.vlasy dlhé & dlhšie

0 Flares 0 Flares ×

Ó, vlasy! Za posledné týždne moja veľmi obľúbená téma. 🙂 Po piatich mesiacoch konečne vyzerám ako človek a v krátkom čase som absolvovala hneď dve zmeny -> najskôr farbenie a potom predĺženie vlasov.

Air Touch v BeBe

V mojom prípade bol najvyšší čas sadnúť si do kaderníckeho kresla – môj melír už totiž vyzeral skôr ako ombré, odrasty som mala do polovice hlavy. Naposledy som bola na melírovaní v BeBe tuším začiatkom júla a situácia na mojej hlave bola viac než tragická. Keďže tu mám medzi vami aj veľa svetlovlások, myslím, že čosi o technike Air Touch, ktorou mi naposledy melírovali vlásky, sa vám bude určite hodiť. Predsa, klasické melírovanie nie každý vlas opakovane zvládne a “nový vietor” padne každej z nás vhod.

Oproti klasickému zosvetľovaniu je rozdiel ten, že po oddelení prameňa sa pri tejto technike pomocou fénu vyfúka určitá časť vlasov -> robí sa to pri korienkoch, odfúknu sa tak malé vlásky a ostane len „pevný základ“. Následne sa podľa požadovaného výsledku a efektu vlasy zosvetlia pomocou melírovacieho prášku – u mňa boli cieľom prirodzené prechody a efekt, akoby sa vlasy do seba “vlievali”. Presvetlenie samo o sebe je teda prirodzenejšie a šetrnejšie a vlasy sú po ňom aj zdravšie, nakoľko sa tie menšie vlásky odfúknu. Treba počítať s tým, že proces trvá dlhšie, než klasické melírovanie – u mňa to boli cca tri hodiny, no výsledok určite stojí za to.

Po melírovaní sme vlasy ešte pri korienkoch dotónovali – tento raz do teplejších tónov, nech mám trošku zmenu. Z kaderníctva som odchádzala šťastná ako blcha – mať po toľkých mesiacoch krásne urobené vlasy je ten najlepší pocit!

Predĺženie Seamless1

10 dní po farbení ma čakala jedna absolútna novinka – pre mňa taký malý (veľký) splnený sen. Dlho-predlho som nad predĺžením rozmýšľala, zvažovala, aká metóda a či vôbec. Mala som pred tým rešpekt – predsa, je to čosi úplne iné a nebola som si istá, ako sa mi s tým bude pracovať a či to bude v mojom prípade vyzerať prirodzene.

Moje vlasy sú jemné a dlhšie, než ich mám aktuálne, už nebudú – v istej dĺžke sa mi vždy zlomia. Tak to jednoducho je, zosvetlením ich trápim ešte viac a tým, že si ich rada upravujem (fén, žehlička, kulma), im tiež veľmi nepomáham. Uvedomujem si to, snažím sa ich podľa možností hýčkať kvalitnou kozmetikou, ale tá tiež nedokáže nadprirodzené zázraky. V skratke – hrivu ako Beyonce či Shakira v najlepších rokoch nikdy mať nebudem.

Dlho ma tie moje tri plchy na hlave trápili. Až prišlo riešenie menom Seamless1 – predĺženie a zahustenie vlasov páskovou metódou. Nebudem vám klamať, mala som obavy, či to nebude vidno a ako to vo výsledku ukáže, zároveň som však bola vo vytržení, aký to bude pocit – mať dlhé a husté vlasy! No a poviem vám, že je to niečo neskutočné.

Vyzerá to krásne, pásky vôbec nevidno – ani vtedy, keď ich mám v cope. Mám ich totiž nalepené „na mieru“ – a teda podľa toho, ako nosím vlasy učesané. Vlasy vyzerajú super natočené, vyžehlené i nakulmované a jediná vec, ktorej nerozumiem – prečo som do toho nešla skôr?! ??

Vlasy mi nadpájali v salóne Štúdio M13 v Spišskej Novej Vsi a dievčatá sú neskutočné profesionálky. Všetko mi do detailov vysvetlili, pri nadpájaní so mnou konzultovali, kde pásky nalepíme (práve kvôli copom a cestičke, aby mi spoje nebolo vidieť). Samotné nadpájanie trvalo 25 minút a dokonca sme tak trafili a zmixovali odtiene, že sme na prvý raz ani nemuseli tónovať.

Vlasy mám predĺžené dva týždne a milujem ich čoraz viac! Postupom času vám ešte určite napíšem, ako sa mi s nimi robí, ako vyzeralo „prelepovanie“, či som narazili na nejaký problém a ak áno, tak ako sme ho riešili.

Na prelep pások sa chodí po 6 až 8 týždňoch – podľa toho, ako rýchlo rastú vlasy a ako je majiteľke pohodlne. Čo sa starostlivosti týka, hlavný rozdiel je ten, že vlas už nie je vyživovaný od korienkov, takže mu treba tú výživu dopriať. Seamless1 má priamo špeciálnu kozmetiku, masky a séra, ale samozrejme, môžu sa používať aj iné šampóny a produkty. Ja som používala séra a masky aj predtým, takže tam nejaký zásadný rozdiel nevidím. Kde však rozdiel je, je čas umývania a sušenia – vlasov je viac, takže prirodzene mi to aj dlhšie trvá.

Určite vás zaujíma cena – tá vždy závisí od dĺžky a počtu balení. Ja mám dĺžku 43 cm, na hlave 2 balenia (2 x 10 spojov) a 2 spoje. Aj s prácou v M13 to vychádza na 480€. Pokiaľ nie ste z okolia SNV alebo sa vám tam nechce/neoplatí cestovať, viete si, samozrejme, nájsť aj salón vo vašom okolí. V Bratislave nadpájajú Seamless1 napríklad práve v spomínanom BeBe. 🙂 Na oficiálnej Seamless1 stránke nájdete lokátor salónov (ako pre Slovensko, tak aj pre CZ), tak si to prípadne ťuknite.

Ak vás zaujíma niečo špecifické, pýtajte sa. ❤

Love, peace and beauty

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je táto metóda predlžovania vlasov vhodná aj pre jemné a tenké vlasy s tendenciou lámať sa, keďže taktiež ich mám melirované a už asi rok po ostrihaní mi ostali stáť na rovnakej dĺžke 😏
    Zároveň sa bojím, aby mi potom nezačali viac vypadávať.
    Ďakujem pekne za odpoveď 🙃❤️