten minulý. Už ste sa ma v e-mailoch poniektoré pýtali, aký je rozdiel medzi týmto modelom a tým posledným, tak to tu v skratke zhrniem. V prvom rade je to, samozrejme, vzhľad prístroja, ktorý je z môjho pohľadu viac ženský a elegantnejší. Okrem toho, mala by tu byť vyššia účinnosť ošetrenia a až 92% úspešnosť pri odstraňovaní chĺpkov (pri tom mojom type to bolo cca. 75%). Má tiež viac nástavcov, konkrétne štyri a senzor SmartSkin, ktorý dokáže sám odporučiť najvhodnejšie nastavenie a intenzitu podľa farby pokožky. Dokonca sa dá používať s káblom aj bez neho!

V „Mekáči“ sa predstavovali nové kelímky, z ktorých už dnes môžeme piť kafčo so sebou! Ide o víťazov súťaže o najkrajšie kávové kelímky, do ktorej sa zapojili českí dizajnéri či ilustrátori. Témou bola inšpirácia kávovými zrnami 100 % arabica kávy a súťažných návrhov bolo až 60. Z tých potom vyberali ľudia cez FB hlasovanie víťazov, no a tých naj môžete vidieť na fotkách! A nie len to, pijeme z nich najnovšie v McDonald!

Uvedenie kelímkov sprevádzal aj milý program. Vrátila som sa do detstva a venovala sa obrej omaľovánke, ktorá evidentne potrebovala farebne zachrániť! Domáci ilustrátori Tina Minor, Adela Režná a Matúš Maťátko sa venovali svojej vášni – maľovaniu a ja som ich mohla len obdivovať! Hrala dobrá muzika a k tomu boli ešte aj všetci skvelo naladení z krásneho slniečka. 🙂

 

 

A čo takto sladká bodka dňa z Mondieu? Tieto ich pšenové kaše by som veru mohla jesť stále! A tom som kedysi niečo také nemohla ani cítiť. Sranda, ako sa človeku menia chute. (:

V závere týždňa si pre mňa Petrík spoločne s kvety.sk vymyslel prekvapko v podobe jednej z najkrajších kytíc, akú som kedy videla! Krásna ružová kytica plná voňavých kvetov len a len pre mňa? Wow. <3 Môže to veru opakovať častejšie…:D

Love, peace and life Ivanka

 

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.