.a bola svadba! & časť prvá

0 Flares 0 Flares ×
svadba sweet lady lollipop

Spoločne si budujeme život, ktorý milujeme. ❤

.začiatok

14.9.2020 sme s Petrom oslávili 7 rokov od nášho prvého stretnutia. Na ten deň si pamätám, akoby to bolo včera. Zoznámili sme sa vďaka nášmu spoločnému kamarátovi Frederikovi a pri pohľade späť (a zohľadnení všetkých okolností) to hodnotím ako osudové stretnutie. Chalani ma spolu s mojou kamoškou zavolali do mesta na drink. Keďže sme však večer predtým boli tancovať na diskotéke, ďalšia „noc vonku“ bola s otáznikom. Na moje (naozaj veľké) prekvapenie ma moja mamina pustila bez jedinej poznámky! Krok pomerne nezvyčajný, vonku som chodila (ma púšťala) celkovo pomenej (aj keď som v tom čase už mala 18), takže dva večery po sebe v meste boli výkon – ako pre mňa, tak aj pre ňu. 🙂

Kamoška napokon nemohla, tak som to “riskla” a šla s chalanmi sama. Frederika som poznala zo školy, vedela som, že je to slušný chlapec a nemám sa čoho obávať, no pravdu povediac, dnes sa celkom čudujem, že som s nimi šla sama. Pri pohľade na môj ľavý prstenník (a môjho muža odfukujúceho na ľavej strane postele) však môžem napísať – ešteže som šla! Takto v trojici sme presedeli nejakú tú sobotnú chvíľku v cocktail bare a rozprávali sa o všetkom možnom. Chalani si ma doberali, že sa hanbím a že mám vytrénované svalnaté ruky a ja som si asi dvestokrát zamiešala drink a poučila Petra o slušnom správaní. Pomerne vtipným faktom na našom zoznámení s Petrom je to, že do daného dňa sme sa nikdy predtým nestretli a nepoznali, aj napriek tomu, že sme od seba bývali v rovnakom meste doslova tri zákruty…

Peter dlho neváhal a v konverzácii pokračoval na druhý deň aj v online forme. Keďže sa mi páčil, nebránila som sa tomu. Obaja sme to brali nezáväzne, čakali ma prijímacie skúšky na výšku, nechcela som sa príliš rozptyľovať. Nejako to však vyšlo, že z drinku s pokecom bola napokon o sedem rokov neskôr svadba. Oslavu našej lásky sme zavŕšili slovíčkom ÁNO. Bol to najkrajší a najsilnejší deň v mojom 25 ročnom živote. A keďže práve teraz čítate tieto riadky, predpokladám, že ste zvedaví, ako vyzeral. 🙂 Tak vás teda pozývam doň postupne nahliadnuť – či už slovom alebo fotkami.

.šaty s veľkým Š

Nebudem ďaleko od pravdy, ak napíšem, že väčšina hostí, pozorovateľov či online zvedavcov čaká vždy najviac na to, čo bude mať nevesta oblečené a ako bude vyzerať! Inak tomu nebolo ani v našom prípade, už týždne predtým mi chodili správy o tom, ako je kto zvedavý a v očakávaní. Preto som sa rozhodla začať práve touto témou.

Predstavu mojich vysnívaných svadobných šiat som mala v hlave od roku 2017, kedy mala svadbu Miranda Kerr. Spolu so značkou Dior navrhli šaty inšpirované svadobnou róbou Grace Kelly. Jednoduchý model šiat, zároveň však dostatočne veľkolepý a dychberúci. Zakryté ramená, bez výstrihu, s objemnejšou sukňou. Keď som ich prvýkrát videla, ostala som v nemom úžase a vedela som, že raz chcem mať svadobné šaty, ktoré sú rovnako noblesné a nadčasové. Miranda sa k nim vyjadrila takto: “A dress that fully covers you creates a sense of purity and mystery.“ ❤ A ja nemôžem nič, len súhlasiť.

.Josephine od MillaNova

Mohla by som mať čipky, úzke strihy, riasenie, vrstvy – mohla by som mať v môj svadobný deň čokoľvek. Pri všetkej skromnosti, mám konfekčnú postavu, takže (takmer) čokoľvek, čo by som si obliekla, by vyzeralo vo výsledku fajn. Ale ja som si vybrala tieto ŠATY, pretože sa v nich cítim najviac JA. Keď mi ich Veronika z Wedding Avenue prvýkrát ukázala, obe sme vedeli, že „Jožky“ (model Josephine od MillaNova) sú pre mňa to pravé. Jednoduché, no veľkolepé & s kráľovským nádychom.

Šaty boli úplne ľahučké. Aj napriek tomu, že bol horúci septembrový deň, nebolo by mi v nich vôbec teplo. Pod sukňou som mala menšiu spodničku, aby mali šaty pekný prirodzený objem a aby mi pri chôdzi nezavadzali. Rovnako, vlečka sa dala vypnúť, takže ani tá mi pri tanci nevadila. Šaty mali holý chrbát, ktorý sme (aj s ohľadom na obrad v kostole) vyplnili rozpustenými vlasmi. Vlečku zdobili po celej dĺžke gombíky, tie sa nachádzali aj v spodnej časti rukávov a tvorili tak krásne jemné detaily. Ja osobne nemám veľmi rada odhalené ramená a dekolty, takže lodičkový výstrih a dlhý rukáv boli pre mňa pri šatách „must have„. Pôsobí to elegantne a človek sa nemusí kontrolovať, či mu niekde niečo netrčí.

A keďže mi sadli ako uliate a nebolo potrebné na nich urobiť ani jednu úpravu, niet pochýb o tom, že mi boli súdené! Niekto „čakal viac“, niekomu sa moja voľba páčila, ja za seba poviem, že aj keby som sa vydávala ešte desaťkrát, zvolila by som tieto šaty a žiadne iné. Párkrát sa ma niekto pýtal, či som si nechcela šaty radšej kupovať alebo nechať ušiť, než len požičiavať, no vzhľadom na štýl šiat, ktoré som mala vysnívané, by to bola z môjho pohľadu najviac zbytočná vec na svete. Ak by som chcela niečo ležérnejšie alebo variabilnejšie (z viacerých častí), vtedy by som zvážila slovenskú produkciu a šitie na mieru, no pri tomto type šiat by sa to neoplatilo. Už by som ich nikdy neobliekla a predať ich by bol najväčší boj na svete.

.pán P


Petrov oblek sme vyberali v Prešove, v predajni OZEX-u. Nechceli sme klasiku, pretože nám obom bolo jasné, že taký oblek už v živote neoblečie. V čiernej a tmavomodrej by splýval, Peter bol otvorený farbám a vzorom, dokonca i ružovej! Taký sme však nenašli, zato mu perfektne sadol tento s károm. Vyzeral v ňom veľmi elegantne a mužne. A keďže nie je vyslovene svadobný, nebude mu len tak hlucho visieť v skrini a využije ho aj po svadbe – či už ako komplet alebo separátne.

.make-up & vlasy

Svadobný make-up & vlasy sú pre nejednu nevestu na zozname priorít na najvyšších priečkach. A niet sa čomu čudovať. Každá z nás sa chce v svoj veľký deň cítiť sebaisto a kvalitný make-up a vlasy k tomu dopomôžu. Popri mojej práci a rôznych projektoch som prešla rukami mnohých vizážistov – niekedy som bola spokojná viac, inokedy menej – pri spokojnosti však boli vždy zásadnými piliermi skúsenosti/technika/šikovnosť vizážistu a jeho schopnosť pracovať s tvárou, ktorú má pod rukami. Povedzme si takto – známe meno vizážistu neznamená úspech. Nie raz som vyzerala v „celebritnom“ profi makeupe smiešne a musela som si ho sama na záchode prerobiť. Našťastie, tých pozitívnych skúseností bolo podstatne viac! ❤

Pri voľbe vizážistu prihliadajte na to, či sa vám jeho práca naozaj páči. Dbajte na to, aby ste si sadli aj ľudsky a aby sa vám dobre komunikovalo. Ja som sa v deň S zverila do rúk Patrície Krystynek. Paťka ma líčila aj na moju stužkovú a vedela som, že to bude stáť za to. Je profesionál, roky na sebe pracuje a zlepšuje sa. Pracuje s kvalitnými produktami (práve tie sú spoločne so šikovnosťou a technikou vizážistu základným kameňom dobrého make-upu) a vizáž vie prispôsobiť črtám tváre. Líčila aj maminu, ktorá vyzerala ako bábika. (A keďže moja mamina je extrémista, neodlíčila sa tri dni a makeup stále držal…) Môj make-up vydržal všetky moje „dojáky“ (a že toho plaču bolo!) bez pohnutia a držal až do rána, kým som sa neodlíčila.

Vlásky mi robili v Daria Exclusive , kde sme s dámskym osadenstvom svadby strávili celé doobedie. Dostali sme do ruky prosecco, kávičku a mali super atmosféru. Moja predsvadobná nervozita bola aj vďaka tomu na hodnote 0,0. Zvolili sme jednoduché vlny, aby čo najviac vynikla krásna koruna (či diadém) od Zingerlatka. (Za značkou stoja dve šikovné sestry – Kristínka & Paťka. Vyrábajú prepracované a do detailu premyslené diadémy či ozdoby do vlasov, primárne na svadby. Využitie však nájdu napríklad aj na plesy či sväté prijímania.) Koruna sama o sebe nie je ťažká, spoľahlivo drží na hlave aj vo víre tanca, je pevná a v prípade potreby si viete jednotlivé prvky jemne napolohovať tak, aby vám sadla čo najviac.

Od decembra 2019 mám vo vlasoch pásky Seamless1. (Mohli ste si o nich prečítať v tomto článku.) Pred svadbou som menila odtieň, aby boli vlasy svetlejšie od korienkov, keďže predtým som mala kombinovaný odtieň s hnedými korienkami, aby mi zapasovali k farbe. Na svadbu som však chcela vlasy premelírované poriadne od pokožky, preto sme volili aj svetlejšie pásky. Vlasy vyzerali prirodzene a vlny držali ešte dva dni po svadbe.

Myslím, že pre dnešok bolo čítania až-až, pokračujeme o týždeň, čo poviete? Ak vás zaujíma niečo konkrétne ohľadom šiat, vlasov a make-upu, pokojne sa pýtajte, rada odpoviem. Doplnky a ostatné témy budú nabudúce, nebojte.

FOTO: Martin Krystýnek

Love, peace and wedding

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.